endrju00711

Sposób na złodzieja ?

Polecane posty

endrju00711    11

Otóż mam problem z złodziejem siana , jest to właściciel koni i co roku ginie mi od 10 do 20 balotów siana :angry: , i nie mogę sobie z nim poradzić . Interesuje mnie jak wy radzicie sobie z takimi typkami . Temat ten założyłem , ponieważ zaczynamy kosić łąki , a napewno siano się mu skończyło , a konie głodne chodzić nie mogą . :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To w łąkach zostawiasz bele? rób tak zeby od razu zebrać bele jedengo dnia sie dało, albo zaznacz jakoś te bele, np sznurek pomaluj jakąś farbą lub coś takiego, potem wzwyasz policje i że to twoje bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ale to koń kradnie czy właściciel konia, i skąd ci kradną


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

A jak będzie sie powtarzac to czatuj na niego w nocy z wiatrówką, trzel mu ze śrutu to popamieta do końca życia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

niektórzy ludzie to prawdzie świn**, u nas z szapy kradną drewno, jakby w lesie niebyło, i jeszcze żeby było strasznie drogie, tylko niechce się im robić i wolą iść kraść :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no najlepszym sposobem byłoby zaczatować na gotka i złapać go na gorącym uczynku - i jak byś go dorwał najlepiej zadzwonic na policje czy jakąś tam straż "podmiejską" napewno by mu rura zmiękła


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Po pierwsze ja z tatą sami obrabiamy 30 ha z czego połowa to łąki , i nie wyrabiamy , bo jeden zgrabia , a drugi beluje , a zebrać 100 bel to trzeba się troche na latać , oczewiście że zbieramy bele , tylko jak idzie deszcz to się prasuje ile się da . a zbiera się w deszczu

 

Po drugie to właściciel koni je kradnie , a nie koń

 

Po trzecie to niezły pomysł z tym sznurkiem , ale bez nakazu nie wejdę na jego posiadłość , nawet z policjantem ,a jeszcze mam takie krowy które nie ruszą siana , które jest pomalowane , a jedna to się struła jak wysłodki dwa dni stały rozcięte , więc to nie bardzo

 

Po czwarte to z wiatrówką to już testowałem , ale pilnowałem trzy noce z rzędu , a on w czwartą przyjechał i wiem że mnie widział tylko nie wiem jak

 

NA GNOJA NIE MA RADY !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUKI888    0

zaczaic sie kawał kołka i puch!! go przez łep i na drógi raz nie bedzie kradł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

A czym on te bele kradnie ? a np. jak masz jakies pomieszczenie z którego widać baloty i tam pilnowac i chyba by niezauwazyl

 

 

 

 

 

 

<--- 100 post ;):)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

bele kradnie Sprinterem i nawet wchodzą mu 3 , a czaić się napewno będe tylko w szkole chyba będę spał , a do towarzystwa z tatą będę siedział . Rozpoznaiśmy to auto po śladach bo ma bliźniaki z tyłu .

 

myślałem równierz nad GPS-em , ale nikt chyba nie wie ile takie cudo kosztuje , byle by pokazywało gdzie to jest , to powsadzam do balotów i je namieże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaki problem, zgłaszałeś to już na policję, kilka rzay zgłosisz to muszą coś zrobić, po śladach dojdą, albo wogóle jak się pokręcą psy to może gościu zwątpi, w końcu nie każdy wozi sprinterem bele siana, jak on to ładuje? musi być co najmniej ze 2 -3 gości żeby to załadować, czy gościu ma blisko na twoje łąki?

no ale zgłaszać kradzieże jak już nic nie możesz zrobić, czy wjazd na łąke jest dobry? możesz turem coś wykopać przy wjeździe żeby nie wjechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

no to tam gdzie te bele kradnie (w to miejsce gdzie podjezdza ) połozyc brony i przykryc troche ziemia i wtedy chcialym widziec jego mine ;) jak nagle podjezdza a kola bum :) hihi jeszcze by mu przyszło cię prosic o pomoc bo niemialby jak do domu dojechac :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

najlepiej wykop jakiś dół koło tych bel ;) ale bym się smiał jakbyś tak rano wstał i Sptier w tym dołku leżał :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zgłaszałem i nasi policjanci d*py nie ruszają , bo wolą mnie łapać jak ciągnikiem jeżdże , bo więcej zarobią , nawet przyjechali na oględziny , ale to nic nie da bo to jest łąka 100m od szosy i na szosie się droba urywa , a facet , którego podejrzewam miesaka 3 km odemnie .

 

Miał bym nowego sprintera HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

zrób jakąś kolczatkę i rozłórz ją przy wjezdzie na łake wtedy nie będziesz miał problemu ze złapaniem chama


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolczatke zrobie , nie ma siły , ale bym się ucieszył jak by stał sam , odrazu bym teleskopem na przyczepe go włożył i do domu numery zciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
najlepiej wykop jakiś dół koło tych bel ;) ale bym się smiał jakbyś tak rano wstał i Sptier w tym dołku leżał :):):)

 

e własnie dobry pomysł

tylko taki spory dołek przykryć zeby niewidac było i chlup koles w dołku :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

najlepiej to by było mu zdrowo bużke podijać to by napewno zapamiętał, ale ty bysz mógł mieć zaś przegwizdane jakby poszedł na policje :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Pewnie że wie i tak kradnie , raz jego chate oglądaliśmy , a facet nas wyśmiał , ,,weź coś zrób"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ale bym jego z pola pogonił żeby u mnie tak kradł.Jedyna rada jaka jest to musisz go złapać na gorącym uczynku i na policje bo jak sam pogonisz to wróci ,ale pogonić i mordę obić bez cenne.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

bezcenne obic mu morde i na drugi dzien zobaczyc przed swoim domem pały ;) BEZCENNE :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj