witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

romanik99    3

Jaką myjkę kupić fo okazjonalnego uzytku. Auto, Ciągnik kostka itp. Bede uzywal rzadko ale jak juz ją wezme w reke to chcialbym zebym poczul moc w dyszy plaskiej przynajmniej jak na myjniach samochodowych. Nie musi to byc karcher. Z resztą ten pewnie wyjdzie drogo. 

 

Budżet 1000 zl. Co kupic zeby sie nie wq..iac.

A moze zalożony budżet jest zbyt maly?. Prosze o info

 

Co sądzicie o takim, dla mnie "no name" sprzecie

https://allegro.pl/oferta/lavor-myjka-cisnieniowa-vertigo-275bar-piaskowanie-7893384576

Jak to sie ma cenowo i parametrowo do Karcherów i im podobnym markowych

 

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Nawet nie zawracaj sobie tym głowy. Myjka bardzo słabo wykonana z malutkim silnikiem i pompa. A te 270bar to wzięte całkowicie z kosmosu. Tylko się będziesz denerwować że wywaliłes 1000zl w bloto.

Poza tym dwie sprawy o których napisałeś się wykluczają , za 1000zl nie kupisz nowej myjki w której będzie czuć moc...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzu    0

mam zamiar zakupić myjkę Kranzle 1050tst , czy warto zakupić ta myjkę w Niemczech gdzie jej cena jest niższa niż w polskim sklepie , różnica to ok. 300zl , teoretycznie za tą zaoszczędzona kwotę mogę zakupić potrzebny osprzęt tj. pianownice, filtr wody. Moje wątpliwościa dotyczą ewentualnej gwarancji i w razie czego jej realizacji ,myjka nie będzie mocno eksploatowana więc myślę że w przeciągu roku nie zdążę jej zepsuć 😉😁 czy gra jest warta świeczki, co sądzicie Panowie? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
11 godzin temu, gorzu napisał:

mam zamiar zakupić myjkę Kranzle 1050tst , czy warto zakupić ta myjkę w Niemczech gdzie jej cena jest niższa niż w polskim sklepie , różnica to ok. 300zl , teoretycznie za tą zaoszczędzona kwotę mogę zakupić potrzebny osprzęt tj. pianownice, filtr wody. Moje wątpliwościa dotyczą ewentualnej gwarancji i w razie czego jej realizacji ,myjka nie będzie mocno eksploatowana więc myślę że w przeciągu roku nie zdążę jej zepsuć 😉😁 czy gra jest warta świeczki, co sądzicie Panowie? 🙂

 W ,,karszeże'' by gwarancja byla,trzeba w okresie gwarancyjnym [tylko nie pamiętam w jakim czasie] dać myjkę do przeglądu,i to trwa tygodniami i jest na dodatek odpłatne,coś tam 300 zł. Pogadaj może odsprzedażą bez gwarancji taniei,i że za granicę bez vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Wiosną kupiłem Karchera 558c zasilanie jednofazowe. Kupiłem oczywiscie uzywkę ale na chwile obecną bardzo sobie chwalę ta myjkę. Mycie gorącą wodą nawet nie ma porównania z zimną do tego płyn i jest bajka. Kosztowała nieco ponad 4500zł z wezem 15m i zwijakiem. 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzu    0
9 godzin temu, kizak napisał:

 W ,,karszeże'' by gwarancja byla,trzeba w okresie gwarancyjnym [tylko nie pamiętam w jakim czasie] dać myjkę do przeglądu,i to trwa tygodniami i jest na dodatek odpłatne,coś tam 300 zł. Pogadaj może odsprzedażą bez gwarancji taniei,i że za granicę bez vat.

gwarancje będę miał , ale podejrzewam, że nie będę i tak odsyłał  do naprawy do Niemiec , jest to na tyle solidnie wykonana myjka, że musiałbym mieć niesamowitego pecha, żeby jej się coś stało przez pierwszy rok użytkowania (zakładając umiejętne użytkowanie 😁), co do vatu to wątpię żeby firma się na to zgodziła, zresztą gwarancja też musi być zgodnie z przepisami wystawiona 🙂

Edytowano przez gorzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Bry - karcher 1094-miał ktoś? Używa? Warto? 


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
Dnia 4.11.2019 o 15:46, Lukas85 napisał:

Wiosną kupiłem Karchera 558c zasilanie jednofazowe. Kupiłem oczywiscie uzywkę ale na chwile obecną bardzo sobie chwalę ta myjkę. Mycie gorącą wodą nawet nie ma porównania z zimną do tego płyn i jest bajka. Kosztowała nieco ponad 4500zł z wezem 15m i zwijakiem. 

Nie masz siły w domu że takie bzdziło kupiłes? I to jeszcze za 4.5k 😲za to cene mial byś porządną myjkę z wolnobrotowym silnikiem i całkowicie innymi parametrami...

18 godzin temu, yahooo777 napisał:

Bry - karcher 1094-miał ktoś? Używa? Warto? 

Ulepszony model 1090. Zamiast wadliwego wlaczznika dwufazowego zastosowano stycznik który jest o niebo lepszy. Myjka ma bardzo dobre parametry, duze ciśnienie i wydajność wody. Jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Ja kupiłem używanego Karchera 1050. Zapłaciłem 1400 pln. Użytkuje rok czasu i jestem b. zadowolony. Bardzo prosta maszyna. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

1050, 1094 albo 895s-chyba najbardziej chwalone i sprawdzone maszyny 


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Kupiłem 1094,tylko,że bez lancy rotacyjnej 


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Dnia 9.11.2019 o 19:06, marcinn998 napisał:

Nie masz siły w domu że takie bzdziło kupiłes? I to jeszcze za 4.5k 😲za to cene mial byś porządną myjkę z wolnobrotowym silnikiem i całkowicie innymi parametrami...

Ulepszony model 1090. Zamiast wadliwego wlaczznika dwufazowego zastosowano stycznik który jest o niebo lepszy. Myjka ma bardzo dobre parametry, duze ciśnienie i wydajność wody. Jak najbardziej polecam.

Mam siłe ale wolałem jednofazową zeby moc ja myc nie tylko na podwórku ale tez poza nim, niestety nie mam mozliwosc umycia np kombajnu na podwórku. Myjka dla mnie jest wystarczająca, nie prowadze myjni i nic wiekszego nie jest mi potrzebne. Do mycia moich maszyn jest idealna, a cena?? A za ile chciałes kupic myjke za 1000zł? To chyba taką z lidla...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Sporo przeplaciles bo taka myjka na 230V mozna dać max 3000 po remoncie z roczną gwarancją. Nigdy nie miałem w domu marketówek i nie zamierzam mieć. Ze wzgledu na mobilność myjki zostałem przy kranzle quadro 799( nadaje się nawet do piaskowania) ale niedługo coś jeszcze muszę skobinowac z DE na ciepłą wodę. 

Po za tym myjki ma 230V kompletnie nie nadają się do gospodarstwa bo nie mają ani dobrego ciśnienia ani dobrej wydajność wody która jest bardzo ważna przy myciu ubłoconych maszyn. Jedynym i ostatnim plusem jest możliwość podłączenia pod prąd w dowolnym miejscu. Nie miałeś pewnie styczności z dobrymi myjkami typu hds 895S, lub HDS 995 albo ich starszymi braćmi hds 890 czy 990 i wydaje Ci się że jest ok, a za to kasę co zapłaciłeś miałbyś naprawdę porządny sprzęt... Przerobiłem 10tki myjek i nigdy nikomu nie polecę myjki na 230V do gospodarstwa. To jest strata czasu, energii i przyjemności z mycia.

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
10 godzin temu, marcinn998 napisał:

Sporo przeplaciles bo taka myjka na 230V mozna dać max 3000 po remoncie z roczną gwarancją. Nigdy nie miałem w domu marketówek i nie zamierzam mieć. Ze wzgledu na mobilność myjki zostałem przy kranzle quadro 799( nadaje się nawet do piaskowania) ale niedługo coś jeszcze muszę skobinowac z DE na ciepłą wodę. 

Po za tym myjki ma 230V kompletnie nie nadają się do gospodarstwa bo nie mają ani dobrego ciśnienia ani dobrej wydajność wody która jest bardzo ważna przy myciu ubłoconych maszyn. Jedynym i ostatnim plusem jest możliwość podłączenia pod prąd w dowolnym miejscu. Nie miałeś pewnie styczności z dobrymi myjkami typu hds 895S, lub HDS 995 albo ich starszymi braćmi hds 890 czy 990 i wydaje Ci się że jest ok, a za to kasę co zapłaciłeś miałbyś naprawdę porządny sprzęt... Przerobiłem 10tki myjek i nigdy nikomu nie polecę myjki na 230V do gospodarstwa. To jest strata czasu, energii i przyjemności z mycia.

 Tylko że terażniejsze myjki z powodu rozmiarów są porządnym zawaliskiem pod nogami,i kutwa zawsze zajmują za wiele miejsca,nie wspominam o wadze,bo niektórych rzeczy nie przeskoczysz. Mam już zajeżdżoną karshera bodaj 720 mobile.Malutkie pudełko,ale to bezcenne jak komuś  z posiadaczy myjek daję przestawić. łapie tak jak za 7 kil0 a tu chyba 32 i leci na łeb😜

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Kazdy kupuje to co chce a czy przepłaciłem czy nie to juz tylko i wyłacznie moja sprawa. Ja jestem zadowolony z zakupu. Myjka działa myje jak należy i nic lepszego nie jest mi potrzebne.

Ta ktorą kupiłem tez ma gwarancje na 2 lata jest jeszcze jedna rzecz ktora wpływa na cene - wyposażenie. Mozesz kupic taniej np bez zwijaka i z krotkim węzem

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
6 godzin temu, kizak napisał:

 Tylko że terażniejsze myjki z powodu rozmiarów są porządnym zawaliskiem pod nogami,i kutwa zawsze zajmują za wiele miejsca,nie wspominam o wadze,bo niektórych rzeczy nie przeskoczysz. Mam już zajeżdżoną karshera bodaj 720 mobile.Malutkie pudełko,ale to bezcenne jak komuś  z posiadaczy myjek daję przestawić. łapie tak jak za 7 kil0 a tu chyba 32 i leci na łeb😜

Tez mialem 720, pierwsza moja myjka od niej zaczałem przygode z profi myjkami,  kupiłem za 120zł naprawiłem i nawet smigała tylko strasznie słabe ma plastiki. Duzo lepsza jezeli chodzi o prametry i wytrzymałosc niz myjki z seri K. W miedzy czasie przeszło mi przez ręce pare myjek i wiem ze do mycia maszyn nie ma co podchodzic z myjka na 230V, to tam samo jak by na 30ha kupic ursusa c 330 zamiasta 912 jeden i drugi zrobi robote...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marcin998 Za mocna myjka (strumień) sprawia, że leci także lakier, więc wskazany jest kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 O,tam,zmniejsz ciśnienie pokrętłem,lub się odsuń. W sumie chłodnicę myję taką myjką za 200złi ok. Coś tam popsiuka i krzywdy nie zrobi😉 .  A tą mocniejszą co pisze 180 lub 220 bar i tam tyle jest , już nóżki w wiatrówkach z błocka nie popłuczesz😕. Ale odchodzi obcinanie paznokci😢,i ślubnej trampki pasują🤪. Mam 3 myjki i biorę tak jak klucz,według potrzeby,ale na gorącą wodę bym przytulił [kury oparzyć ,i bez obierania z piór]👀.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witiaw    0

Szukam opinii o myjkach spalinowych w budżecie do 1500 pln. Zainteresowała mnie myjka power plus ze względu na możliwość zaciągu wody ze studni. Moją chcę zasilać wyłącznie z mausera. Uzywana bedzie do mycia elewacji, kostki mebli dachu, auta
Moc niby 160 bar pytanie czy to realny wynik ??
Jeżeli macie jakiekolwiek doświadczenia z tego typu myjkami, to piszcie śmialo.

 

myjka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Żebyś przeczytał choć 2 słowa na ten temat to byś wiedział że podstawa to wydajność tłoczenia a nie ciśnienie... Za 1500 to elektrycznej myjki nie kupisz a co dopiero spalinowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witiaw    0
Napisano (edytowany)
Cytat

podstawa to wydajność tłoczenia a nie ciśnienie... Za 1500 to elektrycznej myjki nie kupisz a co dopiero spalinowej

Wg danych sprzedawcy 

moc silnika 4,1 kw

obroty 3600

pojemnosc 208 cc

tłoczenie 540 l/h

Dla porownania dane myjki NILFISK E 160

silnik 2,3kw

tloczenie 500 l/h

moc 160 bar

Ale napisac mozna wszystko dlatego pytam o opinie ludzi ktorzy moga miec cos takiego

Edytowano przez witiaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj