sznajdik

Betoniarka czy gruszka?

Polecane posty

sznajdik    573

Jak w temacie co lepiej się opłaci beton z gruszki czy z betoniarki? nie mówię tu o jakości a opłacalności liczył to kto kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jeśli piach masz swój i kupisz tylko cement a do roboty przyjdzie sąsiad lub znajomy za darmo albo za odrobek to betoniarka. Jeśli musisz kupić i płacić dniówki każdemu to grucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja liczyłem B)  ;)  i jak dla mnie to tylko gruszka lub suchy beton z wywrotki ,różnica miedzy jednym a drugim max 30zł za m3 a ile mniej roboty ,mówimy oczywiście o betonie o podobnych  parametrach ,fakt słusznie kolega zauważył ile go potrzeba ,ale powyżej 2m3 ja juz zamawiam gotowy ,bo niegodne jest kręcić kombinować piasek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja jeżeli potrzebuje powyżej 6 m3 to zamawiam guszkę bo wtedy transport mam gratis a jak mniej to doliczaj dojazd 100czy 200zł

 moze wyjdzie Ci troche drożej niż krecić w domu ale za to masz jakość  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

To masz lekko ponad 3m3 wiec na spokojnie sam zrobisz w betoniarce do takiej pracy wystarczy 2 ogarnietych ludzi którzy sie zmienija ijak masz piach betoniarke to moim zdaniem rób sam wyjdzie taniej

Dla przykładu Ja ze znajomym robilismy wylewki jednego dnia zostało pokryte 68m2 o grubosci 15cm fakt raczek sie nie czuło ale wyszło mnie wszystko tyle co bym zapłacił z gruszki 20m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne te wymiary fundamentu , albo mam zaćmienie :huh: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Betoniarka do drobnych prac ok ale jeżeli sporo roboty to tylko gruszka. Sam ostatnio sporo zalewałem i liczyłem jak tylko się da i nie opłaca się zalewać na własną rękę. Ewentualnie jeżeli miałbym własny żwir to może bym się zastanowił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie czepiam - naprawdę nie łapię :o . No i to nie jest prawie 6m3 (teraz się czepiam) ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak trochę płytko , ale może się nie znam . Uważam że z betoniarki ciężko zrobić beton , który będzie taki jak z gruchy , więc przynajmniej na fundament polecałbym z gruchy , nawet jeżeli drożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

minimalnie drożej a jakość wiele lepsza ,fakt kolega pisze wymiary i mam nadzieje że 60 to głębokość ,choś powinno byc min. 80 cm za mlodego tez oszczędzałem i nie zawsze szło to w parze z trwałością  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Powinno być poniżej przemarzania gruntu , ale może kolega robi fundament już w zagłębieniu , a później bloczki betonowe ... Wszystko jedno .  Z gruchy będzie lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy piszecie że z gruchy lepszy, niech każdy się rozejrzy wokoło ile budynków jest wybudowanych na betonie z betoniarki i stoją doskonale.

 

W betoniarni cudów nie robią, tylko zachowują odpowiednie proporcje, na każdym worku jest plan działania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131

Z betoniarni Jakość wcale nie jest najlepsza, znajomemu wozili grucha za grucha dwa dni na garaże, po kilku tygodniach ta wożona drugiego dnia zaczęła się sypać. Próbki do lab. i okazało się ze wgl nie miało tej klasy co pierwsze auto. reklamacja zrywanie na koszt i druga wylewka w gratisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stoją , stoją , ale ile z nich ma spękania B) . Spróbuj kiedyś wziąć młot i potłuc gdzieś taki i taki beton , wtedy będziesz wiedział jaka jest różnica . Fajans mogą zrobić wszędzie , w betoniarce teoretycznie też można zrobić porządny beton , ale w praktyce to z betoniarni bywa lepszy . No ale każdy robi jak mu wygodniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sadek racja ,stoją i będa stały ale po co sie męczyć ,dziś czasy sie zmienily ,trzeba się oszczedzac ,a różnica kilku złotych jest tego nie warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a w mojej okolicy stoją domy bez fundamentów. na piaskowcu. poniemieckie. po 100 lat i więcej. a beton w większych ilościach to  tylko z gruchy. no chyba że masz pracowników za pół darmo i dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Tak dla ścisłości to z tego co piszesz ma to być ława pod fundament a nie fundament. Do tego powinno pójść jeszcze zbrojenie. Przynajmniej 4 pręty fi 12 w odpowiednich strzemionach. Na to fundament z bloczków i również zbrojony wieniec. Tak zrobiony fundament nawet jeśli pęknie bo to też się zdarza to i tak będzie stabilny bo zbrojenie nie pozwoli mu się "rozejść".

Jest to tylko 3.36 m3 więc na upartego można zrobić beton samemu ale trzeba mieć odpowiednie kruszywo i przy każdej betoniarce zachowywać te same proporcje wszystkich składników oraz pilnować dokładnego wymieszania bo beton to nie mieszanina cementu z piaskiem jak wielu myśli. Takie betony poza niską ceną mają jeszcze jedną zaletę...jak trzeba po latach coś takiego rozebrać to łyżką koparko ładowarki łamie się to bez problemu i używania młotów :D

Betoniarnia betoniarni też niestety nie równa i są takie co wciskają gówno zwłaszcza na małe roboty. Może to zabrzmi dziwnie ale jak się chce mieć w razie czego "spokój" to z każdej gruszki trzeba pobrać próbkę. Może to być skrzyneczka zbita z 4 desek ale też obcięta "piatka" po oleju. W razie wątpliwości jest z czym jechać do laboratorium. Próbkę trzeba pobierać przy kierowcy...ten na pewno powie o tym w firmie i komuś kto pobiera próbki nie odważą się wciskać kitu. To przykre ale takie mamy czasy,że nikomu nie można ufać jeśli chodzi o pieniądze....zwłaszcza nasze.

Do zalewania tak odpowiedzialnych elementów budynku warto zastosować buławę wibracyjną. Nie kosztuje drogo z wypożyczalni a bardzo podnosi gęstość a więc i późniejszą wytrzymałość betonu.

Wszystkie te rady dla Ciebie już pewnie za późno bo raczej już zalałeś ale może przydadzą się jeszcze komuś innemu kto tu zajrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Właśnie że jeszcze tematu nie ruszyłem pogoda przeciągnęła żniwa QQ co za tym idzie orkę i siew i nie było kiedy z tym walczyć i chyba odpuszczę na wiosnę to razem zaleję stopy pod konstrukcję stalową może akurat grucha wyjdzie. A tu masz rację ma to być ława na którą wyleję beton z betoniarki a na górę dam wieniec znów z gruszki bo z bloczków  mi się nie chce bawić i żwir zalega w miejscu budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj