Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PRZEMEK321

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel215    0

a np.jakieś kredyty w BS są dla rolników, najlepiej to dla starszych po 40, bo przed to wiadomo... o ile dobrze pamiętam to jest jakis na 6% chyba, ale to tak troche dużo ;)

Skorpion    1

dla osób po 40 to są preferencyjne z linii IP czyli inwestycyjny podstawowy. ale ten kredyt nie może być udzielony na maszyny zakupowane z PROW. bo to jest podwójna pomoc na ten sam cel. kredyt ma oprcocentowanie ok 5,5 % może teraz po spadku redyskonta może być troszkę niższe. tak u nas na PROW BS daje 9,75 % chyba i prowizja ok 1,5 %. BGŻ to tak do końca uczciwie z tymi odsetkami nie szaleje ba patrzcie czy będziecie mogli wcześniej ten kredyt spłacić bez opłat dodatkowych za wcześniejsze spłacenie. BGŻ to teraz jest Bank holenderski. tak więc się pilnujcie bo holender podobno najgorszy skąpiec.;)

b0gdan    85

Nie ma żadnej opłaty za wcześniejsze spłacenie kredytu w BGŻ, pod warunkiem że taką spłatę zgłosimy pisemnie 7 dni roboczych wcześniej. Oprocentowanie w BGŻ na maszyny brane z PROW AGRO UNIA to aktualnie 8.,92%, prowizja 1,5%.

Wiadomość z agroFakt.pl

Skorpion    1

w BS bez żadnych podań i papierów. mam kasę to ide do banku i wpłacam. i nikogo nie pytam czy mogę wcześniej spłacić.

Trevorfarm    0

Z tą wcześniejszą splatą to sprawdźcie umowę , bo już pisalem gdzieś ,że jak uzgadniałem kredyt pomostowy to bylo powiedziane że 0% za wcześniejszą spłatę, ale przy [odpisaniu umowy zobaczyłem że jest 1% za każdy miesiąc wcześniejszej spłaty - bank jak daje kredyt to musi zarobić, a jak splacacie wcześniej to bank nie zarabia - radzę dobrze przeczytać żeby nie było zdziwienia(dobra rada tylko).

lamboR6    5

Ja targowałem jakiś czas temu kredyt między dwoma bankami BS i PKO BP to 10% odsetki i 2% prowizja zeszli w PKO BP 7,5% i 1%. Chciałem na Vat na 3 m-ce namówili mnie na 6 m-cy (w razie co) bez dodatkowych opłat w razie wcześniejszej spłaty, wziołem. Spłaciłem po 2 miesiącach, a oni że była inna umowa i dowalili mi kare, po kłótniach zapłaciłem 300zł a chcieli odsetki za 4 m-ce. Piszcie wszystko na piśmie. Banki powinne być uczciwe ale pracownicy są różni.

KAROL4    3

Przed podpisaniem umowy chciałbym "wziąść" kredyt pomostowy, czy jest to wogóle możliwe i jakie potrzebne są papiery(czy to ma być kopia wniosku,czy coś innego)?

KAROL4    3

Ale chyba powoli można załatwiać kredyt ,a potem dostarczyć umowę-czy dopiero z podpisaną umową można się brać za cokolwiek w tej sprawie?

b0gdan    85

pójdź do banku po wykaz potrzebnych dokumentów, min. po biznes plan przedsięwzięcia, zaświadczenia z KRUS, UG itp, później faktury proforma, lub ewentualnie faktury terminowe, ale z dość długim terminem, bo bank nie może przelać kasy za faktury które się przeterminowały, a przyznanie kredytu w niektórych bankach może trwać nawet kilka tygodni

Przemmek    0

Witam. Czy brał ktoś z was "Pożyczkę europejską" z BNP PARIBAS, bo nie wiem co mam o niej myśleć. Warunki trochę lepsze niż w BS, oraz BGŻ, ale nikt jeszcze w okolicy z tego nie kożystał. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym?

jan2130    17

Witam Przemmek niebierz w BNP PARIBAS kolega wzioł unich kredyt na new hollanda przeklina dzien w ktorym podpisał z nimi umowe

sthil007    1

Moze napisz cos wiecej co nie tak z tym PARIBASEM czy moze kolega zdziwiony ze raty trzeba placic <_<

jan2130    17

Witam no nie zdziwiony tylko piersze oszukali go na procencie gatka była 6% puzniej wyszło 12 z czyms po drugie przez rok spłacił 80 tys złotych co sie puzniej okazało ze spłacał sam procernta kapitał tylko mało czec a jak chciał przeniesc sie do inego banku to zagrozili mu karom umowna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez ur330
      Witam czy spotkał się ktoś z was z nałożeniem kary za brak uprawnień do wykonywania oprysków? Piszcie tutaj własne doświadczenia. Jestem teraz w ciężkiej sytuacji ponieważ rok temu kupiłem opryskiwacz z atestem i podobno każdy producent wysyła papiery z atestem dalej i po jakimś czasie są kontrole, dlatego zakładam ten temat aby dowiedzieć się od was jak to wygląda.
    • Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!