okejas

wsiewanie trawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
okejas    2

czy siewnikiem z redlicami talerzowymi można by było wsiewać trawę na już istniejących starych pastwiskach??a tak w ogóle to by zdało to egzamin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

mam nodeta 2.5m ale od jakiegoś czasu przybieram sie do kupna czegoś większego...przeglądając rożne oferty znalazłem kilka siewników z redlicami talerzowymi i tak sobie pomyślałem ze można by oprócz siania zboża wykorzystywać go do wsiewu traw, bo specjalne siewniki do wsiewu są dość drogie...czy ktoś już coś takiego probował robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

moim zdaniem trawa wyląduje zbyt głęboko, z tego co ja wiem trawę się wysiewa płytko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Trawa raczej nie wyląduje zbyt głeboko bo do tego są regulacje o ile wogule taka redlica rozetnie darń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

moim zdaniem z rozcięciem darni nie byłoby większego kłopotu gdyż tego typu siewniki posiadają dosyć doza sile docisku redlicy....

po dłuższych przemyśleniach sadze ze idea wykorzystania takiego typu siewnika do wsiewu traw nie jest głupim pomysłem...jednak ciekawe jak by wyglądały wschody bo takim zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a mam pytanie czy w każdym siewniku o redlicach talerzowych można ustawić docisk tych redlic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam taki problem mam ostro zdegradowane laki i nie mam siewnika z redlicami talerzowymi w jaki sposob podsiac laki??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie to moj problem polega na wymakaniu i wymarzaniu trawy na lace bo mam nisko polozone dzialki,znalazlem dwie dobre mieszanki trawy ale i cena jest ladna bo 18 zl kg, a musze na podsiew walnac 30 kg, bo nie mam juz na lace rzadnych wysokich traw. No i nie wiem od czego zaczaz z tym podsiewaniem bo rowy beda juz zmieliorowane gdzies tak w czerwcu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Morze warto się zastanowić czy podsiew traw jest opłacalny.....??

Podsieliśmy 10 ha trawy efekt był minimalny mimo idealnego terminu, profesjonalnego sprzętu, sporego kosztu....podsiew nic nie dał łąka zaorana .....będzie nowy zasiew trawy z mieszanki traw firmy Contry w skład wchodzą normalne trawy kośne w osłonie tz trawy jednorocznej(wysoki plon) oraz jeczmienia....

A co do siewnika to podejrzewam że nikt nie podjął by sie produkcji tak drogich siewników jeżeli zwykłe siewniki talerzowe były by wystarczalne.....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No niby tak ja tez bym chcial zaorac laki ale mam zrobione ekstensywne i to jest moj problem, musze podsiac laki i wlasnie nie wiem w jaki sposob;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli orka i całkowita uprawa nie wchodzi w rachubę, gdyż tego typu gleb się nie orze. Dlaczego to Ci powie każdy kto choć troszkę zna się na gleboznawstwie.

Jeżeli ruń zawiera dużo chwastów to konieczny będzie herbicyd selektywny. Jeżeli zachwaszczenie jest małe to ten etap można pominąć.

Jakkolwiek nie mając sprzętu do podsiewy stosuję taki system. Na jesieni dobrze przefermentowany obornik który jest nie ruszany całą zimę. (w przypadku zachwaszczenia przed obornikiem oprysk)

Wiosną , jak ładnie obeschnie wjeżdżasz z ciężką brona. Wzdłuż, w poprzek, po przekątnej, tak długo aż możliwie mocno osłabisz stara ruń, ale co istotne jej nie zniszczysz. Bronowanie ma na celu opóźnienie rozwoju, zwykle bardzo konkurencyjnych gatunków pozostałych ze starej darni, które posłużą jako rośliny osłonowe młodej trawie w przypadku suszy.

Po zabronowaniu siejesz mieszankę którą sobie wybrałeś. Można do tego celu użyć nawet zwykłego rozsiewacza do nawozu, tylko trzeba ustawić małą dawkę i gęsto jeździć.

Po zasiewie bronujesz najlżejsza brona jaką masz a następnie wałujesz, oczywiście gładkim wałem łąkowym.

Później trzeba troszkę poczekać. Jak się już zazieleni, a świeżo wsiana trawa będzie miała ok 10 cm trzeba ruń skosić. Tylko koniecznie nowe, ekstra ostre noże w kosiarce żeby wsiewek nie powyrywać. Jeszcze lepsza była by jakaś pokosówka ale takiej zapewne nie masz.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Troche mi pomogles ale posluchaj no tak dobra w tym roku nawoze kurzego obornika na kupe niech sie przepala przez lato no dam go na jesieni ale wczesniej pobronuje tak jak mi mowisz no i problem jest tego typu ze ja na swoje laki wjade ciagnikiem dopiero pod koniec maja, niestety mam takie problemy z rowami ktore w tym roku bede sie staral rozwiazac, No i wychodzi mi ze albo bede wsiewal trawe po pierwszym skosie albo na jesieni i jak tu teraz zrobic zeby wyjsc najlepiej na tym?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys13w    0

witam wszystkich rolników a w szczególności ekologicznych!!! na ten problem mam ci sposób,ja też mam kwiatki czyli morawy ciepłolubne.TAK. jestem z suwalszczyzny i miałem ten sam problem. do sokółki nie jest tak daleko.mam siewnik do siania trawy w trawie. nie jest tak daleko do ciebie mam lawete. moge ci posiać. a zdaje to egzamin i nikt z arimr ci sie nie przyczepi bo niema śladu.


suwalszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

nie zgadzam się ze szczygel18, ja wykonywałem podsiew łąk i to daje efekt i koszt renowacji łąki jest o wiele niższy niż orka, całkowita uprawa i siew. Trzeba wybrać również odpowiedni termin do podsiewu, najlepszy jest z częstymi przelotnymi opadami co wspomaga kiełkowanie trawy, oraz odpowiedni dobór mieszanki traw w zależności od gleb. Polecam do wykonania podsiewem łąk profesjonalne firmy usługowe zajmujące się tym i posiadające odpowiednie maszyny


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Witam ja robie w tym roku podsiew dokładnie tak jak pisał ,, chłop z mazur,, dzisiaj byłem bronować ciężką broną i powiem ze był problem zeby to wogule ruszyć <_< pzejechałem ciężką broną na wprost w poprzek i dwa razy na ukos i wydaje mi sie ze jeszcze bym musiał troche to poderwać mam zamiar to siać siewnikiem poznaniak :) lub lejek nawozowy nie zasiałem dzis, bo był bardzo silny wiatr i bałem sie ze mi to wywieje :) chce wsiać na słabe dwie morgi 20 kg potem brona i wał mam dylemat jeszcze wysiać to poznaniakiem czy lejkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Lejkiem wysiejesz sam a do poznaniaka prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy trawa w siewniku może się zawieszać i będzie trzeba pogarniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Ja też sporo bym musiał podsiać na łące, ale raczej zrobie to teraz przed bronowaniem, dokupie trawy ile trzeba bo jeszcze sporo mi zostało, i wysieję wraz z nawozem rozsiewaczem kuhn komet 600. I właśnie bronowanie tym razem będe raczej wykonywał tak jak wyżej opisane, a nie żeby raz przejechać. A jeszcze sobie dołoże co nieco na brony, a nawet za bronami pociągnę dodatkowe lekkie, bo ciężkich więcej nie znajde.

Ta łąka i tak jest w górzystym terenie, a obok jeszcze pole uprawne na którym też chcę łąkę zrobić ale jeszcze nie teraz. Najpierw jeszcze w tym roku dam tam owies z domieszką traw, aby był dobry międzyplon, a dopiero jak to zaoram na jesień to normalnym siewnikiem zasieję trawe.

Ale co teraz z nawozem się dzieje... <_< :) Dziś tata kupił 4 tony, i moczniku i polifoski. Policzyłem ile powinienem wysiać to wyszło że koło 180 kg/ha. I te 4 tony ma mi starczyć na 21 ha :):) Nie śpi się przecież na kasie...

Chyba będe zmuszony przebudować oborę aby więcej bydła mieć dla pozyskania obornika, podobnie z trzodą. A obowiązkowo siać przedplony, międzyplony i poplony, co do tej pory nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys13w    0

panowie jak widze jak o tym sie wypowiadacie (robicie) to śmiech mnie ogarnia.panowie ile to kasy,te bronowanie jakieś sypanie tego ziarka na wierzch to tylko marnowanie ropy i połowy nasienia. niemówiąc jaka to będzie darnina. powodzenia.


suwalszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to co proponujesz? Zostawić to jak było? Przecież zielskiem zarośnie a przecież chcemy trawę na łące a nie zielsko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

@Hospes jakiego masz poznaniaka i jak go ustawiasz do siewu trawy? Też mam zamiar siać poznaniakiem. Łąki mam zaorane i bede siał od nowa bo miałem takie wertepy, że mała głowa. Po orce będzie dużo równiej na polu a co za tym idzie można szybciej i wydajniej potem pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Nie siałem poznaniakiem ,siałem lejkiem nawozowym ,nie mieszałem trawy z niczym 20 kg to troche objętosciowo jest więc ma co wylatywać ;) zbronowałem ciężką broną rozsiałem lejkiem na wprost ukos i poprzek potem znowu brona (lżejsza) i jest ok potem zaczeło padać przez tydzień teraz mamy słoneczko i mysle ze będzie gitara ;) jak chcesz poznaniakiem to ja bym najpierw zrobił próbe kręconą inaczej bym nie siał ,no i musisz miec kogos do nagarniania jak juz ktoś wczesniej napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj