raul1985

Case CS 150

Polecane posty

raul1985    10

znalazlem ostatio u chandlarza case cs 150 w dobrym stanie i chcialbym sie zapoznać z opinia na jego temat bo nie stety nikt w okolicy nie ma takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Cześć koledzy. CS 150 czyli STEYER w 100% gdy obie marki się połączyły różnica w kolorze i nazwie. Ciągnik ma silnik Sisu i to jest jedyna jego zaleta. Dokładnych szczegółów technicznych nie znam ale rozmawiałem kiedyś z mechanikami znającymi się na rzeczy a szczególnie na Casie i odradzali zakup używanego modelu CS ze względu na problematyczną skrzynię biegów sterowaną elektronicznie, z tego co wiem są z tym ogromne problemy serwisowe, trzeba posiadać urządzenie do kalibracji skrzyni a że to model mało popularny to pewnie w Polsce ciężko będzie znaleźć serwis w to urządzenie wyposażony. Tyle wiem z opinii więc nie wiem czy pomogłem trochę to mało precyzyjne ale zawsze jakaś opinia.

Jeżeli chcecie kupić używany ciągnik z marki CASE to tylko seria MX tej to znowu mechanicy nie mogą się nachwalić za wytrzymałość i małą liczbę problemów, nie trzeba żadnych komputerów, prosta konstrukcja a tym samym i serwisowanie łatwiejsze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Skrzynia w Case CS 150 jest firmy ZF, a dokładniej seria 7200, czyli to samo co jest w Deutzach Agrotronach, więc taka mocno problematyczna nie powinna być z serwisowego punktu widzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk309    2
To Case kiedyś coś z Steyrami robiło? ,że taki sam wygląd.

 

Człowieku przecież CASE, NH i Steyer to jedna "mafia" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

o tym case słyszałem liche opinie. prze serwisantrów interhandlera. tak oni sie wypowiadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

panowie więcej piszcie na temat tego ciągnika bo do zakupu mam dwie marki CASE cs 150 lub mx 170 lub FERGUSONA 8130 lub 3680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

fendt360@ jak byś już kupywał,to bez wachania bierz case mx170....jest najwiekszy ze wszystkich i ma dość dużo mocy (170km) dość nowoczesny ciągnik i bardzo dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

fendt930 bez wahania polecę MX170 z tych modeli co podałeś i potwierdzę co powiedział DANIEL 215 a dlaczego?

Co moim zdaniem przemawia za Case MX 170:

1. Duża populacja tych ciągników w Polsce (dużo użytkowników)

2. Był sprzedawany jako nowy przez INTERHANDLER fakt nie mają już tej marki ale serwisanci którzy zjedli zęby na tych ciągnikach powinni nadal pracować więc wiedza ich jest dostępna

3. Jak nie Interhandler to sam Romanowski ma pewnie tych ciągników 20-30 szt w ciągłej eksploatacji mają po 10-12 może i więcej tys. mth, co świadczy o ich wytrzymałości,

4. Serwis Romanowskiego jest doświadczony więc pomoc ewentualna jest,

5. Obecnie McCormick ma w ofercie następcę MX czyli MTX i w zasadzie różnica w silniku, wiele elementów jest identyczna, więc dostępność części w CASE i MCCORMICK, czyli ciągnik nadal w produkcji,

6. Prosty ciągnik bez nadmiaru elektroniki, ale ma co potrzeba do w miarę przyjemnej pracy

7. Masa własna adekwatna do mocy dobry stosunek, ciężki koń roboczy, wrócę do skrzyni nie ma potrzeby jej kalibrować i podłączać komputera, jedynie kalibracja EHR i WOM raczej nie problematyczna,

8. Elektroniczne elementy dobrze zrobione mało awarii co nie znaczy że się nie zdarza

9. Silnik CUMMINS bardzo żywotny, duże przebiegi jak się zadba, nie odczujesz braku mocy, części ciągle dostępne zresztą jest firma CUMMINS POLAND specjaliści tylko od silników i serwisowania

10. Dobry mechanik i z głową poradzi sobie z awariami.

To są moje argumenty dlaczego akurat polecam ten model mówię tak ponieważ znam ten ciągnik bardziej niż inne trochę się nim interesowałem.

CS 150 dlaczego nie?

1. Skrzynia problematyczna, wiele awarii ze sterowaniem, elektroniką, wymaga kalibracji i oprogramowania specjalistycznego do diagnostyki, laptop lub specjalne urządzenie serwisowe.

2. Słabo zabezpieczona elektronika sprawdź pod kierownicą i przy silniku płytki z układami scalonymi np. przepali ci się kabel od świateł tylnych bije kody błędów i nie działa np. EHR tak słyszałem od mechanika który znał ten ciągnik

3. Mało popularny w Polsce mała populacja używanych

4. Utrudniony rozruch w zimie mimo że silnik SISU

5. Lżejszy od MX i chyba krótszy

6. Mniej serwisów które będą mogli pomóc w naprawie

7. Dostępność części elektronicznych dużo gorsza chyba że przez nową sieć sprzedaży CASE jest lepiej.

 

Co do MF nie znam tych modeli więc się nie wypowiadam. Życzę udanego wyboru i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja też powiem żebyś wziął mx 170, my pracujemy takim właśnie od nowości ma 8 tys mtg i chodzi bezproblemowo i nie ma amortyzacji osi a w mx 135 mam i lepiej się jezdzi, ale nawet bez tego z tych co podałeś mx 170 bedzie najlepszy mało awaryjny.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

witam. też bym polecił casa mx170 bardzo dobry ciągnik i wytrzymały. sam posiadam ten model i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. polecam pozdro imi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Więc potwierdza się to co powiedziałem o liczbie użytkowników tego modelu w Polsce. A może koledzy warto założyć osobny temat na temat ciągników z serii MX, dużo jest używanych, są jakieś problemy serwisowe i można sobie pomóc wzajemnie, dużo osób interesuje się kupnem używanych. Sam nie posiadam takiego modelu ale ten ciągnik to historia CASE i ciągnik dzięki któremu Case miał renomę, mocny. trwały i mało awaryjny.

Pozdrawiam użytkowników tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MCKYLO twoje argumenty na temat mx 170 sa bezpodstawne a w sumie nic ciekawego o tym ciągniku nic nie napisałeś, tylko kto mógł by go naprawic a miałeś napisac jego plusy. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Kolego Maciej222222 jako nowicjusz i raptem drugi post to więcej pokory kolego.Rozumiem że masz prawo do własnej opinii na temat i to forum jest właśnie po to stworzone.

Jeżeli dla Ciebie nie są to informacje ciekawe to myślę że nie wszyscy tak myślą. Skoro tak zabłysnąłeś odpowiedzią to proszę wykaż się wiedzą na temat tego ciągnika podaj walory inne niż moje, napisz proszę ciekawe rzeczy to i ja się dowiem więcej niż wiem. Skoro ktoś myśli o zakupie używanego ciągnika to wiedza o jego możliwościach naprawy i serwisowaniu jest bardzo istotna. Skoro moje argumenty są bezpodstawne to jakie są podstawne????? Czekam cierpliwie i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mówię, że nie są ważne ale w sumie nie napisałeś nic o jego budowie (np jaki silnik i ogólnie jakie ma on zalety i wady) o to mi chodzi. PoZdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzowo    0

czesc koledzy chce kupic case cs 150,i mam pytanie do was czy nie znacie jakiegos mechanika co by sie na nich znał,numer tel lub cos w tym stylu dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

witam.mam pytanie odnosnie kalibracji skrzyni biegów w case cs150.Mam proble moniewaz slizga mi na jednym polbiegu i chce to naprawic z technicznego puntku nie ma problemu bo jestem mechanikiem i naprawialem juz mase ciagników z tym ze bez sterownikow i nie za bardzo sie orientuje jak wyglada sprawa z kaliracja po remoncie /?? czy jest ona konieczna???i jak ja wykonać??? i wogule jezeli ktoś sie zna na eletkronice maszyn rolniczych to miał bym kilka pytań.?? i jeszcze jedno pytanie moze ktoś zna jakieś kursy albo jest jakiś eletkromechanik który by mógł udziielić kilku lekcji(oczywiscie odplatnie) z działu eletkroniki maszyn rolniczych to pisać janek92924@wp.plPozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaKux    0
Dnia 2.01.2009 o 20:35, fendt930 napisał:

panowie więcej piszcie na temat tego ciągnika bo do zakupu mam dwie marki CASE cs 150 lub mx 170 lub FERGUSONA 8130

Bierz masseya lub mx'a nic innego oba wygodne sam się zastanawiam nad mf 8110 a mx 135 ale chyba case lepszy więcej mocy ma w twoim przypadku i wygodniejszy będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez dawid9721
      witam panowie pytanie w pewnym sensie banalne ale jak sprawdzacie poziom oleju w swoich casach posiadam 745xl i bagnet jest rozkręcany ile obrotów robicie przy odkręcaniu żeby zmierzyć dobrze poziom oleju
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj