PRZEMEK321

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW

Polecane posty

krzysiekQ    9

my bierzemy terraz na nowe inwestycje i bierzemy tura do ciagnika i wplacamy 20% inestycji reszte na 8 lat i w tym poltora roku karencji i oprocentowanie jest 3,..nie wiem dokladnie ile ale sie dopytam i napisze wiec tak na dluzej nie dostaniemy niz 8 lat bo ojciec jest po 40 a oprocentowanie wynosi 4,69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Mój ojciec przeszedł na VAT jak braliśmy maszyny na tą DOGRYWKE i jak na razie cały czas jest na plusie, z prądu Vat odliczamy tylko od 70 % wartości faktury gdyż tyle jest przeznaczone na gospodarstwo reszta to dom i nie potrzeba dodatkowego licznika. Natomiast jeśli chodzi o PROW i hodowle to wcale nie jest tak strasznie i można dostać większe maszyny niż do samej produkcji roślin. Kolego Ferdek07 firme to Ty sobie możesz wziąć do napisania wniosku ale nikt nie przyjdzie Ci do obory stanowisk mierzyć czy coś, chociaż taka firma powinna poinformować klijenta jakie są w danym momencie standardy, jakie wymiary powinny miec stanowiska itp. wiem że wtej chwili już tego tak nie przestrzegają wystarczy zaświadczenie od lekarza weterynari o spełnianiu minimalnych standardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Kredyty sa w wielu bankach,ale ja pytam,czy ktos porownywal oferty z roznych bankow i w ktorym najlepiej wychodzi.

 

w bgż jak masz umowe z agencją to 8,5% odsetki w miare wiekszego wpływu gotówki oprocentowanie spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Zadne oprocentowanie nie spada -tylko biorąc kredyt z ratami malejacymi wskutek wpłacania rat kapitał maleje i następne maleją raty(raty a nie oprocentowanie)-jest to ekonomiczniejsze rozwiązanie niż raty stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

W banku spółdzielczym też można wziąć kredyt po podpisaniu umowy z ARiMR. oprocentowanie to 8% w skali roku + 2 % prowizi od sumy. Przy zakupie maszyn na wniosek nie można wziąć innego kredytu jak ten gdyż agencja nie uznaje innych kredytów. Co innego jest z ciągnikami gdyż można wziąć taki właśnie kredyt, lub też można sobie wziąż ciągnik w leasing wiem że NEW HOLLAND, VALTRA i chyba JOHN DEERE dają w leasing, leasing to można wziąć nawet przed podpisaniem umowy i też będzie sięliczyć. W tej chwili jest jeszcze możliwość wzięcia ciągnika na kredyt przez firme np. NEW HOLLAND daje takie kredyty i nawet do nich dopłaca, im krótszy czas spłaty tym mniejszy procent(2 lata -5%) ale to już u dilera trzeba pytać i ten kredyt też można wziąć przed podpisaniem umowy i też będzie się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

wiec tak zgdza sie ze jak masz wiecej kasy nakoncie w bgz to procent maleje bo oni biora pod uwage tez to ile masz na koncie a wysokosc odsetek uzalezniona jest tez od wielkosci kapitału. kredyt pomostowy mozesz wiziac na 10 lat spokojnie a jak pogadasz to i na 12 oprocentowanie ok 9% przyjmij ze 10% mozez z tym kredytem zrobic cuda by wyszło jak chcesz długo by o tym pisac. wpłata własna 15 - 20% na to tez mozesz wziac kredyt jak chcesz, nie zgodze sie z panem ferdkiem ze nie opłaca sie byc na vacie, chyba ze nie kupujesz nic a sprzedajesz duzo. przy normalnym prowadzeniu gospodarstwa powinnes byc na lekkim + . i druga kwestia ze nie opłaca sie brac prow jesli kupujesz cos za 200tys i odliczasz sobie 50 czy wiecej % i dotego odliczasz wat to jak bys nie policzył to i tak wyjdziesz na + niz biorac kredyt MR czy inny z oprocentowaniem w ok 4% bo o ile wiem to takie teraz sa najtańsze


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
W banku spółdzielczym też można wziąć kredyt po podpisaniu umowy z ARiMR. oprocentowanie to 8% w skali roku + 2 % prowizi od sumy. Przy zakupie maszyn na wniosek nie można wziąć innego kredytu jak ten gdyż agencja nie uznaje innych kredytów. Co innego jest z ciągnikami gdyż można wziąć taki właśnie kredyt, lub też można sobie wziąż ciągnik w leasing wiem że NEW HOLLAND, VALTRA i chyba JOHN DEERE dają w leasing, leasing to można wziąć nawet przed podpisaniem umowy i też będzie sięliczyć. W tej chwili jest jeszcze możliwość wzięcia ciągnika na kredyt przez firme np. NEW HOLLAND daje takie kredyty i nawet do nich dopłaca, im krótszy czas spłaty tym mniejszy procent(2 lata -5%) ale to już u dilera trzeba pytać i ten kredyt też można wziąć przed podpisaniem umowy i też będzie się liczyć.

Jak to NIE UZNAJE!?Mylisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Z tym "NIE UZNAJE" chodzi o to, że nie sfinasujesz inwestycji z PROW kredytem z dofinansowaniem do oprocentowania z ARMIR musisz wziąść normalny kredyt inwestycyjny. W numerze 3 TOP Agraru było porównanie warunków z 5 bankó jakie udzielają kredyty na inwestycje z PROW są to BGŻ; BZWBK; PKO BP; ING i SGB. Kredyty od 5 do 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Dobrze że sprecyzowałeś,bo wynikalo z twojej wypowiedzi,że tylko w spółdzielczych można zaciągać kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ostatnio dowiedziałem sie o tzw-ursus kredycie. i mam pytanie czy ten kredyt mozna wziąż na ciągnik wzięty na PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

jasne że można ale nie radze :D te wszystkie kredyty to na zasadzie leasingu, no chyba że odliczysz sobie wat i masz możliwość odliczania podatku dochodowego, nie ma co kombinować najlepiej na prow braćkredyt agrounia w bgż i tyle a te wszystkie leasingi i inne wynalazki w obcej walucie są ryzykowne, stopy % mają spadać więc ten kredyt w bgz będzie taniał teraz na 9% a za rok 2 może być na 6-7%, a w leasing jest na około 14-15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

dzwoiłem tam i dowiedziałem sie ze całkowity koszt kredytu to 20% biorac go na 5 lat wiec jak biore 50tys to po 5 latach musze spłacic 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
jasne że można ale nie radze :D te wszystkie kredyty to na zasadzie leasingu, no chyba że odliczysz sobie wat i masz możliwość odliczania podatku dochodowego, nie ma co kombinować najlepiej na prow braćkredyt agrounia w bgż i tyle a te wszystkie leasingi i inne wynalazki w obcej walucie są ryzykowne, stopy % mają spadać więc ten kredyt w bgz będzie taniał teraz na 9% a za rok 2 może być na 6-7%, a w leasing jest na około 14-15%

 

masz racje te kredyty fabryczne czy leasing to wygladaja ładnie i tanio ale jak bardziej popatrzec to juz nie tak wesoło. Brałem teraz kredyt w bgz agro unia oprocentowanie 9,6 i warunki w miare korzystne. No i prowizja 1,5 % wiec tez nie tak duzo a wkład własny jest potrzebny 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie potrzebuje pomocy-brał ktos kredyt na pokrycie vatu z maszyn-jesli wogole mozna -jesli tak to w jakim banku i jaki % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

wiem że w banku spóldzielczym byl kredyt rolniczy i nie trzebabylo się okazywać żadnymi fakturami.oprocentowanie jak ja go bralem to 8% ale teraz może być wyższe.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

poczytaj w temacie Vat w rolnictwie tam jest wszystko


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

idźcie do banku spółdzielczego w swoim regionie. jak pogadacie z prezesem to może dadzą wam kredyt na 100 % inwestycji. tylko zabezpieczenie musi być lala. w moich stronach tak robią. albo kredyt na sam VAT oddzielnie i do przodu. u mnie w banku spółdzielczym oprocentowanie 9,75 % a prowizja 2 % ale z tego co ja wiem prezes schodzi troszkę. tylko trzeba poskomleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

biorąc ten kredyt i składając wniosek na PROW w agencji normalnie patrzą na to, czy lepiej wziąśc za gotówke???

prosze o szybką odp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Ja brałem w BPS prowizja 1%, oprocentowanie 7,5% około wkład własny 10% wartości netto plus cały vat. O leasingach zapomnijcie , bo tam mówią ,że oprocentowanie 4% a wrzeczywistości to ze 20 a może i więcej. Vatu żaden bank nie skredytuje bo to nie jest koszt kwalifikowany. Radzę brać w banku, mimoże trzeba wyłożyć sporo kaski, ale ja miałem podpisaną umowę na SPO i dlatego starczyło 10% wkładu i vat a zabezpieczeniem są tylko maszyny.Do momentu otrzymania dotacji zabezpieczeniem była tez cesja z umowy dotacji z ARIMR. Od nowego roku podobno wojewodowie nie wyrażają zgody aby umowa mogła być zcedowana na bank i powiedziano mi w BPS że będę musiał coś dać na zabezpieczeni(hipoteka ) na okres od otzrymania kredytu do otrzymania dotacji. W banku bralem dużą kwote a koszt całkowity opłat odsetek i prowizji to około 30000 zł na 3 lata, a leasingo na ren okres to ponad 90000 zł a w dodatku przez caly okres leasingu maszyna jest ich , a w banku mam zastaw rejestrowy i nawet w dowodzie nie mam wpisu że są zastawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj