Zaloguj się, aby obserwować  
deutzfahr461

Czy warto męczyć

Polecane posty

rozal22    19
tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

 

 

takie rozwiązanie tez jest super, krótszy pług i bezpieczniej podczas transportu.

A jak wspominasz ze masz dużo dojazdów (dalekich) to bdb rozwiązanie, słyszałem tylko że skiba 50 nie jest zaciekawia orka bo ziemia się nie rozbryla.... tylko tak słyszałem sam nie mam 50cm.

 

a co do mniejszych pługów to jak ciągnik ma zapas mocy (odczówalny) to spoczko

ale jak masz mniejszy pług to ciągnik nie ma poślizgu i jedzie z taką prędkością jaką ma sie bieg załączony.

 

:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
z bometu są niezłe pługi ale szybko ścierają się w nich lemiesze

co ty czlowieku gadasz jak posluchalem kilku uzytkownikw tych plugw to tym orac sie nie da poprostu PLASTELINA!!!!!!!!!!!!!


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a orałeś takim pługiem? jakie masz porownanie?

ja do dzis jezdzilem 24 letnim plugiem od rzemislnika, od dzis bedzie juz ibis 3xxl zobaczymy jak to cacko bedzie chodzic bo bardzo rozne opinie slyszalem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

 

Racja.

 

deutzfahr461@ piszesz, że masz słabe ziemie, i chcesz obrotówkę (też polecam obrotowy, orałem kiedyś zwykłym, przeszedłem na obrót i na zagona już nigdy nie wrócę :) ), więc do Twojego ciągnika proponuję 3x40 lub 3x45 ,śmieje się z takich dzieciaków którzy wypisują rzeczy w stylu "ja takim samym traktorem ciągnę większy pług/ szerszą maszynę..."którzy podniecają się ,i myślą że są "lepsi", w 100% każdy Ci tu racji nie powie, ponieważ nie jest rozliczany za swoje słowa.

Wedle mnie lepiej mieć trochę mocy ciągnika w zanadrzu, niż miało by jej kiedyś zabraknąć.

A gdy będzie miał lekko zawsze można wrzucić większy bieg z mniejszymi obrotami silnika.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80 koni to jednak za malo na 4X40, 4X35 to jeszcze ujdzie


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj