endrju00711

Sposób na złodzieja ?

Polecane posty

hubertuss    4652

Kradną lokalne pijaczki i bezrobocie. U nas tego tałatajstwa nie ma i jest spokój. Po co korek zamykać jak dziurę w baku mogą zrobić. Wystarczy wkrętarka akumulatorowa. Lepiej niech już paliwo ukradną jak mają bak zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

No ale musi jeszcze mieć tą wkrętarkę.
No i bak nie jest tak bardzo odsłonięty więc to co jest odsłonięte dało by się jakoś zabezpieczyć wiadomo, że praktycznie każde zabezpieczenie da się ominąć ale chodzi o to żeby złodzieja zabezpieczenia odstraszyły bo im dłużej trwa włam tym większa szansa na zdemaskowanie. Wiadomo o co chodzi..
 


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

najlepiej to trzymać ciągnik w garażu, na podwórku szczelnie ogrodzonym, ze spuszczonym na noc ostrym psem

jeśli zostawiasz ciagnik z szczerym polu, lub też w miejscu do którego dostęp ma każdy to ciesz się że zginęło ci tylko paliwo, a nie zaczepy, wałki WOM, akumulatory i inne rzeczy które łatwo wykręcić w kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Niestety nie mam garażu.
Ogrodzenie oczywiście jest szczelne zwykły płot przeskoczyć to nie jest problem co innego jakby był wyższy albo z jakimś dodatkiem np. drutem kolczastym. Za płotem są maszyny ale oczywiście co się da to stoi na podwórko.
Temat zacząłem bo jakiś bezczelny typ próbował ukraść paliwo praktycznie z pod okna traktor jest widać i  odległość to jakieś 6-7m od okna paliwo zostało w bańce uciekł (no właśnie przeskoczył przez płot) jak zobaczył zapalające się światło w domu.

Jak się przez tyle lat nic nie działo to człowiek się nie interesował zabezpieczaniem. (wiem błąd).
Z tym zamykaniem na noc to trzeba będzie sobie wyrobić nawyk, zamykać co noc oraz psa spuścić.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

trzeba pomyśleć o monitoringu, też nad tym kiedyś pomyślę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I co Ci to da? Będziesz siedział całą noc i obserwował? Zaśniesz i zobaczysz rano w nagraniu typa w kapturze z zasłoniętą twarzą... Alarm jedynie z masą czujek ale to wszystko musiał byś trzymać pod dachem bo byle pies czy nietoperz by go włączał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

No właśnie kamerki są w planach.
Nawet dlatego, że czasami możesz czegoś nie zauważyć, że zniknęło.Albo z tym paliwem jak się nie mierzyło a śladów nie zostawią żadnych a na kamerce można przewinąć (poza tym detekcja ruchu oglądać tylko tam gdzie coś się działo)?
Przekazanie nagrania policjantowi może trochę ruszyć sprawę tym bardziej jak nie zasłoni twarzy a tak to..

@up Zamknięcie wszystkiego  no właśnie dlatego pisałem o jakieś patenty w traktorach. Tym bardziej jak czasami będę musiał zostawić traktor gdzieś indziej ( drugi plac)

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeśli nie poinformujesz złodzieja że go nagrywasz to nie wiem czy będziesz mógł tego użyć jako dowód w sprawie  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Uwiązać psa na noc koło ciągnika, jak nie stoi na podwórzu. Na pijaczków wystarczy. A normalnie to trzymam sprzęt na podwórzu plus dwa psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeśli nie poinformujesz złodzieja że go nagrywasz to nie wiem czy będziesz mógł tego użyć jako dowód w sprawie  :lol:

 

Jestem tego zdania, że na profesjonalistę nie ma zabezpieczenia, zaś dla amatora monitoring, alarm nawet atrapa może go zniechęcić do podjęcia działań.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

czujki z lampami i sygnalem dzwiekowym mam spokój, nie zamka ani drzwi dla zlodzieja


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipHury    0

Można też porządnie oświetlić podwórko. Ja zamontowałem w podbitce 24 szt. światełek led 3 watowych i jestem w szoku bo okazało się, że poza domem oświetlają mi pół podwórka. Mam nocną taryfę więc za prąd też nie wychodzi tak drogo ok 5,50 zł miesięcznie (oświetlenie działa od 22.00 do 6.00) - więc śmiech na sali. Ciągnik i cały sprzęt trzymam przed domem i jak na razie nie miałem żadnych przygód. Poza tym jest ogrodzenie i pies :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Jeśli nie poinformujesz złodzieja że go nagrywasz to nie wiem czy będziesz mógł tego użyć jako dowód w sprawie  :lol:

 

Wystarczy  na płocie  zawiesić  2 - 3 tabliczki "Obiekt Monitorowany"  i to wystarczy by legalnie wykorzystywać nagrania .

 

U nas   monitoring  zniwelował problem kradzieży  do zera .  Mam nadzieję  że tak zostanie.

 

Polecam  inwestować odrazu   w kamery IP które  nawet w  nocy  bardzo dobrze nagrywają.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie u mnie w okolicy ludzie zostawiają ciągniki na polach przy deszczowniach i jakoś nic z nich nie ginie. ja bramy nie zamykałem z 3 lata garaży również nie zamykam. uważam że jeśli będzie chciał przyjść to i tak przyjdzie a im więcej zamykasz tym bardziej masz coś cennego do schowania. To tak jak z kobietą, kobiety w bikini są atrakcyjne ale i tak wolimy i myślimy nad tym co jeszcze jest schowane pod tym kawałkiem materiału.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Kwestia podejścia policji i sąsiadów do problemu. Przy dobrej współpracy problemu nie ma. U mnie był raz taki wyskok kilka lat temu, ze paliwo poginęło. Dobry wp.... złodziejom przy następnej próbie wystarczył. Od kilku lat spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ogólnie warto by zawiesić tabliczki ostrzegawcze/regulamin obiektu - np wchodząc do klubu/dyskoteki akceptujesz jej regulamin i np mogą publicznie prezentować twój wizerunek, a np wchodząc na strzelnicę i nie przestrzegając zasad możesz zostać przypadkowo postrzelony... Np w lesie wystarczą tabliczki Uwaga wyrąb - wstęp wzbroniony i złodziej dostając galakiem w łeb już nie podskoczy w sądzie za bardzo , to tak jak oznakowane dziury w jezdni - była oznakowana to po co wjeżdżałeś  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Jestem tego zdania, że na profesjonalistę nie ma zabezpieczenia, zaś dla amatora monitoring, alarm nawet atrapa może go zniechęcić do podjęcia działań.

 

profesjonalista nie kradnie ropy tylko cały ciągnik

Panowie u mnie w okolicy ludzie zostawiają ciągniki na polach przy deszczowniach i jakoś nic z nich nie ginie. ja bramy nie zamykałem z 3 lata garaży również nie zamykam. uważam że jeśli będzie chciał przyjść to i tak przyjdzie a im więcej zamykasz tym bardziej masz coś cennego do schowania. To tak jak z kobietą, kobiety w bikini są atrakcyjne ale i tak wolimy i myślimy nad tym co jeszcze jest schowane pod tym kawałkiem materiału.

kolega który zadał pytanie też tak robił, parę lat był spokój aż nagle się okazało że bak suchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Profesjonaliści to np. (z innego forum)

Pewnej niedzieli podjeżdża na budowę naczepa podczołgowa, wysiadają kolesie i pukają do budki ochroniarzy. Przywitali się i pokazali zlecenie, że mają zabrać koparko-ładowarkę bo jest pilnie potrzebna na innej budowie. Na maszynie było logo firmy budowlanej, z której pochodziła, takie samo logo było na ciężarówce oraz mieli na ubraniach złodzieje. Ochroniarz sprawdził papiery i wszystko wydawało mu się wporządku. Chłopaki załadowali maszynę na niskopodwoziówkę i odjechali. Nazajutrz rano ludzie przyjeżdzają do pracy, wśród nich jest operator skradzionej maszyny. Zdziwiony pyta. Gdzie jest maszyna. Jak to gdzie odpowiada ochroniarz, wczoraj zabraliście ją na inną budowę. I po maszynie.

Słyszałem też o przypadku, że maszynę załadowano dźwigiem na podczołgówkę. Ekipa dźwigu powiedziała, że maszyna się zepsuła i szef kazał ją zciągnąć na warsztat.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

profesjonalista nie kradnie ropy tylko cały ciągnik

 

Napisałem ogólnie o złodziejach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliz4    1

Mieliśmy taką sytuację, jakiś facet spuszczał nam paliwo z ciągnika dopóki psa nie kupiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

W mojej wiosce znajomemu ktoś podkradał drewno opałowe składowane za stodołą. Gospodarstwo położone na końcu wsi, przy drodze powiatowej. Pies pilnował podwórka, a nie tego co za stodołą. Pilnowanie po nocach nie dało rezultatu, bo złodziej przyjeżdżał co kilka dni i kradł niewielką ilość drewna. W końcu rolnik wpadł na pomysł aby za stodołą założyć czujnik ruchu od lampy. Czujnik ten zamiast podpiąć do lampy, połączył kablem z radiem obok łóżka w sypialni. Gdy złodziej przyjechał kraść, znajomego obudziło radio i szybko pobiegł za stodołę. Złodziej już odjeżdżał, ale znajomy zdążył zobaczyć jego twarz. Rano rolnik pojechał rozmówić się ze złodziejem, który okazał się mieszkańcem sąsiedniej wsi. Od tej pory ma spokój ze złodziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dokładnie, pewien górnik wywiózł kiedyś laske dynamitu, i wstawił do szczapy, potem jego sąsiad komin murował:) ale nie polecam próbować, petarda może być równie pouczająca, u mnie odkąd 2 psy biegają to norma spalania wróciła do normy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj