Zaloguj się, aby obserwować  
amorki

Europard

Polecane posty

amorki    1

Dziś będąc w składnicy maszyn zetknełem się z ciągnikiem europard o mocy 40km koleś podobno już pare razy był go oglądać i go kupił dał za niego 36 tys i zachwycał się jak by to było niewiem co, do czego on się wogóle nadaje nawet kabiny niema tylko jakiś pałak prześwit od ziemi bardzo mały większy wał trawy siana i będzie wszystko ciągnoł za sobą a koleś mówił jaki on dobry ze pociągnie płogi trójki , przeciesz on je ledwo od ziemi podniesie bo nisko strasznie podnosi i comu z tego .LEPIEJ ZA TE PIENIĄDZE KUPIĆ ZETORA z serii 52xx,62xx.72xx. Jakie są wasze opinie na jego temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jasne, że lepiej za 36tyś będziesz miał idealnego 7211. Znajomy w tym roku kupił Zetora 7745T z turem TRIMA za 38tyś. O.o i jak na razie sprawuje się idealnie my też mamy 7211 i nie zamienili byśmy go na żaden inny o takiej mocy czy nawet jakiegoś ursusa 80km. Polecam ci zetory i nie słuchaj innych, że zetory dużo palą może i palą trochę więcej, ale musi być coś za coś. Nie pchaj sie w jakieś wynalazki tylko kup sprawdzoną i dobrą markę ;]

 

Ten Europard to coś w stylu Fotona, albo mi się tak wydaje

 

Pozdrawiam !


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Jasne, że lepiej za 36tyś będziesz miał idealnego 7211. Znajomy w tym roku kupił Zetora 7745T z turem TRIMA za 38tyś. O.o i jak na razie sprawuje się idealnie my też mamy 7211 i nie zamienili byśmy go na żaden inny o takiej mocy czy nawet jakiegoś ursusa 80km. Polecam ci zetory i nie słuchaj innych, że zetory dużo palą może i palą trochę więcej, ale musi być coś za coś. Nie pchaj sie w jakieś wynalazki tylko kup sprawdzoną i dobrą markę ;]

 

Ten Europard to coś w stylu Fotona, albo mi się tak wydaje

 

Pozdrawiam !

 

 

Taaa a niedawno chciałes go sprzedac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tak chciałem wymienić go na innego zetora np: 7745 ale poczekamy z dwa lata i kupimy nowego zetora i nie będziemy na razie kupować używanego żadnego ;] I jak na razie zetor musi se radzić, ale nie ukrywam jest trochę za mały dla nas tera i trochę po garach dostaje ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Adik_ziel

 

A co powiesz na zachodni ciągnik tej mocy (np.MF 3060)? Spali mniej od Zetora i nie odbije się to na komforcie, który w zachodnich sprzętach jest lepszy. Na takiego byś się nie zamienił?

 

Co do tanich nowych ciągników to kupują je ludzie którzy chcą koniecznie mieć NOWY ciągnik a nie stać ich na nic lepszego. Mając do wyboru 15 letniego Zetora czy Ursusa w tej samej cenie wolą zaryzykować. Po dziesięciu latach okaże się kto miał rację. Do odważnych świat należy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Szczerze to bym miał się nad czym zastanawiać bo MF też dobre ale ta seria 30xx ma coś z skrzyniami. Dwóch znajomych ma MF-y z serii 30xx i w oby dwóch walła skrzynia jednemu po 2 miesiącach od kupna do domu wracał tyłem bo tylko wsteczny mu działał, a u drugiego to musiał go zcholować do domu. A wiem, że skrzynia nie jest taka tania do naprawy. hmm... ale widziałem kabinę 3060 i nie jest zbyt wygodna i u nas to musi być duża bo nie raz na pole się jedzie w 4 osoby a wątpię, że do tego MF-a wejdzie tyle.

 

 

Wujek w tamtym roku kupił Fotona 824 i się nieźle na nim przejechał teraz ma może z 120mth i już z parę razy coś robili. teraz mówią że woleli by kupić już 10lepniego zetora czy właśnie MF-a niż tego nowego


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Ja też panowie mam zetora i go bardzo chwale niech się schowają ci którzy nigdy nie mieli a mówią ile to on pali a to gówno prawda bo zetory są oszczędne i super ciągniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No nie wiem jak z oszczednoscia. My kiedys odwozilismy zboze. 7211 ciagnal troche ponad 12 ton,a ursus 912 ponad 14 ton i po zmierzeniu wyszlo,ze na trasie 80 km zetor spalil o 8 litrow wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No ale zetorek zawet niema 66 km a na prawie 66 km to jest duzo 12 ton, a 912 ma 82 km (chyba) to co to jest 14 ton na niego nawet niebedzie odczówał, to nie porownoj zetora do 912 bo zetorek miał ciezej, to napewno wiecej spalił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Też mowiłem że zetor dużo pali dopóki niekupiłem i się nieprzekonałem że to nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jakiego masz zetorka ? i na ilu ha pracuje


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
No ale zetorek zawet niema 66 km a na prawie 66 km to jest duzo 12 ton, a 912 ma 82 km (chyba) to co to jest 14 ton na niego nawet niebedzie odczówał, to nie porownoj zetora do 912 bo zetorek miał ciezej, to napewno wiecej spalił :)

 

To na 82 konie 14 ton to nawet nie odczuwał,a 66 koni 12 ton to sporo?? Mi sie wydaje,ze na takiego zetora 12 ton na asfalcie to wcale nie tak bardzo duzo. Moze mial ciezej,ale ma mniejszy silnik i zaraz tyle wiecej spalil to chyba duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No ale zetorek zawet niema 66 km a na prawie 66 km to jest duzo 12 ton, a 912 ma 82 km (chyba) to co to jest 14 ton na niego nawet niebedzie odczówał, to nie porownoj zetora do 912 bo zetorek miał ciezej, to napewno wiecej spalił :)

To ciekawe bo w każdym temacie o Zetorze piszą, że jest ekonomiczny właśnie pod dużym obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ja to już nawet nie wypowiadam sie w sprawach spalania w zetorach, bo co nie powiedziec to ZLE poniewaz i tak zetory to sa pijaki a MF'y oszczedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jestem znawcą Zetorów ale wiem, że w lekkich pracach MF 255 spali nawet poniżej 2 litrów, jeśli Zetor 5211 spali tyle samo to można nazwać go oszczędnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj