Zaloguj się, aby obserwować  
Kkamil1607

Siano

Polecane posty

Kkamil1607    0

Mam pytanie do was koledzy czy opłacalne byłoby sprzedaz siana? Co wy o tym sadzicie, a moze sprzedaz do elektorowni bio albo prywatnemu odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
Mam pytanie do was koledzy czy opłacalne byłoby sprzedaz siana? Co wy o tym sadzicie, a moze sprzedaz do elektorowni bio albo prywatnemu odbiorcy

 

 

jak masz za duzo siana to sprzedaj . A gdzie sprzedarz to juz twoj wybor. (sprzedaj tam gdzie najwiecej dadzą) ;):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ja sprzedaje siano dla koni w zeszlym roku placili mi 300zl/t ;) Taki dodatkowy przyrobek krów nie mam, a łąki mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas to wiara oddaje łąki za darmo , a niektórzy to wozili siano do takiego gośćia co ma konie i ani hektara , zaznaczam wozili , bo gość się wycwanił i ma siano za darmola bo ja na raz balotuje ze 100sz i nie nadążam tego pozbierać , to tej samej nocy potrafi 10 sz mi ubyć , raz go pilnowałem to na drugim polu zabrał . Takich to pozabijać . I nie ma na gnoja sposobu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja też sprzedaje siano. Mam jednego koni i ponad 15 ha ląki koło samego domu, bo u nas to jest tak samo jak mówi endrju00711@ że wiara ląki odaje za darmo. W czasie sian sprzedawałem po 250 zł za tone, a teraz dostełem po 500 zł i by jeszcze wziął więcej bo niemiał co konią dać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Według mnie bardziej opłaca się wydzierżawić łąkę, niż robić siano. Jest to za kosztowna robota, a czasami trzeba dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u mnie w okolicy łaki nikomu niewydzierżawisz bo ludzie odają za darmo tylko aby dwa razy posiec i żeby oni dostali dopłaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

mam to samo tylko my mamy krowy i nie ma kto tego jeść , powiększamy stado o 100% i tak tego nie zjedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

to fajnie macie.. u mnie nikt nie oddaje łąk do skoszenia.. za dużo dookoła krów maja i każdy potrzebuje więc nie ma łąk do wzięcia. Dodam ze mieszkam na Podlasiu...- a to wyjaśnia sytuację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkamil1607    0

Ogólnie to nie posiadam żadnych łąk tylko sie z kolega zastanawialiśmy się nad takm sposobem zarobku poniewaz za jego domem jest duzo łąk nieuzytkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zacznij kosić nieużytek a właściciel się zaraz sam znajdzie ;) . Tylko że pierwszy pokos to raczej do sprzedania by sie nie nadawał z takich łąk :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
to fajnie macie.. u mnie nikt nie oddaje łąk do skoszenia.. za dużo dookoła krów maja i każdy potrzebuje więc nie ma łąk do wzięcia. Dodam ze mieszkam na Podlasiu...- a to wyjaśnia sytuację ;)

 

A z jakiej gminy jesteś??


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

@darek16 - mieszkam w gminie Siemiatycze-południe regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

U nas trzeba jechać na rzekę na łąkę jakieś 6-7km to ludzie dają za darmo żeby skosić a jak masz np.z 1ha łąki to kosisz 1,5-2ha a ja jestem z okolic Bielska Podlaskiego.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkamil1607    0

głównie mi chodzi o sprzedaz do elektorowni ale musiabym sie dowiedziec czy by skupili siano a gdyby skupili to po jakiej cenie za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jest jeszcze jedna propozycja , u nas dużo wiary oddaje takie coś w belach do wytwórni podkładu pod pieczarki , u nas w promieniu 30km są trzy takie przetwurnie i nawet nieźle płacą , jak dobrze pamiętam to powyrzej 600sz to jadą po całej wielkopolsce , biorą nawet mokre bele , a pod elektrownie to muszą być suche , tak samo pod brykiet . U nas to wiara ustawia płaską stroną do góry i nasiąkają one wodą tak że nie jeden tura pogioł wiosną , bo balot waży po 600 kg , to przyczepy to aż trzeszczą jak po 10sz na jedną 4 tonową , poruwnaniem może być to że Proxima z takim zestawem ma pod góre ciężko .

 

Jeden facet zbiera z 20 ha słome to mówi że co roku ma na czysto 100tys i był u mnie kupić drugą sipme , mówi że ma stałego odbiorce co ma kurniki i ani 1 ha zborza , płaci mu 2 zł za snopek . Mówi że złoty interes na tym robi , najlepiej jak byś takiego sobie znalazł i nowy ciągnik co roku . A czy pościeli sianem czy słomom to żadna różnica, po rękach by cie całował jak byś mu to siano w stodole trzymał i po trochu woził , My z tatą specjalnie kupiliśmy prase zmiennokomorową , żeby słome prasować na przetwórnie , u nas to tylko my krowy mamy , a wszyscy słomy się pozbywają na umur żeby muc pole ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokator    0

a mam takie pytanie: z jednego kawałka łąki 1 ha (0.5ha łąki i 0.5ha sianej trawy) nie chce z kilku przyczyn zbierać pierwszego pokosu, mam chętnego kupca który by sam sobie skosił, wysuszył i zabrał. tylko nie wiem ile od niego zgarnąć? jak policzyć? od kostki czy jakąś kwotę orientacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj