Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Wał zagęszczający do pługa obrotowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Witam,

poradzcie mi na co musze zwrocic uwage wybierajac a pozniej kupujac wał do pługa,

mysle sobie o jakims campbellu tylko sam nie wiem jakim,

bedzie chodził z pługiem 3x48 wiec mysle ze taki wal powinien miec 160cm, tak coby zostalo te 5-6 cm na zakładke,

teraz nie wiem pojedynczy podwojny? jakie duze pierscienie?

 

na co zwracac uwage kupujac uzywany?

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

widzę zero odzewu więc coś napiszę :)

 

w wale ważny jest też kąt ostrza na pierścieniu, jednak nie mam pojęcia co na ten temat mówi teoria :) więc dobrze byłoby poczytać posty kogoś kto się trochę na tym zna :)

 

niedawno widziałem w ogłoszeniu (jakaś tam zachodnia gazeta ) campbella podwójna 2,2m 503 euro netto, u nas za taką trzeba dać powyżej 3 tyś zł...

 

przy używkach trzeba zwrócić uwagę na stan pierścieni, bo często trafiają się popękane.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A u gościa u którego kupiłeś agregat to jakiś czas temu stało kilka sztuk, niektóre nawet dosyć ładne.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

szczerze powiem to mam nadzieje ze znajde cos blizej, bo znow jechac na calodzienna wycieczke i pozniej placic cala kupe siana za transport to troche srednio mi sie usmiecha.

ja w swoim aucie nie mam haka i nie chce miec, ojca "terenówka" to jest auto wyszykowany na dystanse do 30km bo dalej strach jechac, a matki fura owszem ma hak ale nie zapne tutaj przyczepki na która mialbym wlozyc 700 czy 1000kg - autko ma raptem 60km :)

 

no zobaczymy najwyzej sie przejade jeszcze raz w tamta strone i cos sie wybierze,

pierwsze co to chcialbym wogole zobaczyc jak bedzie wygladac pole po przejezdzie ibisem, drugie to musze znalezc jakies ramie, a dopiero na 3 miejscu jest zakup wału, ale tak czy siak musze wiedziec czego szukac :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

e tam u nas stara ruska łada chodziła z przypczepą to po 900-1000kg węgla i stromy podjazd hehe wiec nie powinno być tak źle zalezy ile on bedzie ważył :) ale zawsze lepiej coś "na miejscu" znalesc


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dobry wal to okolo tone wazy, plus przyczepka i juz mamy wieksza mase niz samochod (punciak) i wez takim jedz 300km w jedna manke

plug wazyl cos kolo tony to udalo mi sie ze sasiad berlingo w HDI go przyciagnal, ale nie chcialbym znow chodzic i zalatwiac no ale jak trzeba bedzie to sie pojdzie.

 

najpierw musze wiedziec co kupic a pozniej znalezc gdzies w miare blisko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Jak ustawisz dobrze Ibisa to pole bedzie rowniutkie jak stół tylko trzeba sie troszke pomeczyc na poczatku. Ale zawsze wał na ciezkie gleby jest wskazany,tez musle nad zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wiesz tu chodzi o to zeby ziemia byla dobrze doprawiona tak zeby wjezdzac uprawowo siewnym bez zadnych zabaw wczesniej

a poza tym byloby super gdybym mogl siac rzepak na zasadzie - dzis orze, jutro sieje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli podwojny cambell?

sasiad niby twierdzi ze jednego razu jak zaoral i zaraz spadl deszcz to pozniej woda mu stala ze hej, innym wsiaknelo a u niego stala i stala.

kurcze moze trzeba bedzie najpierw sprobowaz pozyczyc od ziomka taki wal i sprobowac zaorac chociaz jeden kawalek pola taka kombinacja??

 

znow dylematy, jak ja to kocham :)

po co mi byly te nowe maszyny :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja tam bym wzial podwojny i nie mialbym dylematow :) nie ma co jezdzic "na pusto" :)

a z tym wsiakaniem to jak szybciej zasiejesz zmniejszy sie szansa "popsucia" poprzedniej uprawy, takze prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli majac podwojny cambell - dzis orze, jutro sieje i co jak zaraz po tym spadnie deszcz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja też miałem taki dylemat :).

 

Jest jeszcze jeden problem - campbell ale z jaką średnicą pierścieni i jaki kąt ostrza wału. Ostry 30 stopni jak gleby naprawdę ciężkie. Ja wybrałem podwójny o średnicy 700 mm z 45 stopniowym ostrzem. mam jednak gleby mozaikowate i na kawałki gliniate przydałby się ten ostry, ale na lżejszych miejscach mógłbym go nieuciągnąć. Ale wsumie i na glinie jestem zadowolony z pracy tego wału.

 

Ta sytuacja z tą wodą u twego sąsiada mogła mieć miejsce właśnie przy użycia campbella z 30 stopniowym ostrzem (najwięcej ich wśród używek), a aż ciężkich gleb w tej okolicy z tego co się orientuje nie ma i nastąpiło zbytnie ubicie podglebia i woda po opadach zastagnowała.

 

Ja za podwójnym campbellem mam jeszcze kołeczkowy 500 mm (partner II), no to tutaj poza uwrociam aby zachaczać sam siewnik i siać :) .

 

A i im większa średnica tym lepsza praca wału i lżej idzie (900mm), ale za to dużo droższe :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no to juz wiem czego szukac, teraz jeszcze przekonac do tego ojca, bo on cos pobakiwal o pojedynczym no ale to tak przy pierwszym podejsciu do tematu,

najgorsze to ze dzis dzwoniłem do Grudziadza i dla mojej wersji IBISa nie ma hydraulicznych ramion do walu :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no to jutro jade po wal <_<

udało mi się ze sasiad jednak sprzedaje swojego podwojne cambella 700mm, jedyny jego minus to fakt ze jest waski bo rama ma 150cm a od skrajnego talerza do skrajnego jest 135, trudno najwyzej zostanie taki waziutki paseczek, liczy sie to ma przystosowanie do zapiecia tuza.

 

Teraz już tylko zostało zamówić ramię do wału, ale juz jutro bujne sie do kilku dilerów i cos sie załatwi, ciekawe jak to bedzie chodzilo?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj