Skocz do zawartości
News
Maniek11001

Kupno Prasy Krone round pack 1250 lub vario pack 1500 do właścicieli

Polecane posty

Maniek11001    3

Witam, chciałbym kupić prasę używaną , do 35 tyś mam na oku Krone vario pack 1500badz round pack 1250 , nie wiem którą wybrać. Czym sie kierować przy kupnie takich pras. Oglądałem juz kilka i wiekszosc ma jakies mankamenty powydzierane zębatki , rozciagniete lancuchy zwijajace, ile mogły zrobić bel ?

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlikk18    0

najważniejsze to stan łańcuchów, zębatek. lancuchy do 1800 kosztują bodajże 9tys bo sie orientowalen ale zauważ ile belek na nich zrobisz.
mam 1800, polecam serdecznie

Bydło Mięsne

Mf255fan    6

Witam a co myślicie aby w krone kr 130 wymienić tylko te odcinki łańcucha a spinki zostaną stare? Mam wyciągnięty łańcuch a to zmniejszyło by koszt prawie o połowę. Dodam że prasą robię do 1000 bel sianokiszonki rocznie i współpracuje z zetorem 60 KM także spinki powinny wytrzymać. Czy jednak lepiej je też zmienić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?

• Przez Zbych6622
      Witam, 
      Mam problem ze swoją prasą krone 10-16s. Przy zluzowaniu ciśnienia w prasie ( łańcuchów), manometr ciągle pokazuje ciśnienie, pozostaje na nim okolo 60 bar. Przy ustawieniu ciśnienia do prasowania np. Sianokiszonki wskazuje ciśnienie początkowo 160 bar a pod koniec prasowania  belki wchodzi nawet powyżej 200 bar. Co może być tego przyczyną? Dodatkowo jest problem z łańcuchem po lewej stronie prasy. Gdy belka z sianokiszonką zaczyna być widoczna na komputerze, to wtedy łańcuch 20B wchodzi na zębatkę 2 (zdjęcie w załączniku)  i przeskakuje, dodam, że zębatki  1, 2 i 3 wraz z  łańcuchem  je łączący były wymienione przed sezonem , lecz to nie pomogo.;( czy ktoś kiedyś miał podobną sytuację i ją rozwiązał? 

• Przez JRurku
      Cześć, zastanawiam się nad kupnem którejś z tych pras, Krone Fortima 1250, stalokomorowa, walcowa lub Kuhn 2260 pasowa, zmiennokomorowa. Ogólnie prasa potrzebna jest do wszystkiego, kiszonka, siano, słoma. Ok 1200 bel rocznie. Cena Krone 109/98 tys w zależności od tego w jakiej wersji a Kuhn 125 tys. Chciałbym wiedzieć jak te prasy się sprawują, słyszałem opinie że pasówka słabo idzie w kiszonce a walcowa słabo w słomie, była do wyboru jeszcze Krone Comprima F155 xc ale za droga (148 tys) do tego w sumie żadnych innych ciekawych modeli nie ma, McHale niestety trzeba czekać do października, a sprzęt potrzebny już na teraz bo obrabianie Sipma ok 60 ha rocznie to męka już

• Przez maciej2013
      witam chciałbym zapytać jakich używacie siatek do owijania sianokiszonki i słomy tymi prasami? bo kronoskie to cena 600 zl za szpule , czy na tych tańszych też dają radę? dopiero zakupiłem tą prasę i jestem ciemny w tych sprawach za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.