witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

pedro2    7164

10 lat temu to było 10x lepiej wykonane. Twoja sprawa, ja odradzam zdecydowanie jakiej firmy byś nie wziął. Od k7 dopiero może to pochodzi, mniejsze to plastelina, tak jak kolega pisze szukaj serwisu karchera i bierz po regeneracji starego gniota. Ja czekam aż będą mieli coś fajnego bo na razie to same wielkie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
daro co do myjki z lidla to na olx jest nowa nie wiem jak myjka ale inne duperele parkside sa warte swojej ceny

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

https://www.google.pl/search?rlz=1C1MSIM_enPL757PL758&biw=1360&bih=662&tbm=isch&sa=1&ei=yIevWv3FHqLm6ATA-oH4Dg&q=myjka+karcher+uzywana&oq=myjka+karcher+u&gs_l=psy-ab.1.0.0i24k1.1381.2098.0.3042.2.2.0.0.0.0.104.201.1j1.2.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.2.201...0.0.Zuko7NoNQ78#imgrc=IX1dS9vT5nVAkM:

Ja też ostatnio szukałem myjki.Myślałem nad nowym karcherem k5 i stihlem ale okazało sie że facet niedaleko sprowadzia z niemiec myjki.No i staneło na tym że kupiłem używkę taką jak wyżej i nie żałuje.Facet siedzi już w tym z 20 lat i mówi że to co jest napisane w prospektach że np k5 ma 145bar to nie jest to ciśnienie robocze tylko ciśnienie przy którym rozrywa pompę a tak naprawdę to ona ma z 85/90bar.Także zastanówcie sie czy warto to kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Koledzy idzie wiosna i ja też się rozglądam ze jakąś konkretną myjka ciśnieniowa i mam takie pytanie czy miał ktoś do czynienia z myjkami ciśnieniowymi karcher hd 5/12 C professional chodzi mi o opinie na jej temat mój budżet na takie coś to 3000zł może ktos cos poleci mi. Używek sie trochę boje bo nigdy nic nie wiadomo rozglądam się raczej za nową  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 W budynkach ok.9_9 ,ale jak ma być mobilna,to trochę ciężko wszędzie z nią się ciągać [ze względu gabarytów],a i gniazdka na 3 fazy ciężej na ścianie znależdż.  Choć w sumie do niej przedłużkę z 50 m,to nie taki wielki koszt.  Najlepiej tak jak młotki,mieć ich tyle i wg.potrzeb,ale zawalisko już jest i omijaj. Jak już mrozy miną mam dyżurnego zajeżdżonego Lavara zawieszam na zewnątrz na ścianie obok kranu i prądu, i tak wisi do jesieni czekając na siewniki , opryskiwacz i chłodnice a Karcher 6.15 i jakaś pochlipka typu samochód wyciągana według potrzeb,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A korzystal moze ktos z Was z myjki na cieplo? Kupilem sobie preparat do mycia karoserii .. ale na zimnej wodzie jakos cienko sie sprawdza. Niestety nie mam nikogos znajomego z takim sprzetem by sprawdzic na wlasnej skorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ubiegłotygodniowy zakup Karcher HDS 690, grzanie działa, nie cieknie mam nadzieję że pochodzi. Jakies opinie akurat o tym modelu?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Ja bym szukał opini przed zakupem a nie po. A jeśli chcesz poznac opinię to zagadaj na elektrodzie tam się wypowiadają serwisanci tego typu sprzetu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

mateuszno napisał:

Koledzy idzie wiosna i ja też się rozglądam ze jakąś konkretną myjka ciśnieniowa i mam takie pytanie czy miał ktoś do czynienia z myjkami ciśnieniowymi karcher hd 5/12 C professional chodzi mi o opinie na jej temat mój budżet na takie coś to 3000zł może ktos cos poleci mi. Używek sie trochę boje bo nigdy nic nie wiadomo rozglądam się raczej za nową  

Kolego kupiłem teraz myjkę HD 5/15 c zapłaciłem 3200 zł z dyszą rotacyjną . Jestem z niej bardzo zadowolony polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Przerobiłem już kilka myjek wszytkie używki od HD 6/16, przez HD 1090, HD 10/25 oraz miałem na gorącą wodę i zatrzymałem się na Kranzle quadro tst 799. (Mobilna,bardzo cicha, podaje środek pod ciśnieniem, pełna regulacja ciśnienia, zbiornik na wode)

Co do goroca wodnych "hdsow" sprawdzają się jedynie jak mamy substancje ropopochodne do zmycia, są bardzo duże, ciezkie nie poręczne i sporo się może w nich zepsuć w porównaniu do zimnowodnych. 

Jeżeli chodzi o zimną wodę to wszystkie marketowki można sobie odrazu darować, ładnie wygląda wszystko na papierze w rzeczywistości jest bieda z nędza. Do gospodarstwa potrzeba min z 200bar i 800l/h. Samym ciśnieniem nie umyjemy potrzebna jest też sporą wydajność wodna. 

Używek nie ma się co bać jeżeli są ze sprawdzonego źródła z jakaś tam gwaracja. Części z serii HD są ogólnodostępne a naprawy nie aż takie drogie. 

Jak macie pytania to chętnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
Dnia 2.01.2018 o 23:42, danielhaker napisał:

@pedro2 wg danych na necie max ciśnienie 210 albo 220 bar, przepływ wody 1000l/h. 

Zrobiliśmy z sąsiadem mały test. Zanim zdążył spalić papierosa, to przystawiona dysza do deski calówki zdążyła zrobić w niej dziurę. Ciekawe co na to seria K5 :) 

W środek nie zajrzysz, ale możesz sprawdzić czy nie ma przecieków. Minusem tej myjki jest brak wyłączenia po puszczeniu dźwigni pistoletu. Wtedy jeszcze nie było takich wyłączników. 

Dobrze jest kupić u dealerów Karchera którzy zajmują się ściąganiem z zachodu takich myjek, bo robią im przegląd i dają chyba jakąś gwarancję że to chodzi

@soltys48 masz jeszcze swoją? Bo kiedyś chyba też taką miałeś?

mam dalej ale potrzebny jej serwis bo cieknie z niej strasznie i ciśnienie mi już dobija tylko do 80-90 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

A coś ktoś może powiedzieć o  Karcher HDS 610 120bar 660l/h + goraca woda mam jakies opinie na jej temat potrzebuje ja do gospodarstwa mycie maszyn skrzyń itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Do mycia skrzyń biegów może i wystarczy ale przyjdzie Ci myć coś większego to może się zejść. Mała wydajność i ciśnienie. Koniecznie musi być na gorąco wodę? Ja bym szukał przynajmniej HDS 890. Jaki budżet ?

 

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4/11/2018 o 11:15, Artu82 napisał:

Ja bym szukał opini przed zakupem a nie po. A jeśli chcesz poznac opinię to zagadaj na elektrodzie tam się wypowiadają serwisanci tego typu sprzetu 

Moze jak jestes weteranem na tamtym forum to ktos cos odpisze jak Cie zna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Nie jestem weteranem tylko początkującym. Odpisali bez najmniejszego problemu. Po lekturze forum stałem się posiadaczem myjki Kranzle. Dopytalem tylko o takie kwesti na ktore nie znalazłem odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Codybus    0

Dzień dobry :)

Chciałbym poprosić o opinię kogoś kto ma doświadczenie z myjkami ciśnieniowymi. Gdyby miał do wyboru tegoroczny model Karchera HD 5/15 CX i stary, ale znacznie już tańszy model HD 650, który by wybrał i dlaczego? Pytanie może wydawać się banalne, jednak proszę o jakieś argumenty. Myjki mają podobne parametry zużycia wody i ciśnienia, obie mają mosiężną pompę. Różnica jest w silniku, 5/15CX ma indukcyjny, HD 650 szczotkowy.

 

Dzięki z góry za odpowiedź,

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xforrest    1
Napisano (edytowany)

A ma ktoś myjke Husqvarna pw450? Nowa kosztuje ok. 2500 zł, ktoś podpowie czy warto? 

Ewentualnie polecacie jakiś konkretny sklep/ sprzedawce używanych myjek? Najlepiej z Wielkopolski 

Edytowano przez xforrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
Dnia 19.04.2018 o 14:47, Codybus napisał:

Dzień dobry :)

Chciałbym poprosić o opinię kogoś kto ma doświadczenie z myjkami ciśnieniowymi. Gdyby miał do wyboru tegoroczny model Karchera HD 5/15 CX i stary, ale znacznie już tańszy model HD 650, który by wybrał i dlaczego? Pytanie może wydawać się banalne, jednak proszę o jakieś argumenty. Myjki mają podobne parametry zużycia wody i ciśnienia, obie mają mosiężną pompę. Różnica jest w silniku, 5/15CX ma indukcyjny, HD 650 szczotkowy.

 

Dzięki z góry za odpowiedź,

Pozdrawiam.

Skąd pomysł że HD 650 ma silnik szczotkowy? Jeżeli będzie pewna po przeglądzie to bralbym 650 wydajność taka sama a cena sporo niższa.

 

Dnia 2.05.2018 o 11:42, xforrest napisał:

A ma ktoś myjke Husqvarna pw450? Nowa kosztuje ok. 2500 zł, ktoś podpowie czy warto? 

Ewentualnie polecacie jakiś konkretny sklep/ sprzedawce używanych myjek? Najlepiej z Wielkopolski 

Weź sobie coś z karchera albo kranzla i nie kombinuj z jakimiś wynalazkami skad później części do tego znajdziesz? 

Z używkami ciężki temat najlepiej z gwarancją na piśmie. Ew jakieś uszkodzone za grosze i sobie wyremontować wtedy wiemy co mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
Napisano (edytowany)

Bardzo dobra myjka jezeli chodzi o parametry, do mycia sprzetów w gospodarstwie idealna. Cena troche spora jak za taka myjke ale jak Ci dołożą jakąs dysze rotacyjna ew. trojstopniową zebys mogł podawac chemie i masz blisko w razie naprawy gwaracyjnej to możesz brac. Najczęsciej uszkadza sie wyłacznik dwufazowy w tym modelu. Trzeba pamietać o filtrze do wody i wymianie oleju co sezon i powinna smigać dlugie lata jak jest dobrze zrobiona.

Edytowano przez marcinn998
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Oto chodzi że każdy model pada kupę wcześniej  bez filtra za 30 zl,ale czemu olej,?,no rozumiem jak co dzień do roboty,ale normalnie             o czym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Chciałem jakąś używkę ale nie ma nic ciekawego  w okolicy , a nie chce gdzieś z daleka bo potem w razie czego problemy z wysyłaniem.  Czyli biorę jakąś nówkę, karcher hd 5/15 to dobry wybór w tych pieniądzach? Idzie go kupić za około 2700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

olej tego karchera co pisałeś , to je amelinium (w uzwojeniach silnika) i nie raczej ze względu na oszczędności jakie powoli wyłażą z żółtej serii K do siwych HD to bym na nówki z tej firmy nie zwracał uwagi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj