pablo21

Zetor 7245 koła

Polecane posty

pablo21    29

Jak myślicie do zetora 7245 lepsze są koła 28 cali czy 34. I czy na 34 nie traci on duzo mocy. Pytam bo na allegro jest sporo sprowadzanych zetorków na 34-kach, czy warto takiego kupic do pracy w polu czy lepiej na mniejszych klołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sam kiedyś się tym interesowałem, pyatłem użytkownikków, a tak wogóle to jak już to chyba nie 28 a 30' ma zetor z napędem?

wogóle jakoś głupio pozgrywane są te napędy bo przy przednich kołach 12,4 i mamy 30 jak i 34 a mosty te same i przelożenie a wiem od użytkowników że przy 30'tkach przód mocniej przebiera.

co do mocy to wszystko zależy do czego ten ciągnik będziesz używałjakie masz maszyny jakie planujesz itd itd.

Wiadomo 34' będzie prędkość maksymalna 2km/godz większa napewno to się odczuje, ale z drugiej strony jeśli zamierzasz ciagać duże masy lub po 2 przyczepy może lepiej mniejsze koła bo będziesz czuć niedostatki mocy.

dlatego jeśli pomocniczy ma być ten ciągnik to 34' ale jeśli do ciężkich zadań i głównie do pola na ciężkich ziemiach może lepiej mniejsze, bo to nie chodzi tyle o straty mocy, co o moment obr który dostaje ostro po jajach jak ma większym kołem kręcić, wielu twierdzi że niech sobie lepiej zgrzebnie kołami niż ma się silnik przydusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja mam 34 cale koła w swoim zetorze i nie narzekam do pracy w polu też mi nie przeszkadza może dlatego z mam nie za wielkie sprzęty do niego ale... zawsze od takich problemów jest skrzynia biegów odpowiednie przełożenie i musi iść nie ma wyjścia. Moim zdaniem r 28 są za małe do tego ciągnika ( 4x4) nawet po samym wyglądzie coś jest nie tak moim zdaniem gdyż patrzy przód w górę.... najlepiej pasują do tego typu ciągników r 30 chyba choć r 34 nie są złe :) ja na mniejsze bym swoich nie zmienił w swoim zetorze.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Moim zdaniem optymalne ogumienie do 7245 to właśnie 11,2x24 i 16,9x30 i nie dlatego że akurat teraz mam Zetora na takim ogumieniu, tylko z obserwacji wielu tych ciągników w różnych konfiguracjach opon. Tak jak pisali porzednicy, dużo zależy od konkretnych warunków, w jakich ciągnik będzie użytkowany niemniej taki zestaw to chyba "złoty środek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Niestety 30" są najrzadziej spotykane, a szkoda bo powinny być montowane zarówno w 7211 jak i w 7245 jako ogumienie wyjściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tylko że to nie jest takie łatwe w ciągniku 4x4 bo trzeba zgrać przód z tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wcale nie jest takie trudne, zawsze te kilka % przód musi iść szybciej i np. w 7340 masz 12,4 przód i tył 30' a w starszych zetorach masz taki przód i tył 34' poprostu w jednych modelach lepiej się zgrywa a w innych mniej, proponuje poobczajać instrukcje obsługi lub w galerii obczaić wykaz prędkości na poszczególnych biegach proximy (wpisać w wyszukiwarce galerii prędkości) i tak rozmiary kół można dobrać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Latwe, nie łatwe ale czy opony 18,4 x 28 są w ogóle teraz dostępne? Kiedyś to chyba kombajny na takich były, ale teraz nie spotkałem się z takimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

fakt tak napisałem ale sam sprawdzałem i jakoś nie znalazłem a zmiany felg i opon to już niestety duże ksozty, niskoprofilóki 480/70/28 fajna sprawa ale nawet minimalnie niższe będą od 16,9 więc uciąg napewno lepszy ale nie szybkość do kompletu 320/70 przód i mamy komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ja mam w 7011 16.9 r28 i powiem wam ze jest on troche wolny :) Ale za to w polu mu mocy nie brakuje, moze troche wolniej jade z 4x30 ale za to na dwojce nawet pod gorke go ciagne :)

Gdybym miał wybierać teraz jakie ma miec to wybrałbym zdecydowanie 16.9 r30 bo jak dla mnie sa to odpowiednie koła do tego typu zetorow. Ktoś mi kiedyś mówił ze taki zetor na r34 nie ma szans pociągnąc pługa 4 skibowego bo nie znajdzie sie dobrego przełozenia :) A na r28 czy r30 pociagnie bo dwojka bedzie odpowiednim biegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ktoś był niezłą pierdołą bo ja mam Zetorka na r34 i pług 4x30 spokojnie na 1 biegu ciągam i każda górka moja a na rónym to i nawet nieraz na 2 biegu się jedzie.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

w moim mam z tyłu 16,9/14-30 i sa bardzo dobre do niego. Dal mnie sa to odpowiednie kola do niego. W polu się bardzo dobrze spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
Latwe, nie łatwe ale czy opony 18,4 x 28 są w ogóle teraz dostępne? Kiedyś to chyba kombajny na takich były, ale teraz nie spotkałem się z takimi.

Zapytałem się ojca, czy przypadkiem Zetor 7211 którego mieliśmy, jak byłem jeszcze dzieckiem nie miał takich opon i okazało się że miał właśnie opony 18,4 x 28 ! Mam nawet jego zdjęcie na tych oponach, tyle że jest ono zrobione zwyłym aparatem, a skanu mi nie zatwierdzą bo bym wrzucił <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To ktoś był niezłą pierdołą bo ja mam Zetorka na r34 i pług 4x30 spokojnie na 1 biegu ciągam i każda górka moja a na rónym to i nawet nieraz na 2 biegu się jedzie.

sam jesteś pierdoła masz zetora 7745 a w temacie jest o zetorze 7245 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co to tu ma do rzeczy, chodzi o opony nie więc jeśli masz większe opony to jedziesz szybciej dlatego na tym samym biegu masz większą prędkość a co za tym idzie mniejszy uciąg, wiec bieg niżej i prędkosć jest taka sama jak w ciągniku z mniejszymy kołami i uzyskujesz ten sam uciąg i nie piszcie tu bzdur że jesli ma sie większe kołą to mniejszy uciąg!!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
Ale co to tu ma do rzeczy, chodzi o opony nie więc jeśli masz większe opony to jedziesz szybciej dlatego na tym samym biegu masz większą prędkość a co za tym idzie mniejszy uciąg, wiec bieg niżej i prędkosć jest taka sama jak w ciągniku z mniejszymy kołami i uzyskujesz ten sam uciąg i nie piszcie tu bzdur że jesli ma sie większe kołą to mniejszy uciąg!!

No dobrze bieg niżej, ale co zrobić jeżeli np. ja jeżdżę na I bo mam szybką skrzynię biegów, i jakbym założył koła 34' to musiałbym już jeździć na IV terenowej, a tak nie za bardzo na każdym poprzeczniaku schylać się i przełączać z terenowych na szosowe :lol: Nie jest to problem, jeśli zmienia się przełożenie w jednej grupie biegów np. zamiast na II jadę I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
wcale nie jest takie trudne, zawsze te kilka % przód musi iść szybciej i np. w 7340 masz 12,4 przód i tył 30' a w starszych zetorach masz taki przód i tył 34' poprostu w jednych modelach lepiej się zgrywa a w innych mniej

 

a masz 100% pewności, że dla każdego rozmiaru opon nie ma innego trybu napędzającego przód tak jak to jest w ciężkich zetorach i ursusach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

napewno musi być różnica na trybie, ponieważ w takim wypadku mając opony R/28 a zakładasz R/34 to wtedy przedni napęd pójdzie o wiele wolniej od tylniego w wyniku czego zacznie chamować ciągnik, a na odwrót mają R/34 z zmienijąc na R/28 wtedy napęd zacznie wyprzedzać tylni

 

Minimalne róznica niejest grozna, ale większa róznica może doprowadzić do zrywania się trybu i szybkiego zużycia opon, a nawet do rozsypania się szkrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Dzisiaj jezdzilem zetorkiem 7245 z oponkami r30 i jest sporo szybszy jak moj na r28. Tak samo 7711 mojego wujka, roznica jak dla mnie zadziwiająca ale mysle ze i w polu szybciej by na poszczegonych biegach wymiękły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sąsiad ma 7745 na R34 i jest dużo szybszy od mojego 7211 na R28 ale w polu nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez Bartmk
      Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 


    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj