PRZEMEK321

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW

Polecane posty

Daniel215    1

a np.jakieś kredyty w BS są dla rolników, najlepiej to dla starszych po 40, bo przed to wiadomo... o ile dobrze pamiętam to jest jakis na 6% chyba, ale to tak troche dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

dla osób po 40 to są preferencyjne z linii IP czyli inwestycyjny podstawowy. ale ten kredyt nie może być udzielony na maszyny zakupowane z PROW. bo to jest podwójna pomoc na ten sam cel. kredyt ma oprcocentowanie ok 5,5 % może teraz po spadku redyskonta może być troszkę niższe. tak u nas na PROW BS daje 9,75 % chyba i prowizja ok 1,5 %. BGŻ to tak do końca uczciwie z tymi odsetkami nie szaleje ba patrzcie czy będziecie mogli wcześniej ten kredyt spłacić bez opłat dodatkowych za wcześniejsze spłacenie. BGŻ to teraz jest Bank holenderski. tak więc się pilnujcie bo holender podobno najgorszy skąpiec.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie ma żadnej opłaty za wcześniejsze spłacenie kredytu w BGŻ, pod warunkiem że taką spłatę zgłosimy pisemnie 7 dni roboczych wcześniej. Oprocentowanie w BGŻ na maszyny brane z PROW AGRO UNIA to aktualnie 8.,92%, prowizja 1,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

w BS bez żadnych podań i papierów. mam kasę to ide do banku i wpłacam. i nikogo nie pytam czy mogę wcześniej spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Z tą wcześniejszą splatą to sprawdźcie umowę , bo już pisalem gdzieś ,że jak uzgadniałem kredyt pomostowy to bylo powiedziane że 0% za wcześniejszą spłatę, ale przy [odpisaniu umowy zobaczyłem że jest 1% za każdy miesiąc wcześniejszej spłaty - bank jak daje kredyt to musi zarobić, a jak splacacie wcześniej to bank nie zarabia - radzę dobrze przeczytać żeby nie było zdziwienia(dobra rada tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Ja targowałem jakiś czas temu kredyt między dwoma bankami BS i PKO BP to 10% odsetki i 2% prowizja zeszli w PKO BP 7,5% i 1%. Chciałem na Vat na 3 m-ce namówili mnie na 6 m-cy (w razie co) bez dodatkowych opłat w razie wcześniejszej spłaty, wziołem. Spłaciłem po 2 miesiącach, a oni że była inna umowa i dowalili mi kare, po kłótniach zapłaciłem 300zł a chcieli odsetki za 4 m-ce. Piszcie wszystko na piśmie. Banki powinne być uczciwe ale pracownicy są różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Przed podpisaniem umowy chciałbym "wziąść" kredyt pomostowy, czy jest to wogóle możliwe i jakie potrzebne są papiery(czy to ma być kopia wniosku,czy coś innego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ale chyba powoli można załatwiać kredyt ,a potem dostarczyć umowę-czy dopiero z podpisaną umową można się brać za cokolwiek w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pójdź do banku po wykaz potrzebnych dokumentów, min. po biznes plan przedsięwzięcia, zaświadczenia z KRUS, UG itp, później faktury proforma, lub ewentualnie faktury terminowe, ale z dość długim terminem, bo bank nie może przelać kasy za faktury które się przeterminowały, a przyznanie kredytu w niektórych bankach może trwać nawet kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Witam. Czy brał ktoś z was "Pożyczkę europejską" z BNP PARIBAS, bo nie wiem co mam o niej myśleć. Warunki trochę lepsze niż w BS, oraz BGŻ, ale nikt jeszcze w okolicy z tego nie kożystał. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam Przemmek niebierz w BNP PARIBAS kolega wzioł unich kredyt na new hollanda przeklina dzien w ktorym podpisał z nimi umowe


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Moze napisz cos wiecej co nie tak z tym PARIBASEM czy moze kolega zdziwiony ze raty trzeba placic <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam no nie zdziwiony tylko piersze oszukali go na procencie gatka była 6% puzniej wyszło 12 z czyms po drugie przez rok spłacił 80 tys złotych co sie puzniej okazało ze spłacał sam procernta kapitał tylko mało czec a jak chciał przeniesc sie do inego banku to zagrozili mu karom umowna


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jestem zielony jeżeli chodzi o Prowy itp. Nic nie kupowałem i nie chce kupowac na kredyt. Chciałbym kupić nowy ciągnik. Z żoną jestesmy  młodymi rolnikami wiec należy nam sie dofinansowanie do 60 %. I mam takie pytanie. Czy jak mam na ciągnik te 40 % wkładu własnego to czy przy zakupie ciągnika dostanę odrazu dofinansowanie z Unii te 60% tak aby odrazu kupić ciągnik i się nie pchać w kredyt czy dopiero jak sfinansuje z własnej kieszeni całość ciagnika to dopiero wtedy dostanę zwrot ileś czasu po zakupie ? Jak to jest? Niedługo nabór a ja poważnie się zastanawiam.. Bo robię c 360 a mam 17ha swoich 21 krów i 20 sztuk młodzieży i trochę robota wolno idzie w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Kupujesz za swoje, agencja zwraca teoretycznie po trzech miesiącach od złożenia przez Ciebie wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
hodowlanieclmhh napisał:

Panowie jestem zielony jeżeli chodzi o Prowy itp. Nic nie kupowałem i nie chce kupowac na kredyt. Chciałbym kupić nowy ciągnik. Z żoną jestesmy  młodymi rolnikami wiec należy nam sie dofinansowanie do 60 %. I mam takie pytanie. Czy jak mam na ciągnik te 40 % wkładu własnego to czy przy zakupie ciągnika dostanę odrazu dofinansowanie z Unii te 60% tak aby odrazu kupić ciągnik i się nie pchać w kredyt czy dopiero jak sfinansuje z własnej kieszeni całość ciagnika to dopiero wtedy dostanę zwrot ileś czasu po zakupie ? Jak to jest? Niedługo nabór a ja poważnie się zastanawiam.. Bo robię c 360 a mam 17ha swoich 21 krów i 20 sztuk młodzieży i trochę robota wolno idzie w polu

agencja zwraca do 180dni ale to czy Ci sie nalezy czy nie to musisz sie udac do dobrego doradcy i Ci wyliczy jaki ciagnik jakiej mocy i co musisz zrobic zeby go dostac dofinanwanie ale sa kredyty pomostowe do PROWu i finansowanie fabryczne tylko modernizacji to bedzie chyba na wiosne ale nie w sektorze maszyn. w lutym bedzie nabor na restrukturyzacja malych gospodarst rolnych ale czy przy chodowli sie na to zalapiesz bo tu daja 60tys z czego 48tys dostajesz z gory na wykonanie biznes planu i 12 po zrealizowaniu biznes planu ale przy takim areale i przy takiej chodowli to mozesz sie nie zalapac poszukaj dobrego doradcy co zajmuje sie wnioskami to Ci wytlumaczy co i jak


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj