Daro81

Używany pług obrotowy zachodni do 20 tys.zł - 4 skiby

Polecane posty

tomek73    579

Jak pług to tylko nie polski. U nas mieli nowe Unie i posprzedawali w ciągu 4-5 lat wszyscy. I kupili używane zachodnie różnych firm. 

 

Kolega w tamtym roku kupił Agro Masza nowego 5 skib  chyba na resorze i po zaoraniu 30 ha tylko wieżyczka została przy ciągniku, reszta w polu. Felerny materiał, zdaża się.

 

Ale najciekawsze że w tamtym roku, przy suszy ja starym Kerverlandem LB 5  Vario orałem sobie w najlepsze a on  nowym rysował ziemie, jednym słowem  pieprzył  a nie orał.

Koło mnie spółdzielnia miała nowego Overuma 5 skib i chwaliła sobie bardzo dokąd nie kupili Kuchna 5 skib, i okazało się że  ciągnik nie zbyt ma co z nim robić, więc dokupili 6 skibę i jest fajnie i ciągnik jest wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pług był u mnie od nowości i nie był pogięty. Z ursusem 914 orał dobrze, potem kupiłem Forterre która ma szerszy rozstaw kół i pług nie dorzucał 1 skiby pomimo że był przesunięty maksymalnie w stronę oranego poza tym przy takim przesunięciu ściągało ciągnik.

 

Ja aktualnie mam Uni Tur-a i orze ciągnikiem NH gdzie opona 600 i przy orce do siewu było idealnie, obawiam się że przy zimowej pierwsza od ostatniej może się odróżnić po dłuższym czasie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

A jaką opinię mają pługi marki Frost? Oraz czy lepiej poszukać pługu 3x50 czy 4x40? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zachęcanie do zakupu konkretnej marki pługa należy traktować z przymrużeniem oka (ode mnie takiej oferty nie będzie) – nie ma pługa, który jako jedyny jest najlepszy na świecie a z drugiej strony porównując efekty pracy pługów w danej klasie stwierdzimy, że różnice są znaczące, choć „na oko” wydają się niewielkie.

 

Ogólna opinia o pługach marki Frost jest pozytywna, ale żeby coś więcej powiedzieć musisz podać konkretny model.

 

Nie da się napisać wprost, który pług jest lepszy (3x50 czy 4x40), każdy ma swoje ograniczenia, jak również wady i zalety. Napisz jakie masz gleby, na jaką głębokość orzesz i z jaką prędkością. Jak wygląda wydajność i udźwig podnośnika w ciągniku.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak pług to tylko z regulacją szerokości  skiby na ramię, na śrubach lub Vario. Na inne bym nawet nie patrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

Gleby mam III-VI klasa z czego III i VI mało, głównie IV-V. Orze na głębokość 20cm, głębiej to wychodzi już za dużo piasku na wierzch. Na tą chwilę to bywa że i orało się ok 10km/h, ale w zupełności straczy 7-8km/h, dlatego myślę o zmianie pługa by orać szerzej a wolniej, a nie nadrabiać prędkością. Według danych producenta udźwig podnośnika to 4200kg, wydajność pompy 58dm3/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W Twoim przypadku bardziej odpowiedni będzie 4x40 i zaraz wyjaśnię dlaczego.

 

Jeśli chodzi o ciągnik wydajność pompy, jak i udźwig są wystarczające a nawet dobre. (Im dłuższy pług, tym ciężar na ramionach jest większy a zatem i udźwig musi być większy).

Jeśli głębokość orki wynosi maksymalnie 20 cm to większość pługów 3x50 nie sprawdzi się, bo to nie jest nawet połowa szerokości roboczej korpusu. (Oczywiście taka orka jest możliwa, ale prędkość trzeba obniżać dopasowując do jakości orki w przeciwnym przypadku skiba będzie rzucona daleko, ale mało odwrócona).

 

Nie da się odzielić głębokości orki zarówno od szerokości roboczej korpusu, jak i prędkości przejazdu - są one ze sobą nierozerwalnie połączone.

Efekt działania odkładnicy to pokruszenie i odwrócenie skiby uzależniony jest od stosunku szerokości <b> do głębokości orki <a> i kąta odwrócenia skiby.

Im większy jest stosunek b : a, tym większy jest kąt odwrócenia skiby i gorsze pokruszenie. W miarę zmniejszania się tego stosunku poprawia się kruszenie i maleje wartość kąta odwrócenia skiby. Ponadto odpowiednia prędkość robocza to lepsze dokładanie i pokruszenie skib.

 

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj