mlodyrolnik3

Pryskanie na 1/2 belki

Polecane posty

Miki7211    8

Obliczając matematycznie bys musiał o raz szybciej jechac i miec o raz wieksze ciśnienie ;):) Ale na połowę belki to sie pryska przeważnie od granic wiec po co ci na ten jeden przejazd taka wydajność


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam takie pole 14m szerokości a opryskiwacz 10m. Jak ustawić opryskiwacz żeby wypryskać te 300l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Najlepszym rozwiazaniem jest stalocisnienowy zawór który sam dostosowuje sie do oprysku w zaleznosci od ilosci wlaczonych sekcji i szybkosci jazdy ... ale jezeli nie posiadasz takiego to napewno powinienes cos kombinowac z szybkoscia i obrotami raczej mysle ze z tym drugim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś wzory gdzięki którym można take rzeczy obliczyć?

 

A tak na marginesie to 330M to przy 2400obr./min to jaką osiąga prędkość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

poszukaj na stronach gdzie sprzedają dysze jak się nie mylę to na allegro widziałem takie tabele

 

zapomniałem,jak odłączysz pół belki to jedz tak samo jak z całą tylko ustaw ciśnienie takie jak przy całej ja tak robię i musi wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślałem @elmech ale mam troche do "bani" regulacje więc nie wiem czy to wyjdzie.

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

komputer powinien rozwiązać sprawe ;).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Proponuje "próbe kręconą" (nie wiem jak to nazwać w opryskiwaczu). Zmierz jaka ilość cieczy da opryskiwacz przy założonym ciśnieniu i w danym czasie, nastepnie sprawdź ile czasu jechał byś przez pole z opryskiwaczem ze stałą prędkością, pomnoż otrzyumany czas przez wydajność cieczy i wprowadzaj ewentualne poprawki. Przydął by sie predkościomierz w ciągniku. Czyli jak na przykład w minute otrzymasz wydajnośc powiedzmy 10 l i czas oprysku wyniesie 10 minut to na ten oprysk zużyjesz 10 l pomnożone przez 10 minut czyli 100 l. Jeżeli potrzebujesz np wypryskać 150 l to jedziesz z taką predkością żeby czas przejazdu wyniosł 15 minut albo po prostu zwiekszasz stężenie środka zmniejszając ilość wody. Można sie bawić także ciśnieniem. Taka w sumie teoria, zabawy dużo ale jak raz wyliczysz to powtarzalność powinieneś miecna najbliższe lata do czasu aż ci sie nie zużyje znacząco pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ojej,.... ale do tej pory przeciez wiesz jakim ciesnieniem pryskales i przy jakich obrotach i biegu zeby na calej belce wyszlo 300l na hektar? To wiec w czym problem? Wlanczasz opryskiwacz na 1/2 belki a nawet na 3/4 albo na 1/3 jak Ci pasuje jedziesz tak jak jechales przy calej belce i ustawiasz pokretlem cisnienie na takie jak miales poprzednip przy calej belce i problem zalatwiony... :-D Preciez reke za kabine na rozdzielacz i raz dwa skorygujesz jednym ruchem reki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

taka próba mogła by być ale trzeba mieć prędkościomierz i pobawić się w pomiary i obliczenia ja po założeniu nowych dysz z testowałem wodą na kawałku 22a i teraz wiem że dwie atmosfery czwórka w 330 ok 1700 obrotów i 200 na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Moje "skomplikowane" obliczenia brały także to pod uwage, że kolega powiedział o problemach z regulacją ciśnienia o ile dobrze zrozumiałem, czyli pozostaje zmiana prędkości jazdy lub stężenia cieczy. Prędkościomierz nie jest wymagany, wystarczy sprawny obrotomierz i runda na pusto po polu ze stoperem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Ma ktoś jakieś wzory gdzięki którym można take rzeczy obliczyć?

 

A tak na marginesie to 330M to przy 2400obr./min to jaką osiąga prędkość?

Na stronie www.nawozyplynne.pl znajdziesz tabelę szybkości ciągników a na stronie www.teejet.pl znajdziesz tabele wydatku dysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

po polu bedziecie jezdzic ze stoperem ;) na 4 metry to otworz zawor przelewowy i troche wieksze obroty i bedzie dobrze


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Pewnie że można stosować tabele albo trafiać na oko , ale ja podałem sposob na zrobienie tego dokładnie. Tabele nie musza i zwykle nie odzwierciedlają rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja jak wyłanczam pół belki polowej to nic nie kręce ciśnieniem tylko włanczam rozwadniacz.Po włonczeniu automatycznie ciśnienie spada jak za dużo idzie na rozwadniacz cieczy i jest małe ciśnienie to mam założony zaworek plastikowy specjalny do belki polowej [koszt takiego 10zł] ktury jest na wężu pomiędzy rozdzielaczem a rozwadniaczem.Właśnie tym zaworkiem przydławiam do tego stopnia aż na zegarze będzie to samo ciśnienie jak przy włonczonej całej belce.Obroty ani prędkość nie ulega zmianie nawet wielkość kropel jest taka sama. Wyprubowany sposób już w tym sezonie nie trzeba nawet rozdzielacza stało ciś..o.Opryskiwacz Jar met 300\10.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

w moim opryskiwaczu jak pryskam na 1/2 belki to cisnienie sie nie zmienia , tam jest cos zmienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umnie tez sie nic nie zmienia, a na ile macie ? ja na 250


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A ja mam inne pytanko...

W opryskiwaczu mam belkę 10m i wiadomo zaworem sterującym tym z manometrem mogę prawą lub lewą stronę belki odciąć w zależności od potrzeb, czyli zamykam jedną stronę i pryskam na 5 m szerokości. Teraz chciałbym zastosować na przewodzie po obu stronach dodatkowy zawór (zaznaczone na zdjęciu) do odcinania tak abym mógł część belki złożyć i pryskać na te 2,5 m. Tylko nie wiem jaki zawór tam zastosować?

http://zapodaj.net/a6dcedf2e525e.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Zwykły zawór kulowy, ale z tworzywa sztucznego, do nabycia w sklepach z częściami zamiennymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz wolne dwa wyjścia na rozdzielaczu, wykorzystaj je.

Będziesz mieć 4 sekcje robocze po 2,5 metra zamiast obecnych 2 po 5 metrów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Tez o tym myślałem, tylko nie mam końcówek krańcowych w miejsce przecięcia, bo niedawno wymieniłem wszystkie na nowy typ RAU z antykapaczem i przy zamówieniu brałem 18 przelotowych i 2 krańcowe. No chyba że wsadzę do przewodu kawałek jakiegoś bolca tuż przy końcówce i opaską zacisnę docisnę aby nie ciekło... A dalszą połowę belki tak jak mówisz połączę z wolnym wyjściem przy zaworze

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

To na pewno nie trzeba skakać i tam koło belki kręcić, a to wszystko pod reką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj