Skocz do zawartości
Vroobel

Plug kverneland obraca w jedna stronę

Polecane posty

Vroobel    3

Witam,
Mam problem z obrotem, obraca w jedna stronę a w druga tak na 3/4. Siłownik po regeneracji, nowa kostka i uszczelnienie i dalej nie obraca.

AlaCapone    5003

Obrót na dwa, czy jeden przewód?

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

myster    7

Nie chodzilo mi o zamienianie na przemian przewodow lecz o podmianke na inne i to w plugu jak i w ciagniku. Bo moga juz byc wyklepane i bedzie niedostateczny przeplyw oleju. Jak masz mozliwosc podlacz pod inny ciagnik wyjasni sprawe czy problem lezy w samym plugu czy w ciagniku.

Vroobel    3

Gniazda są nowe, wtyczki są dobre, podpiąć pod inny nie mogę bo pomieszam olej a to nie taki tani jak Hipol, jutro mają mi kostkę podmienić i zobaczymy

myster    7

Jeszcze jedna propozycja. Zmierz wartosc cisnienia na jednym jak i drugim szybkozlaczu. Moze na jednym jest nizsze?. Ale pewnie zmieniales miejscami przewody. Po zmianie na druga strone nie bedzie wywracac. A znowu wywroci na ta strone co wczesniej nie chcial. Bynajmniej tak mi sie wydaje.

Vroobel    3

Nie mam manometru do hydrauliki, ale gdyby na jednym było niższe to na tym by nie obracał a sama zamiana węży by coś dala, pompa w tamtym roku była regenerowana wtedy dawała ok 200 bar.

AlaCapone    5003

Jeśli zamieniałeś przewody ze sobą i nic nie dało to może być kostka, ale nie musi.

Podaj model i rocznik pługa. Napisz od kiedy go masz i czy od początku były problemy z obrotem?

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Vroobel    3

Kostka wymieniona na drugą i dalej to samo było, dopiero przełożenie gniazd na inna parę pomogło, w zimę musze rozebrać ten rozdzielacz.

myster    7

Miales inne wyjscia i nie przelozyles wczesniej? ciekawe podejscie. Dalej mysle ze jest cos nie tak z samymi szybkozlaczami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Starzyno
      Hej. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest to model Kverneland'a ?
      I jeszcze jedna sprawa od czego jest ta śruba rzymska ? Czyżby od zmiany szerokości roboczej pługa? Ma on podobno zmienna szerokość orki do 20 cali.

• Przez tom8x
      Witam jak sie nazywa cześc oznaczona na zdjęciu ?
    • Przez Rolas132
      Witam
      Planuję kupić rozsiewacz.Pod uwagę biorę kverneland cl ew (posiada komputer z wagą dozujący dawkę nawozu w zależności od prędkości jazdy "tellus go", system wysiewu center flow limiter, plandeka cena ok 42000zł
      Rauch axis 20,2q (podobe wyposażenie tylko bez wagi) cena ok 44000zł
      kverneland 1100l  rauch 1000l planuję rozbudować do 2000l
      Co wybrać? pomóżcie!!!
    • Przez Piotr6991z
      Mam kilka pytań odnośnie Kvernelanda ES 100 4 skiby z packomatem. Dodam, że nigdy nie miałem do czynienia z pługiem obrotowym, a tym bardziej vario. Przedstawiciele u dealerów sami nie wiedzą bo każdy mówi co innego i nic się nie składa w jedną całość.
      1. Czy kółko kopiująco - transportowe z boku ramy będzie wystawać poza 4 skibę? Na granicach pól nie mam miedzy i ciężko będzie odorać gdy kółko będzie mocno wystawać poza ostatnią skibę pługa. Głownie chodzi o kukurydze bo nad burakami to kółko górą by przeszło.
      2. Przy obrocie pług sam się złoży, obróci a potem rozłoży i to wszystko jest pod jedną sekcją hydrauliki. Jeśli podczas orki chciał bym zmienić szerokość roboczą to drugą sekcją można to zmienić czy trzeba jakiś zawór przestawić przy pługu? Można zmieniać tą szerokość podczas orki?
      3. Warto dopłacić za hydrauliczna regulacje pierwszej skiby, można zmieniać tą szerokość podczas orki gdy pług jest opuszczony?
      4. Jeśli pług będzie z packomatem to będę potrzebował: 2 sekcje do packomatu, 1 sekcja regulacja szerokości pierwszej skiby, 1 sekcja obrót i jeszcze jedna sekcja do obsługi vario? Razem wychodzi 5 sekcji. Czy coś za dużo policzyłem?
      5. Lemken i Kverneland mają wały obracane razem z pługiem. Która z tych 2 marek ma to lepiej rozwiązane?
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez fendt856
      Witam mam problem , kupiłem niedawno pług kverneland eg85 vario i miał wymienioną kostkę od obrotu na nie orginalną i jest taki problem jak obracam go to musze wykonac dwa ruchy gałką od hydrauliki i dziwi mnie to ponieważ kostka sama powina zmnienić przepływ oleju na siłownik żeby go na przykład wypchnoł i sądze że mogą być źle podłączone  węże do kostki a nie mam bladego pojęcia jak to podłączyć ? I jescze jedno jak pług ma vario to powinien miec 4 węże podłączane do ciągnika bo u mnie są tylko dwa. Załączam zdjęcia kostki  I jest jesczę w kostce miejsce na dwa węże

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.