MECHANIZATOR

Przepustowość kombajnów

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam

 

w wielu tematach an forum porusza się sprawę porównania kobajnów - a jednym z istotnych parametrów kombajnu jest jego przepustowość - której jak na zlość w folderach nie podaje żadna z wiodących firm z branży - pomyślałem więc że mozemy sami stworzyc swego rodzaju bazę informacji o przepustowości kombajnu.

 

poniżej podawajcie takie informacje jak przepustowość ziarna, w akim zbożu i jaka jest szerokość bębna młóącego - ewentualnie czy kombajn posiada separator itp

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Przepustowość ziarna w kombajnie nie jest istotna.W sieczkarni samobieżnej przepustowość masy-jest bardzo ważna.Mając na myśli kombajn zbożowy dla nas jest istotne ile jest w stanie skosić hektarów w czasie godziny zegarowej.Przepustowosci ziarna nie uchwycisz,bo weżmy np.koszenie trawy na nasiona,weżmy kukurydze,rzepak.To wszystko też zależy od plonu.Widziałem kombajn pracujący w rzepaku genetycznie modyfikowanym-ledwo ten kombajn jechał-tak dobrze sypał ten rzepak.Nie pamiętam plonu.Tak-szerokość bębna młócącego i jego średnica ma wpływ na przepustowość masy(przeró;).Ale bęben młócący i jego parametry są ściśle związane z max.szerokością zespołu żniwnego(hedera) z jakim kombajn może pracować,bo wyobraż sobie koszenie Bizonem Z-056 z hederem 9m.Każdy kombajn posiada separator-nawet młocarnie można nazwać separatorem,bo w niej następuje oddzielenie ziarna od kłosa,są separatory bębnowe-Bizon BS,CTS,wytrząsacze klawiszowe-też można nazwać separatorem.Wstępny bęben młócący-Claas Mega,też jest separatorem.Każdy kombajn zbożowy jest w pewnym sensie separatorem-bo w nim następuje oddzielenie ziarna od słomy,oczyszczenie ziarna ze zgonin i plew.To się nazywa proces separacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

po tym co kolego napisałeś widać że mało się znasz na mechanizacji - wydajność kombajnu zależy od przepustwości tzw. masy omłotowej czyli ziarna i słomy i jest to parametr najłatwiejszy do uchwycenia - wystarczy zważyć zboże jakie zostało wymłócone i podzielić to przez czas omłotu (oczywiscie odliczając czasy nawrotów i wysypywania ziarna) - nie wiem gdzieś ty widział rzepak GMO skoro w Europie nie można go uprawiać (bo są przepisy unijne które to ograniczają) - i jeśli już rozumujesz to szerokość hedera zależy od przepustowosci młocarni a nie owrotnie (jeśli do Bizona założono by 9m heder to kosił by on czemu nie - tyle ze strasznie wolno bo ograniczała by go młocarnia - która jak twierdzisz nie ma wpływu na wydajność) - jeśli twierdzisz ze jestem w błedzie to odpowiedz sobie na zasdnicze pytanie czy kombajn zbożowy (np Bizon) pojedzie z tą samą prędkością z różnymi hederami - odpowiedź brzmi NIE - bo młocarnia więcj nie przerobi a wydajnośc młocarni w pewnym dość istotnym stopniu zależy od szerokości oraz zastosowanych mechanizmów (tu chodzi o wspomniany separator) - pisząc separator miałem na myśli dodatkowe urządzenia oddzielające bo bęben młócący z klepiskiem i wytrząsacze są w każdym kombajnie (no chyba ze jest to kombajn z wzdłóżnym przepływem masy gdzie rolę jednego i drugiego mechanizmu przejmuje bęben wzdłóżny)

 

wracając do przepustowosci kombajnu to pytałem o przepustowość ziarna bo przeliczenie przepustowosci ziana na przepustowość masy omłotowej to przysłowiowy pikuś

-----------------------------------------------------

a tutaj małe obliczenia odnośnie Bizonka

- przeustowość masy omłotowej dla Bizona Z056 to 5,5 kg/s co daje nam 19,8 tony masy omłotowej na godzinę

- jeśli przykładowy Bizon młóciłby pszenicę to średni stosunek ziarna do slomy wynosi 1:1,2 stąd maksymalna przepustowość ziarna na poziomie 9 t/h

- chcąc urealnić ten wynik musimy pomnożyć go razy 0,8 bo młocarnia nie zawsze jest w pełni obciążona, co daje nam 7,2 t/h

 

załóżmy że plon pszenicy to 7 t/ha to wydajność w ha/h wyniesie ok 1ha/h (dokładnie to 0,972222) i niezależnie od tego jaki szeroki jest heder to kombajn i tak więcej nie zrobi - efekt bedzie tylko taki że z szerszym hederem pojedzie wolniej a z węższym szybciej


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie którzy to maja wyobraźnię... ;)

 

 

@mechanizator te 7,2 co Ci wyszło dla Z056 to jest wydajnośc ciągła???tzn bez nawrotów?? u mnie Bizon nie wymłucił więcej jak 6t ziarna na 1h.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Kolego smutno mi jest,że jesteś mechanizatorem.Wilgotność ziarna,plon z hektara,warunki terenowe,rodzaj zbieranego zboża to są czynniki wpływjące na wydajność kombajnu.Dobrze piszesz,że po skoszeniu hektara i obliczeniu masy ziarna obliczymy plon z hektara.Teraz dodałeś słome do ziarna,a ja miałem na myśli (tak jak pisałeś)-przepustowość ziarna.I nie ma takiego określenia jak przepustowość ziarna.Napisz mi jaki kombajn ma poprzeczny przepływ masy-prosze napisz,bo nie wiem.W każdym kombajnie zbożowym masa przepływa wzdłuż długośći maszyny-czyli od przodu do tyłu,a z tego co piszesz to można wnioskować,że od lewej(lub prawej)do prawej(lub lewej) strony kombajnu,a takich kombajnów nie widziałęm. ;) To jest tak dla informacji-są separatory bębnowe umieszczone wzdłużnie np.CTS-2rotory,STS-1 potężny rotor lub rotory umieszczone poprzecznie np.BS-5 bębnów separujących.W starym województwie szczecińskim widziałęm taki rzepak.Wydajność kombajnu ma wpłw też na to,na jak maxymalne straty ziarna możemy sobie pozwolić.A powiem Ci,że dziś dążymy do mniej niż 1% strat z hektara,ale z tym jest ciężko.Mechanizator popełniłeś błąd-nie ma przepustowośći ziarna w kombajnie,a przepustowość omłotowa jest takie pojęcie,ale to jest tak zmienna liczba której się nie uwzględnia,to jest pojęcie handlarzyków w krawatach,którzy nie byli nigdy na polu.A teraz Cie zapytam dlaczego w rzepaku zakładamy stół i czy w rzepaku motowidła są separatorem?Mechanizator-odpowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

7,2 kg to jest bez nawotów i bez wysypywania - w łanie - z nawrotami to by wyszło gdzieś w grancach 6,5-5,8 zależy jak bardzo pokićkane jet pole ;)

 

a z tą wyobraźnią to się tyczy mnie czy @Skrzypka ?? :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

80% obciążenie młocarni??To ciekawe.A powiem Ci-nieprawda.Dlaczego Claas wprowadza dodatkowy bęben młóćący tzw.Mega?On ma na celu odciążenie młocarni.Z czego słyną kombajny John Deere,a słyną z bardzo silnych młocarni tzn.masy bezwładnośći bębna,średnicy i szerokości bębna oraz bardzo silnego napędu bębna.Byłeś kiedyś przy kombajnie,to spójrz gdzie biegnie od przystawki silnika najgrubszy,najmocniejszy pas napędowy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Kolego smutno mi jest,że jesteś mechanizatorem.Wilgotność ziarna,plon z hektara,warunki terenowe,rodzaj zbieranego zboża to są czynniki wpływjące na wydajność kombajnu.

 

ale a pytam o przepustowość a nie o warunki zbioru, bo jakie są warunki zbioru to ja dobrze wiem

 

Dobrze piszesz,że po skoszeniu hektara i obliczeniu masy ziarna obliczymy plon z hektara.Teraz dodałeś słome do ziarna,a ja miałem na myśli (tak jak pisałeś)-przepustowość ziarna.I nie ma takiego określenia jak przepustowość ziarna.

 

zakładając temat sugerowałem się tym że łatwiej zmierzyc przepustowość ziarna (w sposób jaki opisałem) niż przepustowość całej masy (słomę to sobie mogę sam doliczyć)

 

Napisz mi jaki kombajn ma poprzeczny przepływ masy-prosze napisz,bo nie wiem.W każdym kombajnie zbożowym masa przepływa wzdłuż długośći maszyny-czyli od przodu do tyłu,a z tego co piszesz to można wnioskować,że od lewej(lub prawej)do prawej(lub lewej) strony kombajnu,a takich kombajnów nie widziałęm. ;)

 

no fakt - rombnołem się trochę przy pisaniu - ale nie do końca bo akurat kombajn w którym masa przechodzi "w poprzek" jest a raczej był i produkowała go taka szacowna firma jak Claas- wlatach 20 XX wieku - ale zawsze

 

To jest tak dla informacji-są separatory bębnowe umieszczone wzdłużnie np.CTS-2rotory,

STS-1 potężny rotor lub rotory umieszczone poprzecznie np.BS-5 bębnów separujących.

 

co do BS-a i CTS-a to wspomniane przez ciebie "rotory" pełnią funkcę wytrząsacza

 

Wydajność kombajnu ma wpłw też na to,na jak maxymalne straty ziarna możemy sobie pozwolić.A powiem Ci,że dziś dążymy do mniej niż 1% strat z hektara,ale z tym jest ciężko.

 

i tutaj się z kolegą zgadzam w 100%

 

Mechanizator popełniłeś błąd-nie ma przepustowośći ziarna w kombajnie,a przepustowość omłotowa jest takie pojęcie,ale to jest tak zmienna liczba której się nie uwzględnia... ...to jest pojęcie handlarzyków w krawatach,którzy nie byli nigdy na polu.

 

ok - zastosuję sie następnym razem do twojej rady i wyrażę się bardziejtechnicznie - ale nie powiesz mi że przepustowosć młocarni nie ma wpływy na wydajność

 

odnośnie drugiej części wypowiedzi to powiem tylko yle ze "handlrzykiem" nie jestem a w garniturze czuję się jak w zbroi

 

A teraz Cie zapytam dlaczego w rzepaku zakładamy stół i czy w rzepaku motowidła są separatorem?Mechanizator-odpowiadaj.

 

odpowiem moze w kilku aspektach

- wydłużona podłoga w stole jest po to aby ziarno osypane przez działanie nagarniacza trafiło do mocarni a nie na pole

- boczne kosy pozwalają na uniknięcie lub chociaż ograniczenie osypywania się któe mogło by wystąpić na pograniczu kolejnych przejazdów kombajnu

 

poza tym to kolego nie pisz do mnie jak z telewizora bo z kombajnami mam pewnie więcej wspólnego niż ty skoro nawet wieku w profilu nie podałeś - i tego co mi wiadomo to system "Mega" o którym wspomniałeś wprowadzono nie po to aby odciążyc młocarnię tylko aby przyspieszyć przepływ masy przez młocarnię (czytaj zwiększyć przepustowość)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Mam 35 lat,gram na skrzypkach i jestem fanem Vennesy Main.Pszepraszam,na troszke za dużo sobie pozwoliłem.Na forum wymagana jest kultura.Tak jest-separator bębnowy zastępuje separator klawiszowy(wytrząsacz).Tak,system Mega przyśpiesza mase i odciąża młocarnie.W rzepaku zakładamy stół bo już separatorem stają się motowidła-oddzielają ziarno od strąka.Przyjacielu wracając do przepustowości młocarni to załóżmy-Ty masz na polu piękną,stojącą pszenice,spodziewasz się super plonu i chwastu tam nie uwidzisz.Sucha jak pieprz.Dajesz mi kombajn mówiąc bym wykorzystał max.przepustowość młocarni(tradycyjnej-bęben+klepisko).Więc ja robie tak-max.opuszczam klepisko,obroty młocarni ustawiam na maxa,sita otwieram jak tylko można,prędkość wentylatora największa.Zaczynam kosić,rozwijam prędkość,kontroluje wskażniki by tylko nie dopuścić do spadku obrotów alarmowych(tj.80% wartości obrotów ustawionych przeze mnie).Robie jeden przejazd.I co??I Ty mi dziękujesz za współprace z koszeniem.Ja zrobiłem tak jak chciałeś,wykorzystałem przepustowość młocarni maxymalnie.Ty gonisz mnie z pola bo straty ziarna są ogromne,a w zbiorniku śmietnik.Pisząc to,zmierzam byś uwzględnił takie czynniki(straty,uszkodzenia,czystość ziarna) do przepustowości młocarni.Obroty młocarni i szczelina klepiska mają wpływ na przepustowość młocarni.Sieczkarnia zielonkowa ma stałe obroty bębna nożowego.Słyszałem takie teksty od handlarzy-"ten kombajn jest super bo Niemiec w ciągu 12 godzin wymłócił 200 ton zboża".To są bzdety.Ale popatrzmy na filmiki reklamujące kombajny-prędkość koszenia super,zboże stojące,czyste,skracane chemicznie a pole równe jak stół.Ja wtedy tylko patrze na wysokość ścierniska względem opony przedniego koła i rolnik który potrzebuje słomy nie pozwoliłby na tak wysokie koszenie.Mało tego-hodowcy krówek robią w zboża wsiewki traw,a wtedy przepustowość kombajnu i młocarni bierze w łeb.Niech na takim polu kręcą filmiki reklamujące kombajny-wtedy byśmy zobaczyli.Narazie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wiesz zakładając temat myslałem o rozwazaniach czysto teoretycznych - a zrobil się temat praktyczny - nie mam nic przeciwko

 

wracając do przepustowosci - to zgodzę się ze maksymalna przepustowosc skutkuje również maksymalnymi stratami - ale nie powiesz ze przepustowość nie jest ważna

 

i zgodzę się z tobą że na filmikach pokazują "propagandę" - mieliśmy taką akcję w zeszłym roku że 12 ha jęczmienia 2 kombajny młociły 5 godzin - na fotkach widać dlaczego foto 1 foto 2


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Oczywiśćie,że przepustowość młocarni jest ważna i z nią jest związana ilość wytrząsaczy w kombajnie.Takie jest życie i tak bywa że na dwa kombajny 12h koszone jest 5 godzin.Ja raz będąc na usługach (2266Extra) teren górzysty,kosiłem rzepak a właściciel gospodarstwa(stuknięty kolo) biegał mi za kombajnem i stwierdził,że gdy kosze jadąc pod górke mam za duże straty.I poprosił mnie bym tak jezdził by koszenie odbywało się tylko z górki.Była przyjęta stawka godzinowa to mi były na ręke spacery po polu.Po pół godzinie przybiegł i prosił bym kosił cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

;):) :) rzeczywiscie stuknięty ten koleś

 

a wracając do tematu to jeśli trudno okreslić przepustowość kombajnu to zbierzmy moze takie informacje:

1) uzyskana wydajność kombajnu w ha/h

2) w jakim zbożu i przy jakim plonie (t/ha) i ilość zebranej słomy jeśli była zbierana

3) jaki był stan zboża (stojące, wyległe, zachwaszczone itp)

4) wielkość oraz ukształtowanie (chodzi o górki) pola na jakim uzyskano taką wydajność

5) czy zboze podczas koszenia było suche czy raczej mokre

6) parametry kombajnu:

- typ kombajnu

- szerokość hedera

- pojemność zbiornika na ziarno

- szerokość młocarni

- moc silnika

- z sieczkarnią czy bez

- czy posiadał jakieś dodatkowe urządzenia oddzielające

 

na podstawie zebranych danych mozemy stworzyc bazę informacji jakich wydajnosci mozna spodziewać się po różnych typach kombajnu w róznych warunkach - ma to byc pomocne osobom które zamierzają kupic lub wymienić kombajn

 

wydaje mi się ze takie dane są do zdobycia - a po odpowiednim usystematyzowaniu będą dość pomocne - @Skrzypek - co o ty myslisz może dodał bys jeszcze jakis mierzalny parametr który mozna by ująć ??

 

pozdrawiam i zapraszam do pochwalenia się swoimi wynikami :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Dla nas operatorów takie dane są ważne(tak myśle)-moc silnika,szerokość hederu,prędkość obrotowa przenośnika pochyłego(spotkałem się z regulowanymi obrotami),następnie szerokość,średnica bębna młócącego,kąt opasania klepiska,rodzaj klepiska,rodzaj systemu domłacającego w klepisku do roślin trudnowymłacalnych(mam na myśli wkładki,zamykanie przedniej części klepiska,możliwość zainstalowania na początku klepiska listwy lub listew domłacających),szczeline wlotową klepiska od max,do min.Powierzchnie klepiska.Zakres obrotów bębna.Dalej liczbe,długość wytrząsaczy lub bębnów-separatorów.Ich umieszczenie wzgłędem przepływu masy-wzdłuż lub w poprzek.Powierzchnia i rodzaj sit.Podsiewacz i cały kosz sitowy.Wentylator i jego zakres obrotów,czy jest możliwość kierowania strumieniem powietrza.Napęd jezdny-przekładnia pasowa i sprzęgło czy napęd jezdny hydrostatyczny.Pojemność zbiornika ziarna.Kąt rozkładania i mechanizm rozkładający rure wysypu.Bizon ręcznie-to już było.No,takie dane są dla mnie ważne.Następnie na co niektórzy zwracają uwage,kolejność kabina -zbiornik-silnik,kabina -silnik-zbiornik.To w terenie górzystym jest ważne.Napęd tylnej osi lub tylko dociążenie tyłu kombajnu.Napęd kosy-Shumacher,przekładnia lub drewniany targaniec-staare Bizony.Naprawdę dużo jest ważnych elementów w kombajnie na które,kupujący (a znający się na rzeczy) gość musi zwrócić uwage.Rewers zespołu tnącego,zużycie paliwa,system paliwowy,liczba cylindrów,doładowanie silnika.Gabaryty kombajnu,często na wage maszyny zwracamy uwage.Jeszcze by coś się znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to co napisałeś jest ważne niewątpliwie tylko chodziło mi o samą wydajność - co ma jeszcze wpływ (twoim zdaniem) i co jest łatwe do okreslenia dla przeciętnego operatora - chodzi mi o stworzenie bazy informacji jakiej wydajnosci i w jakich warunkach można spodziewać się po danym typie kombajnu - juz w oparciu o wyniki uzyskane w praktyce przez kombajnistów z AF

 

np chcesz kupic kombajn powiedzmy Claas dominator 98

 

wchodzisz do opracowanych wyników i masz takie info ze np w stojacej pszenicy przy taki i takim plonie mozesz spodziewać sie ze wymłócisz od X,X do Y,Y ha na godzinę a w zachwaszczonym jęcz,mieniu np .... itd

 

więc moze zróbmy tak - widze że masz spore doswiadczenie w tej materii wiec moze napisz wyniki jakie uzyskałeś dla jakiegos typu kombajnu (wg tego co tam wyzej napisałem) - zobaczymy jak to wyjdzie - wartosci mogą być +/- wiadomo wsystkiego się nie pamięta


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Przyjacielu nie powiem Ci,naprawde nie pamiętam.Ja nigdy na polu nie biłem rekordów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Skorzystałem z zaproszenia i piszę co wiem-NH TC 56 z separatoremwg producenta do 16 ton/godz. stojącej , dobrej pszenicy, według sąsiada przez miedzę -13 w porywch do 14 ton w łanie, NH cs 6080( To samo co nowyCSX 7070) wg. producenta do 30 ton na godzine ,według mojego sąsiad 20 ton stojącego pszenżyta o wydajności 7 ton z ha(nie jeździł na wyścigi tak z 5,5 km/ha- jechałemz nim 7,5 km /ha i z tyłu nie leciało bo sprawdzaliśmy,wtedy wyjdzie 30 ton , ale maszyna skróci swój żywot zapewne o połowę, szczególnie silnik). CSX 7040 wg producenta 20 ton ,a jak kupię to napiszę , ale nie wiem czy nie wezmę najwiekszego(7080). NH CSX nowy model różni się od CS6080 rysunkiem pod rurą i wyświetlaczem isobus(komputerk) zamiast wskaźników na słupku i z tego co wiem niczym więcej.Miał być malowany na zółto z niebieską rurą(wb. mnie ładniej)ale pozostal chyba żółto czarny. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

pamiętaj, że ten isobus to opcja w CSX..

u nas w firmie największa osiągnięta wydajność dzienna to 360-400 ton pszenicy na 8-8,5 godzin pracy (wszystko ważone).

pole to 215ha w jednym kawałku i wydajność na poziomie 11-13t/ha młócił w sumie 7 dni a kombajn to NH CX8090

a z danymi technicznymi to można założyć nowy dział "dane techniczne kombajnów" gdzie będą wszystkie marki a w nich każdy model i na początku standardowy formularz wypełniany przez kogoś z obsługi a pod spodem nasze uwagi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

calkiem nie glupi pomysl, tez kiedys cos takiego proponowalem :) masz moze jakies jeszcze uwagi jak to powinno wygladac?

jesli zbierze sie pare zainteresowanych osob to szybko mozemy opanowac taki temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja jestem za zrobieniem takiego czegoś.Przydało by się to dla ludzi którzy chcą kupić jakiś kombajn.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

szkoda że temat umarł. a zapowiadał się bardzo ciekawe. może go odświeżymy ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jaka jest maksymalna możliwa prędkość koszenia kombajnem stojącego zboża-powiedzmy dorodnej pszenicy-nie chodzi mi to u ograniczenia wynikające z małej wydajności kombajnu, tylko o możliwości hedera-przy ilu km/h może zacząć nie nadążać z docinaniem lub pobieraniem masy? ewentualnie gdzie kończą się możliwości obserwacji i kontroli operatora (unikanie kamieni itp) ?

Pytania są kuriozalne, ale "kombajniście"-laikowi pomogą w teoretycznych rozważaniach :P

 

10-11km/h?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ahme999    116

raczej odpowiedzi nt sensu założenia do wydajnego kombajnu hederu 4,5-5 metrowego podczas gdy standardowo ludzie wyposażają go w 7 metrów,poniewaz priorytetem jest przejazd po drogach bez odpinania przyrządu na wózek, z racji dużej ilości malych działek.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam w fahrze system schumacher, kosa ma ponad 1000skoków na minutę, nigdy nic się nie zapchało nawet w jęczmieniu z przerośniętą wsiewką koniczyny. Nieraz przy cięciu zostanie pasek zboża 1-1.5m to 2bieg i pełen przyspieszacz i ucina ładnie. Ograniczeniem jest po mojemu ślimak bębna, przy zbyt dużej masie materiału lubi stanąć (sprzęgło rozłączy napęd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj