Piotr5314

Jak to jest naprawde z tym 5314...

Polecane posty

boruc    0

czy ursus 5314 jako glowny ciagnik w gospodarstwie to dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A więc tak...

 

@boruc, jak chcesz coś dopisać do używaj opcje EDIT, nie pisz posta pod postem... ;)

 

Napisz na ilu hektarach miałby pracować ten ciągnik... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Mój 5314 jest z 2000r i zepsuło się w nim tylko spżęgło i raz pomieszałem biegi a tak to nic więcej.Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych ursów ponieważ jest on krótki i zwinny


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruc    0

ciagnik mialby pracowac narazie na 16 ha w przyszlosci mam zamiar znacznie powiekszyc swoj areal

teraz mam 2812 to bardzo dobry ciagnik tylko ma juz 13 lat przez te lata nie bylo zadnej powaznej awari

tylko 3 tygodnie temu musialem go ratowac przed rozerwaniem chlodnicy. woda zamarzla w nim podczas jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudolf    0

Witam serdecznie, po raz pierwszy odwiedzam to forum ponieważ poszukuję właśnie przedniego mostu do opisywanego tu modelu i z całą pewnością NIE POLECAM tego ciągnika!!! Być moze jako pomocniczy dał by radę (kiedy ten główny wyręczał by go we wszystkich pracach podczas nieustających awari 5314).

Nie będę tu opisywał co u mnie padło ponieważ w powyższych Waszych mailach zawierają się wszystkie, dotykające mój egzemplarz usterki, a nawet zgodna ich wielokrotność. Jedynym trwałym i godnym pochwały elementem jest silnik natomiast "opakowanie" do bani.

Przestroga i fakt: 5314 + TUR = wymiana przednich łożysk co 6 miesięcy (rocznie robię 800-1000). Dodając do tego fakt, że do 5314 trafiały mosty od słabszego 4514 obrazuje nietrwałość tych elementów. Powodzenia...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudolf    0
Witam serdecznie, po raz pierwszy odwiedzam to forum ponieważ poszukuję właśnie przedniego mostu do opisywanego tu modelu i z całą pewnością NIE POLECAM tego ciągnika!!! Być moze jako pomocniczy dał by radę (kiedy ten główny wyręczał by go we wszystkich pracach podczas nieustających awari 5314).

Nie będę tu opisywał co u mnie padło ponieważ w powyższych Waszych postach zawierają się wszystkie, dotykające mój egzemplarz usterki, a nawet zgodna ich wielokrotność. Jedynym trwałym i godnym pochwały elementem jest silnik natomiast "opakowanie" do bani.

Przestroga i fakt: 5314 + TUR = wymiana przednich łożysk co 6 miesięcy (rocznie robię 800-1000). Dodając do tego fakt, że do 5314 trafiały mosty od słabszego 4514 obrazuje nietrwałość tych elementów. Powodzenia...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Szkoda że sie trafił tobie taki :huh: mój 5314 też ma tura a i kierowców różnych i narazie ja mogę go polecić ;)


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

5314 rocznik 1998 przebieg kolo 4500

co do awarii to:

- wskaznik paliwa - ile razy sie robi tyle razy sie urwie ....

- byly wycieki na zwolnicach ale to juz sie kiedys naprawiło

- wom ... trzeba by to zrobic bo cieknie (tam gdzie sa 4 szpilki)

- walek do przedniego napedu tam był spory luz ... ostatnio przykrecilismy na niemiecki klej do metalu i niby jest lepiej

- regulacja zaworów ... po co my to z bratem zrobilismy ... przez to 4 razy juz wymienialismy uszczelke pod głowicą

- opony przednie byly zwykle sa juz nowe od roku, tylne 1 nowa, a druga jescze stara (radialki)

- silownik od skrecania przedniich kół trochę sączy już

- siedzenie wymienione na inne .. wygodnijesze

- wymienialismy tez ten no do regulacji temperatury zapomnialem nazwe

 

Poza tym zadnego tura nie ma, mało miejsca dla pasażerów, radzi sobie z pługiem 4 skibowym unia grudziąc do orki, agregatem 3.2m ...itd

cena zakupu ... byla dosc atrakcyjna 58k a teraz ile koztuje 110 albo wieecej

;/

za 110 to sie juz nie oplaca lepiej dolozyc z 30-50 i miec zetora najwiekszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Grzegorzu nowy 5314 to wydatek niecałych 90 tyś w wersji agro lub, 90 kilka tyś agrobisa, jak na 4,5 tyś mtg to wnioskuje że jednak jest to (bez urazy) ale to zwykły typowy ursus i montarz i wykonanie na poziomie c 360 lub okrytych złą sławą 3512, szkoda że nie mieliśmy tych ciągników jak ursus skłądał mf 255 dlaczego nie poszły wtedy większe modele 4x4 z angielskich części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

chyba trochę wyższy od 360. awarie to same uszczelnienia czyli standart w tych modelach. a jaka zła sława okryła 3512???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zła sława to właśnei te uszczelnienia, olej kapiący z półosi sprzegła itd, oraz kłopoty z pompą paliwową, a tak wogóle to w 5314 też ten bak jest umieszczony w tym fajnym miejscu na te niefajne długie śrubki ze sprężynami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Ferdek07 o jakich kłopotach z pompą piszesz? Mam 3512 z 93 roku i żadnych problemów jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojego taty znajomy kupił parę lat temu 5314 ogólnie chwali go małe spalanie.Do kabiny nie ma zarzutów.Jedyne co go denerwuje to biegi często mu się mylą i zamiast na 4 to na wsteczny .


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

Ja mam nowego 4514 i mi też wskaźnik od paliwa się wali :D PRONARY też mają z tym problem ale przynajmniej widać że to polski sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek1212    0

Ja ma 5314 z 1997 roku, wskaźnik paliwa szaleje, detale trochę słabo wykonane, ale jest zwinny i jestem z niego zadowolony:)

Edytowano przez Mirek1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5314    0

mam takie nietypowe pytanie gdzie można dostać zestawy naprawcze czyli tuleje i tłoki do 5314 jak zrobić uszczelniacze w przednich kołach co trzeba wymieniać i przerabiać do założenia turbo jak ma 6014 czy warto założyć drugi siłownik do podnoszenia maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj