Skocz do zawartości
Piotr5314

Jak to jest naprawde z tym 5314...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bolsick    5

cały srodek w prawym kole ale częsci strasznie drogie i trudno dostepne i do tego zwrotnica prawa (2000zl) piasta chyba (1200) liczylismy z ojcem to jakies 5-6 tysiecy na części bylo by drozej ale mamy dwa łozyska niewiem jak one sie nazywaja ale kosztują kolo 800 zl sztuka sprowadzone z francji To niewiem czy nie lepiej cały przod kupic;/ a możę sama zwrotnica prawa jest dostepna od jakiegos modelu ?? uzywana??

Edytowano przez Bolsick

akmaly    185

Z MF to tylko seria 3xx a nie 290. MF np. 362, 365, 375, 390, 398, 399. Mają wał z boku bo przedni most jest z Landini czyli firmy od której Ursus wykupił licencję na mosty do 4514 i 5314. Przedni most w każdym ciągniku to droga sprawa i nie myśl że tanio kupisz cały przód.

Bolsick    5
Napisano (edytowany)

Wiem ze to nie jest tania sprawa ale wydajac na nowe częsci tyle kasy bede mial cały przód za troche wiecej i w razie awarji jakies częsci beda. Nowy kompletny most kosztuje koło 13 tysiecy a na częsci nowe na jedną strone wydam ponad polowe tego nielicząc  roboty wiec chyba lepiej kupic nowy lub uzywany . 

Tutaj numer mostu może ktoś znajdzie heheh 3426360M81  75/09/98

Wał z boku ale z której strony?? 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img07.olx.pl/images_tablicapl/135848439_1_644x461_ursus-3514-przedni-naped-ursus-3512-mf-255-lukow.jpg&imgrefurl=http://4ogloszenia.pl/oferta/ursus_3514&h=461&w=615&tbnid=jOQc8LhIPOoVtM:&zoom=1&docid=4aMbRN6NdI9R5M&ei=VWDPVIKwFYvxaOjcgtgN&tbm=isch&ved=0CDMQMygTMBM

to nie jest ten naped??

Edytowano przez Bolsick

Wiadomość z agroFakt.pl

Bolsick    5

Znalazlem tylko niewiem czy to ten na 95 % jestem pewny tylko strasznie daleko to kurierem więć chcę sie jeszcze upewnic mozecie zerknąc i napisac co sadzicie?

ASOGCURSUS    20

Pamiętaj że są dwa rodzaje mostów szeroki i wąski i części są podobne ale nie będą pasować

Bolsick    5
Napisano (edytowany)

MI chodzi o prawy naped tylko obudowa zwrotnica i cale bebechy.Ten most tak samo wyglada jak w 5314 .Ten na zdjęciu jest od mf390 

Edytowano przez Bolsick

Bolsick    5

mam dylemat jakiej szerokosci chwytak do kiszonki wybrac ?? mam na mysli 1,8 metra . Tur 1600 kg firmy metal fach??

I jeszcze jedno pytanie zamontowali mi tura i podpieli pod tylne wyjscia od wywrotu tylko jest tak ze musze wajche od wywrotu trzymac i dopiero joystick moze cos poradzicie ?/ rozdzielacz od wywrotu zmienic?? czy wajche zablokowac od wywrotu czy to niezaszkodzi???

Edytowano przez Bolsick

Bolsick    5

Witam mam problem z kierunkami w 5314 przepadły wszystkie kierunki i awaryjne wymieniłem przełacznik, przerywacz i dalej to samo co moze byc nie tak dodam ze na bezpieczniku jest prad i reszta swiateł działa 

. Czy moze to wina awaryjnych ?? tego przełacznika czy on ma oddzielne zasilanie?? jak sie upewnic co jest nie tak??

rafal0079    1

tak jeśli przełącznik od awaryjnych jest popsuty to kierunków nie będziesz miał  musisz wymienić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?