Gość JohnDeere6030

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robertbara    75

Pewnie masz akumulator około 110 Ah a to za mało jak na ten ciągnik. Ja zimą zakładam od kombajnu i gada na zawołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

Kolego begbie a moze opowiesz wszystkim na forum tak naprawde jakie sa przyczyny takich usterek a nie wklejasz zdjęcia usterek typowo mechanicznych i piszesz ze w JD siada elektronika.

Koledzy nie sluchajcie go Awarie ktore sa wyzej udokumentowane to tylko i wyłącznie sa spowodowane przez skrajny debilizm operatora maszyny ktory nie wie ze PARK wbija sie na postoju i do czego służy sprzęgło bo tylko tak mozna uszkodzic skrzynie w JD hehe co za jeleń tym jeździ a kolejny rzeźnik to ten co załatwił tak ten kosz od przedniego napędu wytłumaczcie mu do czego służy rewers w tych ciagnikach. Apeluje do wszystkich czytajcie instrukcje obslugii albo pytajcie bo przynajmniej 50% awarii to niewiedza ale Ci od tych JD to przeszli sami siebie.

 

czy wiesz na jakiej zasadzie dziala skrzynia w 7530? zobacz sobie na rysunek, ktory zalaczylem i zobacz jak to jest zbudowane.takie cos nie mialo prawa sie stac.

 

wiesz masz moze 5 traktorow i myslisz, ze jestes gosc. ja bazuje na wiedzy troch wiekszej. jeszcze 2 lata temu firma sprzedala 160 nowych traktorow w roku, z czego najtansze po 40tys euro. o uzywanych nie wspomne. utarg na czesciach okolo 15tys euro dziennie, takze nawet jak 20 jeleni w tygodniu spierdzielilo sprzet przez glupote, to wiekszosc uzytkowala go normalnie. przerzucilo sie duzo sprzetu w garazu, takze jest jakies dosiwadczenie i porownanie. nie raz juz przyjezdzala wizytacja z Langar - odnosnie reklamacji i ogladali rozwalony sprzet warty kilkadziesiat tysiecy euro. tutaj nagorszy ochlap zarabia 350 euro tygodniowo.... takze taki john deere nie robi na nikim wrazenia i jest on wszedzie.

 

przypuszczam, ze wiekszosc problemow i modyfikacji zostala zrealizowana, zanim te traktory dobrze sie zaczely sprzedawac w polsce, bo kto mial na nie siano?

 

elektryka?

-dzwignia forward -reverse

-stop solenoid

- reverse switch do powerquada

-pto solenoid

-solenoid common rail- wymieniane byly pompy na nowe - modyfikacja

-dziwgnia zmiany biegow do powerquada

- switche dla powerquada

-solenoid do rozrusznika seria 20-30

- czujniki tls

 

to tak na szybkiego najbardziej hodliwe towary.

ja nie jestem mechanikiem, sprzedaje czesci.

 

Kolego begbie a moze opowiesz wszystkim na forum tak naprawde jakie sa przyczyny takich usterek a nie wklejasz zdjęcia usterek typowo mechanicznych i piszesz ze w JD siada elektronika.

 

przeczytaj pare postow wyzej dokladnie co napisalem. te zdjecia sa z dzisiaj, traktor o 10 byl caly w garazu, 0 5 miales wyjeta glowna skrzynie.

zdjecia wklejalem jako ciekawostke, a nie dokumentacje problemow elektroniki. jezeli tego nie doceniasz to spoko, ja naprawde tutaj nie musze nic udowadniac.

myslalem, ze sa ludzie zainteresowani o co w ogole w john deere chodzi.

 

gdybym wklejal wszystkie problemy, albo sposob w jaki sa naprawiane traktory i co sie z nimi robi, mysle, ze z niektorymi to by wygladalo tak jak 10 latek czyta payboya. z Toba pewnie tez.

 

coz cwaniakow zawsze jest wiele, taki narod polski.

powtarzam jeszcze raz, ze po tym co napisales, nie masz pojecia o mechanice, dostales rysunek, dla ulatwienia sa zdjecia co jest wyjmowane, a ty piszesz o parking lock.... DRAMAT

pozdrawiam

Edytowano przez begbie5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

@begbie5 Piszesz że autopowery sypały się 2-3 letnie możesz powiedzieć ile miały mth bo 3 letni to może mieć 1000 ale i 8000mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Kolego begbie a moze opowiesz wszystkim na forum tak naprawde jakie sa przyczyny takich usterek a nie wklejasz zdjęcia usterek typowo mechanicznych i piszesz ze w JD siada elektronika.

Koledzy nie sluchajcie go Awarie ktore sa wyzej udokumentowane to tylko i wyłącznie sa spowodowane przez skrajny debilizm operatora maszyny ktory nie wie ze PARK wbija sie na postoju i do czego służy sprzęgło bo tylko tak mozna uszkodzic skrzynie w JD hehe co za jeleń tym jeździ a kolejny rzeźnik to ten co załatwił tak ten kosz od przedniego napędu wytłumaczcie mu do czego służy rewers w tych ciagnikach. Apeluje do wszystkich czytajcie instrukcje obslugii albo pytajcie bo przynajmniej 50% awarii to niewiedza ale Ci od tych JD to przeszli sami siebie.

A co myslisz ze w innych markach jest inaczej? wiekszosc usterek tez z winy uzytkownika, widze ze zagorzaly fan john deera jestes bo widac to po stwierdzeniu ''...ktory nie wie ze PARK wbija sie na postoju i do czego służy sprzęgło bo tylko tak mozna uszkodzic skrzynie w JD...'' ja mysle ze skrzynia zarowno w johnie jak i innych moze sie posypac rowniez sama z siebie bo z tego co tu napisałes to wychodzi na to ze jak ktos bedzie jezdzil zgodnie z instrukcja itd to john jest niezniszczalny tzn wieczny:P Nie dajmy sie zwariowac ciagnik jak ciagnik i awarie zawsze beda.

Edytowano przez rino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Sam napisałeś ze zajmujesz sie sprzedażą częsci czyli nie masz pojęcia od czego biorą sie tego typu usterki i obrażasz mnie mówiac ze nie potrafie odróżnic skrzyni mechanicznej od blokady (parku) a przy okazji pokazujesz jak niewiele wiesz i że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Szkoda gadać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co myslisz ze w innych markach jest inaczej? wiekszosc usterek tez z winy uzytkownika, widze ze zagorzaly fan john deera jestes bo widac to po stwierdzeniu ''...ktory nie wie ze PARK wbija sie na postoju i do czego służy sprzęgło bo tylko tak mozna uszkodzic skrzynie w JD...'' ja mysle ze skrzynia zarowno w johnie jak i innych moze sie posypac rowniez sama z siebie bo z tego co tu napisałes to wychodzi na to ze jak ktos bedzie jezdzil zgodnie z instrukcja itd to john jest niezniszczalny tzn wieczny:P Nie dajmy sie zwariowac ciagnik jak ciagnik i awarie zawsze beda.

Unki(z resztą nie tylko on)stosuje rosyjskie metody, w razie awarii zawsze winny jest człowiek(operator, pilot itp), sprzęt zawsze jest ok. Słyszał ktoś, żeby Rosjanie przyznali, że ich sprzęt zawiódł(np. Kursk)? Tak samo awaria JD zawsze będzie winą operatora, bo przecież niemożliwe, żeby amerykański ciągnik się zepsuł bez winy kierowcy :blink: .

 

Na początku tematu jest ciekawe zdanie "nie wiem czy teraz jest sens jezdzic na opale a robert chyba jezdzi na ON pozatm na ON pompka tez ma prawo sie popsuć ". Jeśli paliwo jest ok to pompka nie ma prawa się popsuć. W ten sposób można by uzasadnic każdą awarie(silnik tez ma prawo sie pospuć :blink:), ale po co to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mariusz-jak tak widzę co niektórych (ba całkiem sporą ilość :P ) operatorów naszych maszyn to i tak jestem pełen podziwu dla wytrzymałości ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A nie jeden będzie chuchał, dmuchał a i tak się popsuje.

 

U mnie winą za zatartą pompkę winie wodę w paliwie. Cóż odstojnik wyłapał i co wyżej od filtrów to nic sie nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

Sam napisałeś ze zajmujesz sie sprzedażą częsci czyli nie masz pojęcia od czego biorą sie tego typu usterki i obrażasz mnie mówiac ze nie potrafie odróżnic skrzyni mechanicznej od blokady (parku) a przy okazji pokazujesz jak niewiele wiesz i że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Szkoda gadać!!!

 

ale ty bredziesz...

 

po pierwsze to, ze sprzedaje czesci, to nie znaczy, ze nie mam pojecia o mechanice

po drugie, zeby sprzedawac czesci, trzeba miec pojecie o co chodzi w john deere

po trzecie gdy cos sie psuje i rozmawiam z inzynierem, to wiem z jakiego powodu cos sie psuje

po czwarte nie potrafisz zdiagnozowaxc problemu podanego na tacy (zdjecia + schemat), czyli jasniej mowiac nie rozumiesz i nie masz pojecia co sie stalo.

po piate, nie pisalem o odroznieniu skrzyni mechanicznej od hamulca, tylko co ma piernik do wiatraka

po szoste ja nie wiem nic , tylko symuluje, zebyc Ci sie podlizac

po siodme to ty masz problem z jezykiem polskim, i lapidarnie argumentujesz odbierajac moje fakty jako inwektywy

po osme, tak szkoda gadac, bo twoje argumenty dorownuja tylko mojej 3 letniej corce

po dziewiate jeszcze nic sensownego nie napisales, a obrazasz sie, bo nic nie wiesz i probujesz cos udowodnic, by wierzyc w jakas legende

po dziesiate, jak juz wspomnialem: DRAMAT

 

@begbie5 Piszesz że autopowery sypały się 2-3 letnie możesz powiedzieć ile miały mth bo 3 letni to może mieć 1000 ale i 8000mth

 

3000-5000mth

 

K a kolejny rzeźnik to ten co załatwił tak ten kosz od przedniego napędu wytłumaczcie mu do czego służy rewers w tych ciagnikach.

 

hahaha

moze ty nam wutlumaczysz? masz cos przeciwko?

 

na marginesie to mam warsztat 4x4, ale to nie ma nic wspolnego z mechanika.

 

btw nieszczesny 7530:

 

IMG00130-20110323-1040.jpg

 

IMG00129-20110323-1040.jpg

 

ale tak jak mowii "nasz specjalista" ewidetnie spierzysz rolnik, ktory na chaju jechal i zdupczyl niezniszczalny sprzet :lol:

 

kolejna ciekawostka, ale uwazajcie Użytkownik unki twierdzi, ze to wina rolnika. takie rzeczy sie nie dzieja.

to jego wina bo kupil za mocny traktor, powienien kupic 6320 :blink:

 

7530 - korbowod wyskoczyl bokiem, chcial powiedziec czesc wlascicielowi, 50mth

 

IMG00123-20110322-1121.jpg

 

IMG00122-20110322-1121.jpg

 

IMG00120-20110322-1120.jpg

 

dzisiaj w warsztacie pojawil sie 6400, z winy rolnika, ktory za dlugo mial traktor bekl korbowod na 4 tloku. to jego wina, bo za duzo mial blota w kaloszach, i pilowal nierozgrzany traktor.

 

IMG00133-20110323-1156.jpg

 

IMG00126-20110323-1037.jpg

 

IMG00135-20110323-1457.jpg

 

IMG00136-20110323-1458.jpg

 

dzisiaj zawital 6130. nowy traktor, wlasciciel jeszcze go nei widzial. kogo wina? hmmm, mysle ze to szef zawinil. bo nie stracil jeszcze dystrybucji.

problem?

do wymiany obudowa tylenj prawej "osi"...

nakazane z gory przez JD. Owiana wielka tajemnica. Przypuszczam ze gdzies w europie pare sie zdupczylo z winy rolnikow i dlatego kazda maszyna dostaje z zestawie modyfikacje w drewnianej skrzyni...

 

IMG00137-20110323-1610.jpg

 

IMG00139-20110323-1610.jpg

 

IMG00140-20110323-1610.jpg

 

IMG00141-20110323-1611.jpg

 

IMG00142-20110323-1614.jpg

 

IMG00147-20110323-1717.jpg

 

IMG00145-20110323-1616.jpg

 

IMG00146-20110323-1717.jpg

 

podoba sie Wam?

 

chcecie wiecej?

Edytowano przez begbie5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mojego dziadka 60 chodziła z pękniętym wałem korbowym i był zdziwiony że mu 3 raz smok się urwał, co założył to przy obciążeniu puk i smoka nie ma. Złapaliśmy za koło pasowe a tu luz jak ta lala. Ciągnik ciągle na chodzie był. Dacie wiarę?

 

Ja się nie dziwię że ten korbowód w 7530 wywaliło, ten korbowód cały zardzewiały, chyba oleju nie miał. :unsure::unsure::lol:

 

Teraz 7530 mają wzmocniony silnik, nie ten sam co 7430 o ile kojarzę?

 

Jakieś ciekawsze fotki jeszcze powstawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie wyzej wymienione awarie wygladają i przypominają jedno... dałeś kołchoznikowi ciagnik licz się z jego naprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki wpływ ma operator na to, ze silnik wystawi kopyto? Albo pęknie wał? Ten korbowód na zdjęciu jest pordzewiały tak jak i blok, pewnie stoi na złomie jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Jaki wpływ ma operator?podam Ci przykład.Pracowałem przy budowie autostrady A1 której wykonawca sa irlandczyc.Jednego poranka przy minusowej temp irlandczyk odpala JD 6630 na lawecie ma koparke która wazy około 30ton.Nie dał mu 5 sekund jałowych obrotów tylko gaz i do przodu.W silniku dosłownie zagrzechotało i dziwic sie ze korbowód bokiem moze wyjsc?kolego jak bys popracował troche w iralndii,anglii na farmach,firmach usługowych to naprawde nic by Cie nie zdziwoło jacy ,,agneci,, tam jezdza.Byłem widziałem,pracowałem wiec wiem o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki wpływ ma operator??? !!

Jaja sobie robisz czy poważnie pytasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

chlopaki, przestancie sobie robic jaja. przeciez ten silnik byl nowy, widac po bloku. lezy w szopie na pamiatke od dwoch lat... B)

 

Jaki wpływ ma operator?podam Ci przykład.Pracowałem przy budowie autostrady A1 której wykonawca sa irlandczyc.Jednego poranka przy minusowej temp irlandczyk odpala JD 6630 na lawecie ma koparke która wazy około 30ton.Nie dał mu 5 sekund jałowych obrotów tylko gaz i do przodu.W silniku dosłownie zagrzechotało i dziwic sie ze korbowód bokiem moze wyjsc?kolego jak bys popracował troche w iralndii,anglii na farmach,firmach usługowych to naprawde nic by Cie nie zdziwoło jacy ,,agneci,, tam jezdza.Byłem widziałem,pracowałem wiec wiem o czym pisze.

 

tutaj trzeba przyznac koledze racje, duzo jest takich przypadkow, ale to nie regula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki wpływ ma operator??? !!

Jaja sobie robisz czy poważnie pytasz??

Tak, powiedz w jaki sposób można złamać wał korbowy albo wywalić korbowód. Może jeździć bez oleju aż zardzewieje i pęknie? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

hehe, dokladnie, cokolwiek nie napiszesz, jakkolwiek nie udokumentujesz, dla nich john deere jest jak merc 124... :lol:

 

aha, w ciagu 3 lat to trzeci wal w starych 6x00 i 6x10

 

Jaki wpływ ma operator??? !!

Jaja sobie robisz czy poważnie pytasz??

 

ja sie zapytam powaznie, jaki wplyw ma operator na pekniete kolo zebate w pol w glownej skrzyni?

operator, ktroy ma kilka maszyn, i kupuje nowe co 3 lata?

 

a ja tak troszkę odbije od tematu, w te największe mrozy (-22...) chciałem odpalić swojego 6430 i nie mile się rozczarowałem. Podgrzałem świece kręcę i nic odczekałem chwile i znowu podgrzałem i znowu pomiałczał i nic, akumulator padł podłączyłem drugi i też padł w końcu podłączyłem rozruch ustawiłem na szybkie ładowanie a później na rozruch pomęczyłem go trochę znowu podładowałem i znowu kręciłem i zapalił z bólem. Pojeździłem trochę zgasiłem i później bez problemu palił, czy są powody do obawa??? mam go 2 lata i ma ponad 200Mth, co mogło być przyczyną przymarznięte paliwo czy coś poważniejszego??? świece na przykład ????

 

w najwieksze mrozy jest tylko problem?

filtry paliwa kiedy zmienanie byly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Kolego żaden przypadek nie jest regułą ale uważam tak jak napisał kolega Unki 50% awarii lezy po stronie uzytkowników i tyczy sie to wszystkich marek bez wyjatku.Równie dobrze ktos mógłby przysyłac fotki z serwisu mercedesa i tez by było zapewne co ogladac.Tą są tylko maszyny które psują sie same jak i z naszą pomocą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalosik    0

begibie5 masz u mnie wielki szacun. Ludzie mamy tutaj konkretnego fachowca. Doceńcie to. Fajnie zobaczyć i poczytać o konkretach. Takie dane rozwiewają mity i utarte opinie. Oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale Ty wskazujesz na pewne tendencyjne awarie, a to jest bardzo cenna wiedza. Tego jeszcze na forum nie było :rolleyes: Nie wymiękaj pisz więcej. Czy są jakieś różnice w budowie skrzyni w 6830, a 6930?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

akurat kolega unki skrzynie w jd naprawia i wiem że robi to dobrze, nie podwarzaj jego kompetencji bo oceniaz czlowieka po kilku zdaniach, bez ciśnień z tymi wyliczankami po co to komu ? to co wstawiasz te zdjęcia to tyczy się każdej marki czy to będzie samochód czy ciągnik, są przypadki i wypadki operator ma duuuuży wpływ na maszyny, nie spierajcie się o każdą awarię tu pokazaną czyja wina bo tego nie da się zawsze stwierdzić, to tylko maszyna, materiał też odmawia posluszeństwa nawet jeśli jest pomalowany na zielono i ma rogi w znaczku, fajny temat ogólnie tylko traktujcie go z dystansem a nie się kłócicie. szkoda że nikt nie wstawi zdjęć z serwisu z innych marek maszyn


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

@Begie5 chociarz wkurzają mnie twoje zdjęcia że johnddere jest także awaryjny ale cenie to że dajesz nam te dowody że wcle nie jest naj (chociaż według mnie jest solidny) dawaj ich więcej ;). Wiesz coś czy inne ciągniki mają podobne przypadki :o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mają i to jeszcze więcej podobnych przypadków :)( no może oprócz fendt-a, bo ten statystycznie jest mniej awaryjny)

a ile kolega @unki naprawia rocznie tych skrzyń 5, 10, 50, czy tez może 100, że się chce porównywać z serwisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj