witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

pioter    46

no i kupiłem zestaw do piaskowania...piach nawet zaciąga, ale raczej słabo bierze i nie ma sie co dziwić bo piasek przywiozłem z lasu :o może ktoś wie jaki powinien wyglądać piasek do piaskowania???otwór na wylocie mam 1,2mm.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm najlepiej żeby był osty piasek czyli nie z rzeki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ja to bym polecał piasek kwarcowy bądź szklany lub najlepiej korund (najlepszy efekt) tylko on jest do piaskowania profesjonalnego pneumatycznym sprzętem i musi być do niego dysza sporego kalibru :/ -wtedy to robotę można nazywać piaskowaniem a nie zabawą w piaskownice :P A propos najgrubszy zastosuj nie więcej jak 0,4mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mój szwagier pracuje w piaskowni i tam stosują jakiś piasek morski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

zamierzam właśnie kupić jakąś myjkę, ale nie wiem jakiej firmy, karcher, stihl, huqskwarna, a może poszukam nawet bosh

myjka dla średniego gospodarstwa będzie myć maszyny, ciągnik, i usuwał farbe jeśli się da

wyposażenie i parametry które mnie interesują to:

-40-180 a nawet 200 barów (180 musi być)

-5-7m węża najlepiej zwijanego (niekoniecznie)

-podgrzewanie wody do 50* i zbiorniczek na detergenty (nie obowiązkowo)

-i w wyposażeniu dodatkowym miał pistolet do piaskowania , a do sprężarki nie kupię bo ma ze 24 litry i wydajności brakuje do piaskowania że hoho

 

cena to od 800 do 1500, no ewentualnie 1800, bo tyle chwilowo posiadam w banku, ale zawsze rezerwe chcę sobie zostawić

 

w skrócie: ciśnienie spore, mało awaryjna, z dobrymi parametrami i wyposażeniem po przystępnej cenie i raczej to będzie karcher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Ja ostatnio kupilem Makite,130bar waz 15 m zwijany,w komplecie dysza turbo rotopower(zrywa farbe;ppp)jak na razie jestem bardzo zadowolony,mozna dowolnie ustawiac sobie cisnienie jest zbiorniczek na detergenty naprawde polecam.Ostatnio mylem wszystkie swoje maszyny i ciagniki i efekt extra;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Makita to dość nieznana marka, ale raz wybrałem się do dilera i jak typowy sprzedawca zachwalał markę bo to japońskie, niezawodne itd. ale wtedy wypytywałem o kosy spalinowe, aktualnie nie miał, tylko na zamuwienie,

równierz zachwalał sobie pilarki bo są mocne i wytrzymałe, ale o myjkach też się pytałem to mi powiedział jakie parametry, że ma tłoczki mosiężne, na życzenie ceramiczne, ale mówił tyloo że wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Czy nieznana??Byc moze,no ja w mojej myjce mam tłoczki porcelanowe i one sa w standardzie a np w myjce Karcher porcelanowe tloczki sa dopiero w wersjach extra,zreszta co tu duzo gadac ja jestem zadowolony z zakupu i tyle.PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja mam Karchera nie wiem dokladnie jaki model ale to jest ta wieksza myjka na kolkach wszystko dziala dobrze tylko pistolet mnie denerwuje byl w naprawie i dalej przepyszcza wode nie robi takie cisnienia jak powinien


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Makita to dość nieznana marka, ale raz wybrałem się do dilera i jak typowy sprzedawca zachwalał markę bo to japońskie, niezawodne itd. ale wtedy wypytywałem o kosy spalinowe, aktualnie nie miał, tylko na zamuwienie,

równierz zachwalał sobie pilarki bo są mocne i wytrzymałe, ale o myjkach też się pytałem to mi powiedział jakie parametry, że ma tłoczki mosiężne, na życzenie ceramiczne, ale mówił tyloo że wytrzymałe

jesli nie znasz marki makita to nie mamy raczej o czym pisac, marka juz jest dobre kilkanascie lat na rynku polskim na zachodzie marka bardzo uznana,

ojciec jakies 15lat temu kupił ich wiertarke - dał wtedy cene porównywalna z niebieskim boschem - wiertarka działa do dzis - przezyła 15 lat w gospodarstwie i 2 duze budowy - w tym czasie padł wyłącznik oraz urwał się kabel - nie mam nic więcej do dodania - sprzet rewelacja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

u mnie wiertarka z Makity- jeden z droższych modeli- dośc szybko 'zgubila' ząbki w przekładni, naprawa tylko 380 zł:), teraz mam kilka narzędzi z DeWalt i bez zarzutu. Myjkę mam z Karchera 7/18 4m(silnik wolnoobrotowy), ale b. dobre są również Kranzle oraz Portotecnica(chyba tak sie to pisze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yacenty weź do rąk pierwszą lepszą wiertarkę celmy tą dużą która ma ze 30 lat i zobaczysz czy ta Twoja czy celma będzie lepsza.

ja mam myjkę stihl z pompą od WAP-a 180 bar i wydajność 12litrów/min, silnik 3 kw i nie wieżę w bajki że myjka o mocy ok 120 bar i wydajność z 7l/min zrywa wszystko do gołej blachy, przy swojej mam mosiężną pompę oraz ceramiczną dyszę rotacyjną i żeby zerwać lakier muszę się trochę pobawić dłużej

w firmie gdzie pracuję mamy karchera o mocy 205bar i wydajność chyba 10 l/min i nie jest mocniejszy od mojej a jego koszt to ponad 2tys zł

też słyszałem że portotecnica jest najlepszą firmą w branży myjek

a co do sprzętu elektonarzędziowego to HITACHI bije wszystkie inne firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

uwazam ze moja bedzie lepsza - bo: utrzymam ja jedna reka a wiekszosc celm o zblizonej mocy jest cholernie ciezkich


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
yacenty weź do rąk pierwszą lepszą wiertarkę celmy tą dużą która ma ze 30 lat i zobaczysz czy ta Twoja czy celma będzie lepsza.

ja mam myjkę stihl z pompą od WAP-a 180 bar i wydajność 12litrów/min, silnik 3 kw i nie wieżę w bajki że myjka o mocy ok 120 bar i wydajność z 7l/min zrywa wszystko do gołej blachy, przy swojej mam mosiężną pompę oraz ceramiczną dyszę rotacyjną i żeby zerwać lakier muszę się trochę pobawić dłużej

w firmie gdzie pracuję mamy karchera o mocy 205bar i wydajność chyba 10 l/min i nie jest mocniejszy od mojej a jego koszt to ponad 2tys zł

też słyszałem że portotecnica jest najlepszą firmą w branży myjek

a co do sprzętu elektonarzędziowego to HITACHI bije wszystkie inne firmy

co do sprzetu elektronarzedziowego to HILTI nie ma sobie rownych :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja moge powiedziec tylko jedno w tym temacie - na makite namowil nas wujaszek ktory pracuje w Austrii w firmie ktora remontuje budynki - stwierdził ze sprzet jest podobnej klasy a jednak makita znacznie tansza od hilti, a po co przepłacac skoro wiertarka u mnie najczesciej pochodzi godzine czy dwie i to od swieta,

co innego jak jest firma budowlana czy jakas inna w ktorej jak wlacza wiertarke o 8 to wylaczaja o 15,

to samo tyczy sie innych sprzetów. ja mam prosta myjke karchera model typowo amataorski 500 cos, z marketu za 900zl - na potrzeby mojego gospodarstwa rewelacyjna maszyna, kazda maszyne wymyje szybko i dokładnie, i tak uzywam jej bardzo rzadko - wiec znow: po co przeplacac? trzeba mierzyc sily na zamiary


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja tez mam zwykłego Karchera model maly amatorski ale do gospodarstwa wystarcza zeby umyc wszystkie maszyny :) tylko turbo końcówka cos du*y dala :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że nie warto przepłacać, bo sam kupuje tanie sprzęty, za myjkę dałem 550zł, kumpel miał karchera 100 bar i chciał 150 czy 200 zł, ale ja myślę tak: że np tańszą wiertarką będę wiercił dłużej, delikatniej i otwór wywiercę, natomiast myjką co ma 100 bar to nawet gdy bym godzinę mył jedno miejsce to i tak nie umyję tak jak sprzętem o dwa razy większej mocy

 

zapodaje taką ciekawostkę: kupiłem sobie wiertarkę na targu za 100zł, i mój sprzęt jet słabszy od wkrętarki HITACHI którą mamy w firmie ;), ta wkrętara kosztuje coś ponad 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Ja w swoim gospodarstwie posiadam myjkę wysoko ciśnieniową karcher K 5.20 M plus. Sprzęcik działa beż zarzutu już 3 rok i oby tak dalej a myję nią wszystko, począwszy od maszyn do zrywania farby przed malowaniem.

Polecam.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

jednak kupiłem i nieco więcej kasy niż chciałem, ale myśle że to będzie dobry wybór

Karcher

Najpierw muszą mi przesłać, to też będe czekał, a czy macie ten typ myjki? jak tak, prosze o komentarz

 

i wypróbowałem dzisiaj,

na pierwsze mycie poleciał ciągnik, samochód, przyczepa i adapter rozrzutnika,

stare zeschłe resztki obornika pokryte lodem i troche śniegiem bez większego problemu usuwał ,choć trzeba było przytrzymać w jednym miejscu chwilę, a z bierzącymi zabrudzeniami tym bardziej powinien sobie radzić

 

oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Co sądzicie o: Karcher K 4 80? W Praktikerze jest w promocji za 699 zł


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja mam karchera 697 Ci na gorącą wodę. jestem z niej zadowolony godna polecenia. wcześniej też mialem karchera ale na zimną wodę i też bylem zadowolony osobiście uważam że to jeden z lepszych producentów myjek więc jaki to by nie byl model powinien być ok.:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

mogę się wypowiedzieć o myjce 300bar i ponad 30l/min dysza turbokiler lub płaska wąż 20metrów

po przeczytaniu tych paru powyższych wypowiedzi o zrywaniu farby to w naszej firmie wszystkie maszyny powinny być po umyciu gotowe do malowania :) butelki po napojach przecina bez problemu.

głównie myjemy tym ciągniki, kombajny zbożowe i buraczane. porównując tą myjkę do wszystkich innych które się przewinęły przez firmę od karcherów przez wapy i inne wynalazki jakie dali na próby to jednak 300 bar to jest najlepszym zakupem w firmie do mycia maszyn. prawdopodobnie przy zastosowaniu specjalnej dyszy można ciąć beton. farba owszem odpada ale w miejscach tylko uszkodzonych lub zadrapanych i jak zassie jakiegoś syfu typu piasek. przy uruchamianiu lancy trzeba się dobrze zaprzeć i potem trzymać jak prondownicę. mycie kombajnu buraczanego z tygodnia zmniejszył się do 2-3 dni

mamy jeszcze jedną myjkę jaka nam przypasowała. to jakiś WAP model nie znam. ma 180bar (ale na pompie pisze 250bar. chyba bajpas jest tak ustawiony) i 18L/min silnik jest 8KW. też mogę z czystym sumieniem polecić taką myjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Ginterpol to jeszcze się pochwal jakiej firmy masz tą myjkę i jaka była cena :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Karchera zarżnąłem,pózniej była jakaś No name ,a dzisiaj rządzi u mnie Stihl.Stihl moim zdaniem przewyższa jakością przereklamowanego Karchera.Cena moze nie jest najniższa ,ale konkurencyjna.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj