witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

CZESIEK88    0

poszukuje myjki do 500 zł rozważam nad Black&Decker, Bosh, Nilfisk i Hamron.... warunek wiadomo pompa aluminiowa a nie kompozytowa, KArcher wiec odpada bo dobry Karcher to od tysiaka sie zaczyna... Moze ktoś z Was posiada w/w myjke i jakieś doświadczenia z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Myjkę Hamron to sobie daruj.Oglądałem ten sprzęt i jakość tej myjki jest tragiczna.Nie wiem jak inni sprzedawcy ale Jula daje na nie tylko rok gwarancji.Nilfisk dobre myjki ale też drogie.A za 5 stówek to będzie miała słabe parametry i wyposażenie.

Znawcy tematu twierdzą że myjki B&D nie są produkowane przez tę firmę.Producentem jest firma X która kupiła na nie licencję i produkuje je pod nazwą B&D.Ale to nie ma nic wspólnego z oryginalnymi narzędziami Black &Decker.

Miałem kiedyś karchera,najmniejszy z rodziny (model K 2....)pompa kompozytowa.Chodziła 5 lat bez awarii.Użytkowana kilka razy w miesiącu,przeważnie do mycia samochodu i ciągników.Tylko dysza turbo się zużyła i nie chciała się obracać.Sprzedałem ją sąsiadowi za kilka drobnych i już rok u niego chodzi też bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

Ja mam myjkę Stihla RE 118, jestem z niej zadowolony. 125 bar, ale daje radę. Tylko przekracza budżet 1000 zł, ostatnio w sklepie widziałem ją za 1100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

http://allegro.pl/myjka-karcher-k-5-700-mega-6xgratis-k5-premium-k7-i4101385710.html

 

Będzie to dobry wybór? Pochodzi trochę czasu?

Będzie używana tylko kilka razy w miesiącu do umycia ciągnika, samochodu, maszyny czyli nic co jest czasochłonne.

Edytowano przez kamil16251290

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Poszukuję myjki do mycia ciągnika i maszyn i tu moje pytanie czy na zimną wodę czy i na ciepłą? jak jest z użytecznością myjki na ciepłą wodę często się tego używa? bo patrząc na gabaryty tych myjek to są dużo większe od tych na zimną o podobnych parametrach. Interesuje mnie myjka bardziej profesjonalna np używana po serwisie bo stihl RE128 nie wytrzymał 5 lat więc lepiej coś bardziej dla zaawansowanych fundusz to ok 3 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda jest bardzo dobra do usuwania tłuszczy, oleji itp.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak chcesz myjkę żeby sama grzała wodę to tylko nową.Używane często ulegają awarii,szczególnie wężownica i sterowanie grzaniem a nie są to tanie rzeczy.

Jak tylko sporadycznie potrzebujesz myć ciepłą wodą to można kupić dużo tańszą myjkę do której doprowadzasz ciepłą wodę np: z domowego bojlera.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A jeśli sporadycznie się używa gorącej wody w myjce która sama grzeje to też się to psuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenie odnośnie zestawów do piaskowania na mokro? Głównie chodzi mi tu o dysze montowane do myjki które zaciągają piasek


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Kolego @sznajdik, szukaj myjki wapa na gorącą wodę, najlepiej 6 cylindrową ale wersje 4 cylindrowe tez ładnie myją. Jesli chodzi o awaryjność to nie jest tak zle jak kolega wyzej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Właśnie mój brat miał wapa używkę jakąś kupił i nie narzekał tylko nie orientowałem się jak z częściami do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Macie jakieś doświadczenie odnośnie zestawów do piaskowania na mokro? Głównie chodzi mi tu o dysze montowane do myjki które zaciągają piasek

 

Mam taki wynalazek, do piaskowania dużych płaskich powierzchni słabo się to nadaje bo wolno idzie ale np. do felg czy innych zakamarków jest ok. Wadą jest to, że po chwili pojawia się rudy nalot ale łatwo i szybko kątówką ze szczotką drucianą można się go pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Koledzy potrzebuję dobrej rady posiadam myjkę Karcher HD 895 trzy lata temu była remontowana pompa. Niestety ostatnio leci z niej strasznie woda. Po prostu rozszczelniła się a myjka nie chce się wkręcić na wysokie obroty. Myjka ma już swoje lata. Podejrzewam że ma z 12 lat to najmniej. Nie używam jej jakoś codziennie lecz z 3 razy na miesiąc do umycia auta czy maszyn rolniczych. Ogólnie brakuje mi dyszy wirowej. Co radzicie czy sprzedać ją i kupić jakąś myjkę za 1500zł? Czy naprawić tą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

naprawiaj. same uszczelniacze możesz zamówić i wymienic samemu. o ile sie nie przytarla. do mycia maszyn i samochodu odradzam używania dyszy wirowej. mozna nia wyrządzić wiele szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Koledzy potrzebuję dobrej rady posiadam myjkę Karcher HD 895 trzy lata temu była remontowana pompa. Niestety ostatnio leci z niej strasznie woda. Po prostu rozszczelniła się a myjka nie chce się wkręcić na wysokie obroty. Myjka ma już swoje lata. Podejrzewam że ma z 12 lat to najmniej. Nie używam jej jakoś codziennie lecz z 3 razy na miesiąc do umycia auta czy maszyn rolniczych. Ogólnie brakuje mi dyszy wirowej. Co radzicie czy sprzedać ją i kupić jakąś myjkę za 1500zł? Czy naprawić tą?

 

Karcher ma tą zaletę, że można kupić każdą część zamienną. Wymienisz uszczelniacze i będzie chodziła następne ładnych pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 lat to młoda maszyna. Ja mam HDS 890 z lat 80 i śmiga. Części normalizowane, nie ma problemu z wymianą.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja mam HDS 690 co ma 26 lat i smiga az miło. Oczywiście miał naprawę elektroniki, kosztowało to 350 zł i 3 lata spokój jak na razie. Co do zakupu myjki za 1500 zł to popierdóła jezeli o nową chodzi, a używkę na gorąco wodę nie kupisz w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Ja mam chyba nieco mniejsze wymagania odnośnie myjki, a na pewno też mniejszy budżet, w każdym razie posiadam podstawowy i nienajgorszy model trytona, praca bez zarzutu jak do tej pory, do mycia auta czy nawierzchni z kostki okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

mnie kusi flagowy karcher hds 1295 5500pln
maszyna 10 letnia po przeglądzie pół roku gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To lepiej za te pieniądze wybierz coś z firmy Nilfisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Cześć wszystkim.

 

Mam w planach zakup myjki i rozważam jaki budżet na to przeznaczyć. Myjki będę używał głównie do samochodu, czasem ciągniki i maszyny też się będzie myło, ale tak żeby nie zrywało przysłowiowej "papy z dachu". Mój dylemat jest głównie pomiędzy myjkami Karchera K5 i K7. Różnica w cenie to ok. 700zł (K5 1100zł, K7 1800zł). K5 ma wg opisu max ciśnienie 145 bar i wydajność 500l/h, a K7 max ciśnienie 160 bar i wydajność 600l/h. Moje pytanie jest takie czy warto dopłacić aż 700zł za trochę wyższe parametry, gdyż za 700zł to można dokupić do tej mniejszej trochę akcesoriów i jeszcze zostanie PLNów.

 

Z tego co wyczytałem to w K7 jest mosiężna pompa, natomiast w K5 aluminiowa.

 

Jeżeli macie jakieś sugestie to bardzo chętnie posłucham.

Edytowano przez Marcin91

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, chciałbym kupić myjkę do mycia maszyn, oczywiście bez podgrzewania wody bo tańsza, dajcie jakieś propozycje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj