witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

tedizetor56    95
Napisano (edytowany)

nilfisk alto posejdon 5 ,55XT 205 barow 1200 l na godzine,zimnowodna

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A może mi ktoś doradzi mam bodajże myjkę Karcher HD 895 bodajże bo jest starsza i wszystkie dane modelu się zdarły niestety.... Mam tą myjką z dobre 4 lata od tamtego roku stoi nieużywana... gdy ją podłącze pod prąd (siła) włączę ją i zaczne myć załączy się i jest ok dopóki nie puszczę przycisku na lancy wtedy wyłącza się razem z bezpiecznikiem takim od spodu myjki... potem wcisnę go załącze myjkę i znów mogę myć ją dopóki znów nie puszczę przycisk w lancy... Co to może być ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wygląda to tak jakby po puszczeniu przycisku na lancy powstaje przeciążenie, ta myjka po puszczeniu lancy wyłącza się czy chodzi (jak się działo do teraz?).

Jeżeli pracuje cały czas to winy szukałbym w zaworze przelewowym (zastał się i czeka na przeczyszczenie), zaś jeżeli się wyłączała po puszczeniu przycisku to winy bym szukał w wyłączniku ciśnieniowym (tez przeczyścić).

Jak jest aluminiowa to zapewne czyszczenie pomoże (aluminium się utlenia), jeżeli mosiężna to z zaworkami nie powinno nic się stanąć po długim postoju.

Taka moja rada - ja bym poczynił takie kroki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sadek naciskam taki niby przycisk od spodu myjki odpalam myjkę włączając ją potem naciskam przycisk na lancy myjka normalnie się załącza a gdy go puszczę wyłącza się i wyskakuje ten chyba bezpiecznik od spodu myjki .... Nigdy nie było z tym problemu ... a myjka przechowywana jest w piwnicy w cieplejszych porach w garażu ... używana od czasu do czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuciu    0

Ja mam w planie kupić karchera małego do m mycia dwóch aut raz na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryzek11500    0

zamówiłem wczoraj myjkę karcher HDS 698 c eco będzie mnie kosztowała około 8000 zł jak myślicie czy nie był to zły wybór bo jeszcze mogę zmienić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Cześć. Chciałbym sie co sadzicie o myjkach bosch czy sa uwagi bo mam zamiar kupic myjke max 1200zl i widziałem ze za ta cene moge juz miec boscha z mosiężna pompa a to chyba juz cos? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

Witam, ja również stoję przed wyborem myjki i w związku z tym mam pytanie. Czy Waszym zdaniem lepiej jest kupić nową i słabszą, czy używana i mocniejszą? Zastanawiam się nad modelami Karchera serii k 7.xxx (max 160 bar, 600 l/h)i HD 1090 (max 230 bar, 1000 l/h). Za pierwszą przemawia oczywiście zapach nowości i wszystkich pochodnych, za drugą zaś moc. Myjka używana będzie głównie do czyszczenia maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Miałem to samo jakiś czas temu i wybrałem nowego stihla re163plus, do mycia maszyn wystarcza spokojnie, farbę na siewniku i rozrzutniku już zdarłem :D Do mocnych zanieczyszczeń z oleju trzeba dokupić jakiś środek chemiczny bo długo trzeba czekać aż ściągnie olej oczywiście chodzi mi o taki co już od wieków jest na maszynie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej kupić myjkę (Karcher) z ciśnieniem do 120 bar z podgrzewaczem spalinowym, mowa tu o nowym sprzęcie, czy może lepiej coś bez podgrzewania a koło 200 bar??

myjka oczywiście służyła by do utrzymania porządku w gosp. zimą myję przyczepy po wożeniu obornika dlatego przydał by mi się podgrzewacz. i w jakich pieniądzach mniej więcej mogę wyrwać coś takiego ??

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny Karcher bez podgrzewania wody model HD7/18 M plus cisnienie do 180 bar 4 350zł , a z podgrzewaniem HDS 5/15 U a cisnienie 150 bar 5 500zł.Ceny bez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak są to ceny nowych myjek+30 l różnych sr czyszczących w cenie myjki ,czy wystarczy nie wiem sam sie rozglądam ale za model HDS 10/20 z podgrzewaniem o ciśnieniu 30-200bar śpiewają 13 500zł , ale ta krowa wazy 170 kg i spala 6,5 kg oleju na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,

jeśli masz zamiar kupić myjkę to patrz na wydatek wody, a nie ciśnienie... Do dużej ilości zanieczyszczeń szukaj czegoś powyżej 1000l/h. Jeśli masz pieniądze to najlepiej kupić na ciepła wodę, ale to wydatek co najmniej te 13000 zł. A jeśli nie to bierz wydajną myjkę na zimną wodę i dokup pianownice(ładnie brud schodzi) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Oczywiście do myjki bez podgrzewacza wody też w razie potrzeby można doprowadzić ciepłą wodę, ja w stihlu mam do 60stopni B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja dzisiaj oddałem myjkę Karchera do serwisu... I jakie było nasze zdziwienie jak wpisali w serwisie numer seryjny w baze karchera a tam nic nie pokazało po numerze katalogowym też nie... Ogólnie nie wiadomo co to za model jest i dziwna jest taka rzecze że kółka transportowe są z białymi kapslami a powinny być z żółtymi... napis Karchera z obudowy bardzo szybko się zdarł... Za równo serwis Karchera jak i ja byłem w ogromnym szoku bo zgłupieliśmy ... Czy to wogóle jest Karcher ale w końcu ponad 7 lat przechodziła bezawaryjnie ... I nie wiadomo co o tym myśleć czy oryginał czy podróbka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Witam serdecznie,

 

Założyłem nowy temat, gdyż nie znalazłem na AF zbyt wielu opinii na temat większych myjek ciśnieniowych. Planuję zakup nowej myjki, raczej zimnowodnej, która będzie służyła w gospodarstwie, mianowicie do : mycia ciągników, przyczep, rozrzutników, ładowarki, aut oraz obory.

 

Przeszukałem wiele informacji w internecie. Niestety większość z nich dotyczyła segmentu małych myjek. Z dotychczasowych informacji i doświadczenia wiem, że myjki za 1500-2000zł raczej nie spełnią oczekiwań. Być może poradzą sobie z myciem ciągnika, ale aby wymyć dobrze ściany obory potrzebny będzie większy sprzęt. O maszynach za 500zł nie będę wiele pisał, gdyż to nie ten temat. Twierdzę, że myjką za taką kwotę, to można co najwyżej zrosić trawę w ogródku.

 

Wstępnie dowiedziałem się, że do wydajnego mycia obory, to minimum 15l/min oraz 160bar. Fachowcy od usuwania graffiti pewnie powiedzą, że prawdziwe mycie zaczyna się od 300 barów i 30l/min - patrz Falch, ale nie przesadzajmy.

 

Drodzy użytkownicy, czy takie parametry (15/min i 160 barów) pozwolą na w miarę komfortową pracę? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Na jakich ciśnieniach i przepływach pracujecie, i czy są sytuacje, w których brakuje Waszej myjce "mocy"? Dadzą radę oderwać zaschnięty brud ze ścian?

 

Dowiedziałem się, że Kranzle robią przyzwoite myjki, podobno lepsze od Karchera. Moją uwagę przyciągnęły dwa modele Kranzle, Quadro 1000TS T (16l/min i 220bar) oraz 1200 TS T (19l/min i 180bar). Czy mógłbym prosić o opinię tych modeli? Ktoś posiada albo widział w akcji te maszyny?

Gdybyście mieli wybierać między tymi dwoma parametrami, to które byłyby lepszy do moich (rolniczych) zastosowań? Czy warto wybrać o 3l/min większy przepływ kosztem 40 barów? Czy 180 barów, to ciśnienie zupełnie wystarczające, czy może lepiej wybrać model z ciśnieniem 220bar, żeby się później nie zdziwić? Nie chciałbym popełnić błędu typu kupno myjki z ciśnieniem 220 barów, którą musiałbym później ciągle dławić do tych 180 barów.

 

Kolejna kwestia, to sposób używania chemii podczas mycia myjką. Jak bardzo skuteczne są systemy nanoszenia piany oraz dokładanie detergentu i mieszanie go z wylatującą wodą? Który z nich się lepiej sprawdza? Czy można powiedzieć, że użycie chemii jest porównywalnie skuteczne co mycie gorącowodna myjką?

 

Skoro już zacząłem temat gorącej wody. Drodzy forumowicze, co i jaką temperaturą myjecie? Zastanawiam się na jedną kwestią. Czy po podłączeniu wody o temperaturze bliskiej 60st. C, do tych Kraznle wymienionych wcześniej, byłby szanse uzyskać podobne efekty mycia jak w przypadku myjek z grzaniem wody? A może te 60 st. C to zbyt mało i tylko wyższe temperatury mycia gwarantują pożądany efekt? Od jakiej temperatury można uznać mycie za gorącowodne?

 

PS. Tak już poza konkursem, jakie parametry (ciśnienie, przepływ i temperatura) charakteryzują myjnie bezdotykowe samoobsługowe? Wszędzie gdzie korzystałem z takich myjek, było wielkie rozczarowanie. Owszem, grubszy brud i błoto było oderwane, ale autu do czystości sporo brakowało.

 

Wiem, że dużo zdań, dużo pytań, za co przepraszam, ale mam nadzieję, że mnie oświecicie w temacie i pomożecie w wyborze.

Z góry bardzo dziękuję i zachęcam do dyskusji na temat myjek ze średniej lub średnio wyższej półki :)

 

Pozdrawiam,

FOX2


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Wydaje mi się że gdzieś już był taki temat, ale polecam coś ze stihla, bądź karcher. Sam posiadam stichla już około 4 lata i 0 awarii.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

Bociek koledze raczej chodziło o wydajność a ty napisałeś tylko że nie miałeś awarii. FOX2 a w jakim przedziale cenowym są te myjki Kranzle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Miałem myjke na goraca wodę Karcher HDS895.Fajnie się nia myło jesli było ciepło, natomiast jesli temperatura powietrza była zbliżona do zera to niewiele widać w pomieszczeniu, wszystko zaparowane. Gdy ustawiłem temperaturę mycia około 40 stopni, zużycie oleju opałowego było w granicach 4-5l/ha, natomast przy temperaturze rzedu 60 - 70 stopni zużycie oleju dochodziło do 20l/h. Miałem na testach dwie myjki firmy IPC Portotecnica o parametrach identycznych jak podałeś i moge stwierdzić, ze bardziej podobała mi sie praca myjką o ciśnenieniu 220bar i wydatku wody 1000l/h, lepiej radziła sobie z zaschniętym brudem. Myjka o mniejszym ciśnieniu i wydatku wody rzędu 1200l/h lepiej sobie radzi z myciem brudu mniej zaschniętego np. kurników. Obie były wyposażone w dysze rotacyjne i płaskostrumieniowe. Jeśli chodzi o używanie chemii to lepiej wydac kwotę około 200zł i doposażyc myjkę w pianownicę, jest bardziej efektywne wykozystanie chemii, mniej sie jej zużywa a efekt pracy bardziej zadowalający.

 

Zakupiłem myjke Kranzle 1000TST, za namową kolegi i kuzyna, którzy takową posiadają.

Edytowano przez Jerry28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Bociek koledze raczej chodziło o wydajność a ty napisałeś tylko że nie miałeś awarii. FOX2 a w jakim przedziale cenowym są te myjki Kranzle?

Dzwoniłem do dealerów, obydwie są w takiej samej cenie 8700zł netto katalogowo. Dodam, że na allegro można zakupić taniej.

Zakupiłem myjke Kranzle 1000TST, za namową kolegi i kuzyna, którzy takową posiadają.

Czyli jednym słowem, tą różnicę 40 barów da się zauważać bardziej niż dodatkowe 3l/min. Często Pan pracuje na maksymalnym ciśnieniu 220barów, czy mniejszym? Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj