deer

UŻYWANY CIĄGNIK

Polecane posty

deer    180

Rozglądam się za jakimś używanym, w dobrej kondycji ciągnikiem. Wiek max. 8 lat, lepiej jak by by był młodszy,ok. 220 km +/- 20km.

 

Mam w związku tym kilka pytań:

 

- na co zwracać uwagę oceniając stan techniczny, bo przebieg wg. mnie jest wogóle nie miarodajny. Tzn. jakie elementy dobrze obejrzeć, na co zwrócić uwagę, co wypróbować ?

 

- gdzie można sprawdzić czy dany ciągnik nie jest kradziony, może ktoś już takie coś sprawdzał ?

 

- czy można gdzieś dokładnie sprawdzić rok produkcji na ciągniku, chodzi mi konkretnie o JD, Case, Fendt, Renault, Deutz Fahr.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

gdzieś czytałem że w przypadku silnika dobrze jest rozetrzeć troche oleju na palcu i zobaczyć czy są opiłki bo jesli sa to silnik zorany tak samo skrzynią. a co do rocznika to chyba na tabliczce najprosciej...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

-Sprawdź ciśnienie oleju-żeby za niskie nie było ani za wysokie-bo coś przy silniku pod sprzedaz było grzebane i

później mogą być problemy.

-Odkręc lekko korek wlewu oleju i sprawdż czy przedmuchów nie ma

-Jedź oglądać ten ciągnik z jakimś znajomym znającym się na silnkach,najlepiej mechanikiem

-Nie bierz ciągników które są świeżo odmalowane i odpicowane na sprzedaż, bo pewnie silnik jest w stanie tragicznym i później płakać będziesz

-Każdy ciągnik powinien mieć tabliczki znamionowe gdzieś w kabinie i na silniku- tam sprawdzaj rok produkcji.

-Nie bierz ciągnika bez kompletnej dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja jak kupowalem w sobote to patrzylem Czy nie ma przedmuchow z wlewu oleju czy mi sie kontorlna cisnienia oleju nie zapali czy Wom chodzi czy biegi nie skacze czy wyciekow nie ma.jak sie zachowa pod gwaltownym spadkiem obrotow

 

 

Zanim sprawdzisz czy odma nie wali to traktor musi chwile pochodzic jakies 5-10 minut zeby byl cieply


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
- czy można gdzieś dokładnie sprawdzić rok produkcji na ciągniku, chodzi mi konkretnie o JD, Case, Fendt, Renault, Deutz Fahr.

Szyby, felgi, tabliczki, plastiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

mirasek ale co zobaczysz po szubach felgach i plastikach??


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Na felgach wybity bywa rok produkcji, czasami nawet miesiąc, niektóre plastiki (kabina) też mają odlany od środka znaczek z rokiem i miesiącem wykonania (zobaczenie wymaga demontarzu). Na szybach też znajdziesz rocznik (jedna lub dwie ostatnie cyfry roku, ew. kropki czy inne krzaczki). Może nie we wszystkich traktorach ale w większości napewno.

 

W same tabliczki nie wierze, przynitować można wszystko, przebić rok tak samo. Widziałem już kilka takich wałków zanim klient zajżał w papierkologie, albo nawet i papierkologia była oszukana. Kiedyś przejechałem 600km aby zobaczyć ciągnik "odmłodzony" o bite 5 lat! Tabliczka nawet była z podanego roku, szkoda tylko że reszta już nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wykucie nowej tabliczki kosztuje 20zł więc to żaden problem podrobić, ale właśnie najczęściej na szybach są dane.

 

Nawet dziś w szkole z kumplami gadaliśmy o tym żeby w motorze podmienić bo jest na 125ccm, a chcemy zarejestrować na 51ccm i zeby policja sie nie czepiała to można zmienić ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

A'propo szyb. ;) Nie wiem jak w ciągnikach ale w autach dobrze jest zobaczyć czy wszystkie szyby są tej samej firmy i mają jednakowe cyferki. Bo jak mają różne to był wypadek i szybki były wymieniane, no ale przy ciągnikach to się czasem szyby tłuką, szczególnie tylne (np. kosiarka). :):)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@ deer

A to nóweczki nie bierzesz? Czemu, za mało byłby wykorzystany u Ciebie, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

też się imiałem o to zapytać, czemu nie nowy??? jakiś do koloru... ;)

 

co do uzywanych to w tym przedziale mocy jest pewnien problem.przeglądając ogłoszenia dość często można się natknąć na 3letnie maszny które maja przebiek ok 5tyś godzin.przy 8 latach bardzo intensywnej pracy (jakieś tam usługi i nie tylko ) można dość mocno przekręcic licznik...ale myśle że taki przebieg nie trudno bedzie zauwazyć bez sprawdzania licznika, chociaż wyjątki się zdażają...

 

ogólnie szukać okazji, ale nie oszczędzać :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
@ deer

A to nóweczki nie bierzesz? Czemu, za mało byłby wykorzystany u Ciebie, czy jak?

 

Po długich przemyśleniach, stwierdziłem że bezsensem jest ładowanie tyle kasy w nowy ciągnik, który będzie robił rocznie góra 100 mth, bo żadnego z obecnych nie będę sprzedawał. Wypakuję tyl pieniędzy a po 8 -10 latch będzie miał 1000 mth i kto mi w to uwierzy i zapłaci za to. Wolę kupić używkę i bez żalu wymienić jak coś mi sie nie będzie widzieć.

Liczę że, jak trochę sie rozejrzę i dam sobie na to czas, to trafie na coś ciekawego za 1/3, może 1/2 ceny nowego. No a wiek to najlepiej jak by miał tak 3 - 5 lat.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kiedyś pisałeś inaczej ;) ale widzę,że AF Cię odmieniło :)

 

myślę, że najmłodszym, najmniej wyjeżdżonym ciągnikiem dostępnym na rynku wtórnym będzie :) U1934, chociaż kolorystycznie z Pronto :)

 

a tak na poważnie, te 100mth to tylko w Pronto i głęboszu czy jeszcze jakieś pracę będzie wykonywał???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wiesz @deer ja też się cały czas zastanawiam czy w moim przypadku pakować się w jakiś większy ciągnik -6320 robi umnie razem z usługami 800mtg/rocznie. Jeśłi kupiłbym większego to robiłbym np. 6320 500 mtg a większym 200. ;)

 

I mnie to już dłuższy czas gnębi, czy ciorać tego do oporu czy może dokupić mu jakąś pomoc. A jak są siewy to i tak znajomy przyjeżdżą do pomocy przy agregacie swoim 1224 :)

 

He nie takie to proste jak się wydaje. Nowa maszyna oko cieszy, ale kieszeń cierpi jeśli nie będzie wykorzystana :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ogólnie życie człowieka zmienia ;) .

 

Wiesz mój JD 6910 z 2000 roku ma 1800 mth. I co. Chciałbym go wymienić, ale jak patrze na ceny tego modelu z tamtych lat w ogłoszeniach to żal mi d..e ściska, ja go za takie pieniądze nie oddam. By nie mieć tego problemu w przyszłości to rozglądam się za jakąs rozsądną używką.

 

Jest plan by pracował z pronto, głęboszem i vaderstadem cultusem, to to co jest na obecną chwilę może kiedyś jeszcze jakaś ósemka obracana i kompaktor 6m lemkena.

 

Jakby miał choć 400 mth robić rocznie to wtedy byłaby nówka :) .

 

No a ktoś już może sprawdzał czy ciągnik nie kradziony.

 

Niech napisze ktoś kto ma w tej kwestii doświadczenie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znajomy przyprowadził tej zimy DF 6.05 z irladii.pojechał z handlarzami, wybrał, piliczyli mu tylko transport.ciągnik wygląda tak http://www.konedata.net/Traktorit/dfAgrotron6.htm

 

jest z 96r, prawie 6 tyś mth, dał za niego 10 tyś funtów, u nas za taki ciągnik u handlarz trzeba dać powyżej 75tyś zł...więć po co dać komuś zarobić, moze warto się samemu przejchać :)

 

 

PS.jak zrobisz 6910 5000 mth i chciałbyś go sprzedać to napisz... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mam coś na oku z 2003r. 260 km 2500 mth pojutrze jadę obejrzeć.

 

Z tym 6910 to by wychodziło za jakieś 14 lat :) .

 

Z tym wyjechaniem samemu może i racja, ale już jeździłem pare razy na zachód za różnymi maszynami i jest to jak szukanie igły w stogu siana. Bo zawsze było nie to, a jak było to, to znowóż stan nie taki, a jak było to i stan był ok. to cena porażała.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

A nie wiesz, czy byłaby możliwość sprawdzenia tego na Policji, czy ciągnik nie jest kradziony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

i jak deer sprowadziłeś coś? bo miałeś jechać oglądać i dalej już cisza, a może byłeś oglądać go napisz co to było i jak nie kupiłeś to co Ci się w nim nie podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jeśli temat jest aktualny to jak jeździłem i szukałem ciągnika to szybko można poznać czy dużo pracował po wyglądzie wnętrza tzn stan siedzenie czy rozwalone wytarte kokpit przełączniki pedały sprzęgła hamulca gazu czy sa wytarte mocno ,zależy przy czym robił ciągnik jak w transporcie to zaczep bedzie rozbity jak dużo z maszynami to haki wieszaków beda rozbite , ogólnie na wszystko trzeba zwracac uwage życze udanego zakupu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Witam.nie wiem gdzie ten temat napisać więc stwierdziłem że napiszę nowy.Np case Mx.Czy jest możliwość przy kupnie uzywanego ciagnika,sprawdzenie licznika czy nie jest kręcony?Czy wogóle jest w ciagnikach mozliwość sprawdzenia liczników czy są jakieś metody ?Sprawdzacie czy kupujecie na wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

może i jest , ale inny sposób to stan opon i rok ich produkcji , przeważnie przy pracy w polu i niewielkim transporcie (np zboża na skup i dojazdy na pole) opony wymienia się po ok 8000-10000 tys mth . Patrz też stan ciągnika wiadomo zawsze jakieś naprawy musiały być i tu uwaga jakieś przeróbki druciarstwo będzie to daj se spokuj. Wiadomo że z turem bardziej dobity

 

 

Ps jeszcze fotel kierowcy poduszka dolna wytrzymuje ok 14000 tyś więc jak nowy fotel to ma więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Opony toi przy 3 tys można zmienić.Na to nie ma co patrzeć. Ostatnio dobry znajomy co teraz Classem handluję nowymi, opowieadał że klient kupił piękny ciągnik 3 letni  z przebiegiem 3 tyś jak okazało się miał 13,5 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

A no właśnie.z 3 zrobiło się 13mgh,widocznie można sprawdzić .Szukam używki ale boję się żebym nie wpakował się w bagno a wiem że liczniki i w ciagnikach są kręcone.I dlatego moje zapytanie jak sprawdzacie czy ciagnik faktycznie jest ok i nie jest kombinowany.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

gubi tu najczęściej wiara w to że uda się trafić perełkę za pół darmo ze znikomym przebiegiem ale niestety nie jest to realne , generalnie zamiast patrzeć na licznik lepiej ocenić stan techniczny. i nie mowa tu o blasze kołach czy innych fotelach bo to najmniej warte pierdoły, ważna jest praca silnika skrzyni, wszelkie luzy i wyrobienia cięgien zaczepów itp. większość ciągników z zachoda ma ok 1-1.5tyś mth/rok i tego trzeba się trzymać bo to jest normalny przebieg i nie trzeba się go bać . zadbane sprzęty przed 15tyś z reguły nie wykazują złych oznak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj