Polecane posty

kamil927    230

nie wiem jak dokładnie z pierścieniami bo tam nie rozkładaliśmy a i nie przyglądałem się ale nie są stare bo mają może z 10 lat a ciągnik robi 30-40 mth rocznie przez 35 lat nabite 2952 mth, ciśnienie oleju ma raczej prawidłowe bo nawet jak kręce rozrusznikiem troszkę dłużej to gaśnie kontrolka a powiedzcie czy może to byc spowodowane tym że luz zaworowy ustawiany był żyletką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żyletką :D Jak chcesz mieć wszystko ok to radze zainwestować w szczelinomierz :) No hmmm ja się za bardzo nie znam ale miałeś ustawione je tak jak piszę w książce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

tak jedną, coś czuje że to bardzo głupia porada ale ojcu wujo (wujo mechanik) tak powiedział bo ojciec chciał od niego szczelinomierz ale mu nie dał i powiedział żeby ustawił na żyletkę

 

edit:

 

jak pamiętam w książce było 0,18-0,22 mm a zapewne żyletka nie ma tylu

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

dmucha dalej ale teraz oprócz orki, bronowania i siewu na jakimś hektarze to on bedzie stał już do wiosny, nie ubyło mu mocy dlatego nic przy nim się nie robi

 

ps nikt nie powinien się gniewac ze odkopujesz a nawet to lepiej bo ja ciągle mam pytanie czy to przez złą regulacje luzu zaworowego dmucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak miałem dokładnie to samo w mocy nic nie było tyle że dmuchało spod korka .. I też bym nie ruszał gdyby nie to że wydmuchało mi uszczelkę spod głowicy :P Bo u mnie ciapek robi mniej więcej 600mth rocznie :D

Więc po wymienieniu uszczelki i po ustawieniu luzów zaworowych spod korka nie powiem praktycznie nie cieknie, jakieś niewielkie ilości tylko jak ma cieżko :)

 

Dlatego mi sie wydaje że to dzięki ustawieniu luzów zaworowych :) Bo uszczelka wcześniej była ok, tylko ustaw dokładnie szczelinomierzem :)

Edytowano przez Damianursus30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Witam . Panowie to że dmucha z pod korka na pokrywie zaworów to normalne , korek ten pełni rolę odpowietrznika komory korbowej silnika .

Minimalne ślady oleju to tez żaden powód do obaw , jeżeli natomiast olej pojawia się w dużych ilościach tak że leje po całym silniku to już znak że zbliża się remont .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

szkoda że nie spamiętałem czy wcześniej tak było ale mi się wydaje jednak że dmucha zbyt mocno kurna błądzę tak raz słucham jednego raz drugiego nie znam się na tym i tak pytam :P aczkolwiek pamiętam że przed remontem na pokrywie zaworów stał olej we wgłębieniu przy śrubie (chyba ktoś kiedyś za mocno zakręcał i lekko zgiął) więc teoria @kamyka82 może jest prawidłowa bo teraz nie ma tam ani grama oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuguar    0

Tematy połączone

 

gdzie jest regulacja ciśnienia oleju w c330 i jakie powinno być te ciśnienie

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitrox13    0

Witam potrzebuję pilnie pomocy bo roboty jest z dnia na dzień coraz więcej a moja trzydziestka stoi już drugi dzień .

Cała sprawa zaczęła się dwa dni temu podczas orki coś zaczęło szurać w silniku więc natychmiast zjechałęm z pola i myślę sobie pewnie olej o pomstę woła no to dobra kasa w kieszeń w auto i do sklepu wracam z olejem oraz korpusem filtra oleju(miałem zamontowany w 30-stce jeszcze stary typ filtra zwany BĄKIEM)więc zmieniłem na nowyy typ z bąka na filtry zwykłe szybkodemontujące się.No to zaczynam spuściłem olej wszystko ładnie,zalałem nowy wszystko super poziom się na bagnecie zgadza patrzę a z przedniego zawieszenia sworzeń przy szajbie silnika(i już wiadomo co szurało)no to szybko to zrobiłem i DOBRA WSZYSTKO MA BYĆ.Filtr jest,korpus zmieniony,olej zmieniony i poziom prawidłowy więc odpalam a ciśnienie jak zawsze się trzymało na wolnych obrotach(600 obr/min) 2.0MPh tak buchneło do 4.5 no to sobie myślę że cud i się uspokoi za chwilę i faktycznie opadło do 4 a na 2000obr/min ciśnienie sięga 5.5 a to JUŻ JEST O WIELE ZA DUŻO .Pojechałem w pole i po 20 minutach ledwie wruciłem uszczelka na korpusie oleju nie wytrzymała i fontanna zalała mi rozrusznik tracąc przez drogę około 2litrów oleju .

I tutaj pytanie czy wie ktoś dlaczego ciśnienie nagle tak podskoczyło przez wymianę oleju i filtra???

Z tego co zauważyłem to filtry rużnią się pojemnością oleju w nich zaartego o około 700ml ale czy by zrobiło aż taką rużnicę???

Jak to teraz zrobić żeby dobrze było zmniejszyć ilość oleju w silniku na minimalny poziom czy co z mechaniki orłem to ja nie jestem ale jak już stawka wysoko to już jestem zmuszony się w oleju po łokcie pobawić.

Czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam prawdopodobnie zaciął się zawór ciśnieniowy na pompie olejowej usuń miskę olei i tam na pompie jest taki zaworek wymontuj go i wyczyść i złóż z powrotem i powinno być dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic się nie zacięło, jak miałeś "bąka" a teraz pełno przepływowy, to trzeba odkręcić miskę i zmniejszyć mu ciśnienie na zaworze, jak by był wyrypany silnik, to by było akurat, ale jak dobry to trzeba zmniejszyć i będzie wszystko grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitrox13    0

oki jutro wjeżdzam z kluczami pod miskę i lecimy z czyszczeniem(jeśli będzie taka potrzeba) i zmniejszeniem ciśnienia.Dzięki zaraz ściągnę schematy i będzie wiadać jak na dłoni co do czego.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc napiszę zaraz po przepale na nowych ustawieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitrox13    0

no skończyłem czekam aż dirko wyschnie tak więc zdarłem miskę,wyczyściłem wszystko i na początku nie mogłem znaleść tej regulacji więc skoczyłem po sąsiada co ma 30-dziestkę od bardzo dawna i zna ją jak w łasną kieszeń i niezdążyłem wrucić z domu z kluczami a on już ustawił skubany,mówi że zalać olej poczekać z 12h aż klej wyschnie i nie ma bata palić i jechać a ciśnienie ma się 3,5MPa trzymać.

Jeszcze go zapytałem bo mi przyszło do głowy już spowrotem zmienić na bąka ale mi powiedział że nie ma to sensu bo jak trzymał na bąku 4MPa i zmieniłem olej i filtr na tamten i silnik działał chwilkę na 5,5MPa to już po ptokach bo jak bym założył bąka to jak by na full gazie pokazało 2 to by było bardzo dobrze ale i w to wątpi bo ledwie by się od 0,05MPa odbijało ale czego to już nie dopytałem bo pogonił bo miał do wyjazd.

Tak czy inaczej sprawa załatwiona TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ NO CHYBA ŻE KTOŚ BĘDZIE MIAŁ PODOBNY PRZYPADEK TO PISAĆ W TYM TEMACIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co ma do rzeczy że chwilkę chodził na 5,5 at.? można założyć z powrotem bąka, ale znów trzeba na zaworze przestawić tak jak było, niech nie opowiada głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
palić i jechać a ciśnienie ma się 3,5MPa trzymać

 

silnik działał chwilkę na 5,5MPa to już po ptokach bo jak bym założył bąka to jak by na full gazie pokazało 2 to by było bardzo dobrze ale i w to wątpi bo ledwie by się od 0,05MPa odbijało

 

Pierwsza rzecz jaka mi się rzuciła w oczy, to taka, że takie ciśnienie nie jest możliwe do osiągnięcia w tym silniku. 5,5 MPa to 55 kg/cm2 czyli 55 atmosfer !

Druga sprawa, ciśnienie 0,5 MPa jest ciśnieniem prawidłowym maksymalnym, a przekroczenie nieznaczne i chwilowe nie zaszkodzi.U mnie po remoncie i wymianie tego bąka na pełnoprzepływowy ciśnienie jest do 5,5 bara przy pełnych obrotach, na zimno to troszkę więcej i przyznaję się, że nic nie zamierzam przestawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Ja też nie rozumiem co za halo z tym ciśnieniem :lol: u siebie na zimnym po odpaleniu mam 0,65 MPa jak złapie temperaturę to wtedy się normuje czyli na wysokich obrotach jest 0,55 MPa a na niskich 0,4 MPa. Jeżdżę tak od dawien dawna i nic się nie stało. Więc nie wiem po co ta panika :huh:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Musiał by zastosować zwykłą najtańsza uszczelkę lub za słabo dokręcić wtedy mogło ją wywalić, bo na oryginalnej np: Tedel by nie wydmuchało tym bardziej przy ciśnieniu 5,5 bara.

Moja instrukcja z 1980 roku podaje max 0,55MPa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie , mam też mały kłopot w moim c328. Po kapitalce silnika wymieniłem bąka na filtr wymienny i mam ciśnienie na wolnych obrotach i rozgrzanym silniku 0,55 MPa jak dodam gazu to skali brakuje. Ile konkretnie poluzować zawór na pompie ,pół obrotu, czy jeden obrót żeby zmniejszyć ciśnienie do 0,4 MPa? Wiem,że można metodą prób i błędów,ale kilka razy miskę ściągać to tak nie bardzo.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Pytanie kiedy robiony był ten remont bo jeżeli dosyć nie dawno to nie masz co się martwić ciśnieniem na poziomie 0.55 MPa .

Po remoncie kiedy elementy nie są jeszcze dotarte ( głównie chodzi o panewki ) stawiają duży opór olejowi stąd to ciśnienie .

Kwestia tego jaki olej zalałeś , ja miałem zalany 15w40 i na takim oleju się docierał i w miarę jak przybywało motogodzin ciśnienie spadało i po zakończeniu na wolnych obrotach było 0.4 MPa .

Po docieraniu zalałem mu 15w50 i po odpaleniu szczególnie teraz jest nieznacznie ponad 0.55 a jak się silnik dobrze rozgrzeje to tak trochę więcej niż 0.4 .

 

Trzeba też brać pod uwagę to że urządzenia które wskazują ciśnienie nie są jakieś super precyzyjne i jakiś margines błędu mają .

 

Z drugiej strony mój cioteczny brat w swojej 30 ma wskaźnik fabryczny , nie wiem kiedy dokładnie robili remont ale na wolnych obrotach pokazuje mu prawie 0.6 a po dodaniu gazu brakuje skali .

Robi tym ciągnikiem wszystko a mają z 11 hektarów i jak na razie żadnych awarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Przyczyną może być nieodpowiedni korpus filtra oleju np. od c-330 a nie od c-328, ale mogę być w błędzie :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

JUMIKO co masz na myśli z tym korpusem filtra? Wg mnie to z ciśnieniem to on nie ma nic wspólnego.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez uator
      Panowie, przekopałem te działy i podobnego tematu nie znalazłem. Czy ktoś się z tym uporał? Nie mogę za Boga uszczelnić tej miski. Dorobiłem fest uszczelkę pod tą misę, jestem w trakcie rozbierania, zdjąłem tą uszczelkę, i nie widać nigdzie żeby pod nią była nieszczelność, a jednak jakimś cudem olej ucieka mi do skrzyni. Nie mam ochoty kolejny raz robić dochodzenia i za 2 tygodnie znowu rozbierać. Chciał bym aby mój ciapek brał olej ze skrzyni. Niby prosty temat, puścić od pompy rurkę w dół, ale dawać filtr na końcu? Gumową czy stalową? Tam nawet nie ma jej jak zamocować, boję się żeby z czasem nie przespacerowała się w stronę któregoś z trybów. Czy ktoś robił podobną modyfikacje?
    • Przez blake17
      Pany ile powinno byc oleju wspomagania w zbiorniku obok chlodnicy i filtra powietrza?
      https://i.imged.pl/zbiornik-zbiorniczek-oleju-wspomagania-ursus-zetor.jpg

    • Przez DariuszRobertWasilewski
      wycinka drzew nie wiedząc gdzie granicą
       
      Woj lodzkie
      Lodzkie
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj