Gość JohnDeere6030

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam. Pisze ten temat poniewaz chce sie dowiedziec ile pala Fendt'y w przeliczeniu na to co zrobia w polu. O opinie prosze userów i nie tylko. z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Fendta 615 lsa i powiem tak nie kerzylem spalania bo mozliwe ze bym sie zalamal:) I tak musze lac i tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

http://www.agrofoto.pl/forum/Fendt-naj-naj...palanie%2Bfendt

zajzyj tutaj.

 

Witam. Pisze ten temat poniewaz chce sie dowiedziec ile pala Fendt'y w przeliczeniu na to co zrobia w polu. O opinie prosze userów i nie tylko. z góry dzięki ;)

pozatym kto moze ci udzielić odpowiedzi jak nie userzy? taka troche paranoja :) do tego nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi ile palą fendty bo jeden napisze ze mu pali minimalne ilosci a inny że choluje jak jakiś stary rusek czy coś innego. jakichś masakrycznych apetytów fendty nie mają ale na powietrze też nie chodzą heh :) poczytaj na DLG tam jest sporo ciekawych testów


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Według niemieckich testów to Fendty są w czołówce pod względem oszczędności, a tak w praktyce to znajomy taty ma 611LSA i pali bardzo mało. ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

z tego co pisze na forum w wielu postach i tematach można faktycznie wywnioskować że są oszczędne ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja jak teraz kupowałem swojego 308LSA do gość zachwalał, że spali połowę tego co Zetor 7211, niestety takie rzeczy to tylko w erze ;). Te 82 konie musi wypić swoje i niema mocnych. Zobaczę po żniwach zapnę go z tym pługiem co chodził zetor i ile wyjdzie. Jak mierzyłem dla 511 w orce na działce 10ha to wyszło ok 13l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No wlasnie najlepiej w orce sprawdzac spalanie:)Ale po co to sprawdzac skoro i tak trzeba wlewac i tak:P Tylko zawalu mozna dostac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Mierzy się po to żeby mieć porównanie podług innych ciągników. Ja tam zawału jakoś nie dostałem jak na razie ;) a wynik 13l/ha jest do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Takie sprawdzanie zużycia paliwa na własną rękę nie ma sensu bo nigdy nie będzie takich samych warunków dla 2 ciągników (Jeden orze na 15 cm, a inny na 25cm. Jeden ma gliny, a inny piachy.) Ja ufam tylko testom DLG, a tam Fendty wypadają zdecydowanie najlepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jam miezrylem spalanie swojego i spala mi 25l w orce z 5 skibowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na minute :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nie na minute:) na ha

 

 

Zamiast się śmiać, to naciśnij EDIT i uzupełnij poprzedniego posta bo nie wiadomo czy na godzinę, mth, a może na kilometr...

Edytowano przez wsk125ccm
Upomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Z tego co mi wiadomo fendty dzięki małym pojemnościom silnika osiągają na prawdę niskie spalanie, a jak jest w rzeczywistości... Z opinii znajomych niczym nie wyróżniają się w spalaniu od pozostałych zachodnich marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pamiętam że kiedyś wstawiałem gdzieś tu link z wynikami Zetora (z DLG)-w teście osiągał spalanie niższe niż Fendty i DF-y w tym przedziale mocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Tak trzymać Jarku, ja na dziś też w te wszystkie bajery nie wierzę jak ma się 15 marek i mają po 80KM nie ma mocnych palą strasznie podobne ilośći ON no chyba że ktoś kupi np. 120KM i zapnie klatke od C328 i jak Fendt to spali wiadome mniej dużo niż 120KM Zetor troche inny poziom konstruktorów hih ale zapnijmy Fendta do pługa i tegoż Zetora do pługa i różnica kosmetyczna dlatego się ma po 3 - 4 traktory żeby moc dopasowywać do maszyn bo nie o samo spalanie idzie w kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

Witam ja powiem tak mialem zetora 7745Turbo i ciagalem nim 3*50 i palil mi ok 16l na hektar,a ziemia 2,3klasa i po kukurydzy,a teraz mam fendta 311LSA i jezeli chodzi o spalanie tego 6 garowca to pali ok 12l na hektar tylko ze ten ciaga 4*50 plugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj byłem na pokazie ciągników Fendt to w 412 na z 4 obrotowymi komputer pokazywał spalanie 22,6 l/h , a 714 24,2 l/h( i to spalanie nie chwilowe ale średnie od odpalenia ). jednak to pokazy hehe 714 z 4 obrotową z Unii w wersji Corn to 14,6 braciak leciał . W wyniku dialogu z niemcami dowiedzieliśmy się że w jednym jak i drugim spalanie na hektar zaoranego pola testowego w normalnym użytkowaniu będzie wynosiło od 11 do 14 l oraz potwierdzili że Fendt też się psuje to tylko kwestia czasu ale warto go kupić ( cytat z Wyp. Niemca " JD też kosztuje"). Co do pługów to pole po Unii było poniżej krytyki po zachodnich idealnie( czy my Polacy nie umiemy niczego zrobić dobrze?). Na koniec rada od sąsiadów dla wszystkich Polskich rolników aby w garażu stały Skody a na polu śmigać Fendtami a nie w garażu Merc a po polu Ursusem albo Zetorem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sokol-a nie mogliście po prostu pojechać z szybkością odpowiednią do orki (a nie po 14 km/h) śmigać i wtedy sprawdzić jakie jest spalanie ?Co do jakości orki to chyba też ktoś mógł te parę minut poświęcić i ustawić pług-mam akurat pług UG-i co jak co ale na jakość orki z pewnością narzekać nie mogę-tyle że to straszny kawał klamota :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hej Jaro pokusa śmigania była nie do pokonania heh takim małym pokrętełkiem zakręcić i bziuuuuu. Ja też mam UG i nie narzekam ale na tych pokazach pas po przejeździe UG odstawał od 2 zachodnich chodzi że po UG pole było najbardziej nierówne a ziemia najbardziej zbrylona wszystkie pługi były ustawione w mojej ocenie dobrze i miały przedpłużki a pole było w bardzo dobrej kulturze. Korzystając z okazji to podaje informacje że 2 kwietnia czwartek odbędzie się w tym samym miejscu pokaz ciągników Class tj. Jawory Klepacze ok 40 km od Białegostoku w kierunku Warszawy dodam że gospodarstwo jest bardzo malowniczo położone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Dziekuje kolego! To moje gospodarstwo a ja jestem przedstawicielem Korbanka. Powiem Wam ze te maszyny naprawde sa dobre.... Mamy tez DF Agrotrona 150.7 to jednak jest smiec powiem szczerze... Maja nam teraz chlopaki z tarnowa przywiezc na testy plugi UG 4+1 z Packomatem... Zobaczymy jak beda sie spisywac ale to co zauwazyliscie to jednak G. Besson lepiej orze. Jak pozniej latalem po tym agregatem to po Unii ciagnik sie zapadal. Gdybyscie potrzebowali czegos zostawiam kontakt 501288261 i zapraszam na pokazy w przyszlym roku w tym samym miejscu!!! A propo mozliwe ze wczesniej w maju tego roku zrobimy pokazy zielonkowych Claas i ciagnikow. Atrakcja Xerion z 9 metrowa kosiarka!!! Pozdrawiam Robert Rogowski

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

@Rogeryk to jak bedziecie robili ten pokaz maszyn zielonkowych bo też jestem z podlasia :P

 

A propo spalania:

Fendt 310LSA '88r. pług kverneland 16" obrotowy 3-skibowy, gleba dosyć ciężka, orka dosyć głęboka. Działka 3ha, czas orki 5mth (5 godz.) Wchłonął 36 litrów ON, co daje nam spalanie:

 

7,2l /mth

7,2l /godz.

12l /hektar

 

Myślę że to dobry wynik. W przyszłym roku dokręce czwarty pług i zobacze jaki wtedy wyjdzie spalanie.

 

pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mój fendt 512 pali mi 30 l na ha orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj