mlody19

poważny problem z Zefirem

Polecane posty

mlody19    1

witam.mam problem z ciagnikiem Pronar Zefir a mianowicie ładowacz na nim zamontowany z pronaru ŁC-3 słabo podnosi :) olej jest bo sprawdzałem wiec co może być przyczyna słabego podnoszenia??czy to może być wina pompy??czy coś z tym jojstikiem jest nie tak???prosze o jakieś podpowiedzi :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A jak działa podnośnik i wywrot przyczep?

Jeśli też słabo to będzie pompa.. albo filtr oleju będzie zanieczyszczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przecież to nowy ciągnik, napewno jakiś syfik się nabił do filterków moze gdzieś na pzrwodach są jakieś filterki lub na głównym silikon czy coś, a pozatym co sięmartwisz od tego jest serwis.

ps. nie wiesz czy ten tur ł3 to jest tylko do ciągników z pronara, czy np. do agrofarma lub proximy można zamontować tez tzn przewiduje to producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

przyczepy nie wywalalismy nim bo mi szkoda go bo w przyczepie to mam jakiś dziadoski olej bo cześto ja pożyczam sasiada a oni maja takie dziadostwo(oprucz Atlonika bo un mma dobry olej :) i niechciałem zeby mi to zniej do ciagnika wlazło :) a hydraulika nie miałem przy czym większym sprawdzic bo nie mam do niego jeszce odpowiednich maszyn :) a przy takich małych typu plug4 sibowy to chodzi elegancko ale cóz to za ciezar :) a odniśnie tego ładowacza to nie wiem czy sie da go zamontowac na innym ciagniku niż pronar bo on jest przeznaczony chyba do 5 modeli z pronara tylko :) zreszta nie wiem musiał byś sie dowiedziec w pronarze :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Na twoim miejscu spytał bym się w serwisie albo u jakiegoś mechanika czy ma zegar do ciśnienia od hydrauliki podłanczasz pod gniazdo hydrauliki i sprawdzasz jakie masz rzeczywiście ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

to nie jest taki poważny problem, ja myślałem że może silnik nie ma ciśnienia oleju, albo biegi poginęły, to wtedy byłby poważny problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

dziaiaj był servis i sprawdził ciśnienie i jest deczko za niskie :) maja przyjechac i je delikatnie podkrecic :) ale mówia ze główna wada słabego podnoszenia jest zbyt mały przekrój siłowników :) i mówili zeby siłowniki zmienic na wieksze bedziemy dzwonili do pronaru moze w ramach gwarancji nam wymienia od tego tura ŁC-1650 :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
dziaiaj był servis i sprawdził ciśnienie i jest deczko za niskie :) maja przyjechac i je delikatnie podkrecic :) ale mówia ze główna wada słabego podnoszenia jest zbyt mały przekrój siłowników :) i mówili zeby siłowniki zmienic na wieksze bedziemy dzwonili do pronaru moze w ramach gwarancji nam wymienia od tego tura ŁC-1650 :)

to co ty nim nosisz że ci 1200kg to za mało udźwigu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

nie chce wozic zaych ciezarów przekraczajacych nawet tony :) tylko on poprostu nie moze na wolnych obrotach podniesc nawet owijarki która wazy ok 400 kg :) dzisiaj tata jak był po muto to roamawiałz takim gosciem i on mu powiedział że co z tym rozdzielaczem jest nie tak :) ten zawór przelewowy dokońca sie moze nie domyka i podczas podnoszenia ucieka przez niego olej :) wczoraj jak byli z servisu to mi powiedzieli ze mieli tak problem pryz ładowaczu przy ciagniku zetor ze słabo podnosił,i ze gostejk sobie wymienił siłowniki na wieksze i problem zniknoł :) wiec ja juz sam nie wiem :angry:


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Jak na poczatku podnosil dobrze to na bank nie jest to wina silownikow, ktore za darmo nie beda.

Kaz pronarowca sprawdzic rozdzielacz od ladowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

nio z pronaru to może w przyszłym tyg przyjada a moze za 2 bo oni gadali ze do samego rozdzielacza to nie beda jechali 500 km :) jka beda mieli jakies zgłoszenie w te tereny to podjada :) i zeby to sprawdziła najpierw ten diler od którego bralismy,był wczoraj ale nie wzieli sobie odpowiednich przyrządów i nic nie zdziałali :) ustawili tyko pompe paiwowa bo ci partacze z pronaru ustawili za pózny zapłon :) i tak ten ciagnik dziwnie chodził :angry:


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

skąd brałeś tego zefirka od Wrońskich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

nie od wrońskich :lol: i teraz żałuje :angry: brałem go z Rol Maszu z miechowa :D


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Dzisiaj byłem u wrońskich i stoi u nich Zefirek gościa się pytałem to mówił, że pare sprzedali i jak narazie większych problemów z nim nabywcy nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ja mam już prawie 50 mtg i tylko ta pompa paliwowa co miała wade fabryczna wymienili i tak to elegancko chodzi :D tylko że przydało by mu sie wiecej przełożen bo jest wielka różnica prędkości miedzy 3 a 4 ,na 4 osiaga prędkosc maksymalna a na 3 ok 60 % predkosci max :D przydał by mu sie jeszcze jeden bego miedzy 3 i 4 i by było elegancko :lol:


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Młody19 moim zdanie to nie wina siowników tylko masz albo za mały przekruj węży albo masz dlawik powstawiane. U mojego znajomego tak bylo z talerzowką za wolno sie podnosiły koła a jak wymienił węże na grubsze toteraz śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Pomocy przestał mi podnosić tura olej jest pompa środek ok jedynie na wałku wychodzącym małe uszczerbienia gdzie dalej szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

To wg mnie pompa siadła. Można sprawdzić czy ktoś dla zabawy nie wyłączył pompy ale to pewnie już sprawdzałeś. Z którego roku Zefir? Może jeszcze rozdzielacz ale to raczej mało prawdopodobne. A objawy jakie były wcześniej? Słabiej już podnosił albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj