witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do tej kwoty kupisz tylko zabawki. Wytrzymałe sprzęty kosztują sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Oj nie przesadzaj. Do mycia maszyn można kupić na lata myjkę w tej kwocie. Sam mam małego Karchera K5.20 i służy już ładnych parę lat bez żadnych problemów. Nie każdy potrzebuje profesjonalnych narzędzi. Kwestia tylko ile tych maszyn masz i jak często je myjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Do tej kwoty kupisz tylko zabawki. Wytrzymałe sprzęty kosztują sporo więcej.

a z używek coś do 1500-1800max idzie znaleźć?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

ja mam nilfiska bardzo fajna poręczna myjka. smary brud itd usuwa nawet bez środków chemicznych. gwarancja 3 lata i cena 1300zł. w zestawie była pianownica myjka do samochodu i 2 końcówki jedna rotacyjna drugi płaski strumień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Swojego czasu zmontowałem podgrzewacz wody do myjki - na olej napędowy. Węże napisane mają przeważnie do 60 stopni ale to i tak poprawia jakość mycia. Potem dorobiłem gwint i założyłem szybkozłącze na baterię. Trzeba kupić odpowiedni wąż bo zwykłe nie lubią gorącej wody. Obecnie pracuję na maszynie z oryginalną gorącą wodą. W każdym razie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oj nie przesadzaj. Do mycia maszyn można kupić na lata myjkę w tej kwocie. Sam mam małego Karchera K5.20 i służy już ładnych parę lat bez żadnych problemów. Nie każdy potrzebuje profesjonalnych narzędzi. Kwestia tylko ile tych maszyn masz i jak często je myjesz.

Ale zrozumcie, że nie ma sensu porównywać sprzętu kupionego 10 lat temu z tym obecnym, nawet jeżeli to ten sam producent i model. W trwałości jest między nimi przepaść. Poza tym w rolnictwie nie użytkuje się sprzętu zbyt intensywnie, więc opinia innego rolnika nie jest zbyt obiektywna. To co przejdzie sprzęt na gospodarstwie przez 10 lat w firmie robi w rok. I właśnie po opinię warto iść do takiego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dokładnie - dlatego też przeciętnemu rolnikowi nie potrzeba sprzętu za 10 tyś zł ( który zresztą też się może zepsuć ). Do 2 tyś zł można mieć porządną myjkę na kilka a nawet kilkanaście lat wystarczy dla przeciętnego gospodarstwa ( no ok bez chlewni :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ale zrozumcie, że nie ma sensu porównywać sprzętu kupionego 10 lat temu z tym obecnym, nawet jeżeli to ten sam producent i model. W trwałości jest między nimi przepaść. Poza tym w rolnictwie nie użytkuje się sprzętu zbyt intensywnie, więc opinia innego rolnika nie jest zbyt obiektywna. To co przejdzie sprzęt na gospodarstwie przez 10 lat w firmie robi w rok. I właśnie po opinię warto iść do takiego użytkownika.

karcher hd1090 - warto używkę z gwarancją?

Pytam bo muszę coś pilnie kupić, myślałem nówkę kranzle w podobnej cenie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Orientuje się ktoś czy do studni głębinowej można podpiąć jakiś pistolet i używać takiego zestawu jako myjki? W studni mam pompę o mocy 4kv i wydajności 23000 litrów na godzinę. Pompa jest 16 stopniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Pistoletu do takiej pompy nie znajdziesz, co najwyżej możesz podpiąć prądownicę strażacką. Co chcesz tym zmywać?

 

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

23000 l/h czyli ok 380l/min dla wysokości słupa wody 0m!

Dla ok 90m ( czyli ciśnienia ok 8,8 bar ) wydajność to ok 100 l/min

Dane małej myjki to ciśnienie max. ok 140 bar i 500 l/h ( 8,3 l/h)

Druga sprawa to ta pompa wyżej ok 100m wody nie poda czyli max. ciśnienie jakie może wytworzyć to ok 9,8 bar - co tym umyjesz?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

Zastanawiam sie nad 

KARCHER HDS 8/18-4M

ma ktoś z Was taką myjke ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Cały temat o myjkach. Trochę poszukać trzeba.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41

witam zamierzam kupić myjkę ciśnieniową do mycia samochodu ile powinna mieć bar żeby zmyła a nie była zadroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Też chętnie poczytam :P

Myjka do samochodów nie powinna przekraczać 120 bar(tak jak w myjniach)ze względu na możliwości uszkodzeń lakieru.Zależy ile chcesz myć ten samochód,marketowa powinna ci wystarczyć ale jak ją uszkodzisz możesz mieć problemy z naprawami o ile w ogóle będzie naprawialna.Czasami warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w coś lepszego w myśl zasady-chytry dwa razy traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3866

Moim zdaniem nie opłaci się kupować myjki do samego samochodu jeżeli w pobliżu jest dostępna myjnia samoobsługowa. Policzyć koszty zakupu, wody, środków myjacych do tego ciaganie się z kablami, przewodami a i tak nie wymyjesz tak jak na myjni chyba że podłaczysz ciepłą wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

   Mam w planach kupić karchera hd  5/15c,wiem że dysza turbo jest piękną sprawą [zajeżdziłem dwie],ale czy ta dysza za 120-130 zł jest wytrzymała i wytrzyma długo w akurat w  tym urządzeniu. Prosiłbym o wypowiedzi posiadaczy od k 6 ,lub hd,. Miałem wcześniej tę dyszę w k 720 [140 bar i chyba 900/l.m] i zaprzyjażniła się z wydatkiem 14l/m i z ciśnieniem w okolicach 200 bar [według napisów powinna sprostać tym zadaniom],znajomość trwała może z godzinę i zdechła,a paragon wyparował,czy 300 zł na lepszą,czy w ogóle zaniechać  wydatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Mam dylemat miedzy myjka Nilfisk D-PG 140.4 X-TRA a Karcherem K 5 Home T250 ktora wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Obie to porównywalny sprzęt. Nie zgodzę się że jedna dużo lepsza od drugiej. Kwestia tego co chcesz nią myć i jakie ma wyposażenie. 

Będąc obiektywnym to wielkim nieporozumieniem jest taka kasa za K5, dobrych parę lat temu myjka z takim wnętrzem kosztowała w granicach 800 zł, to samo tyczy się tego  Nilfiska. To zdecydowany przerost formy na treścią. Ja mimo wszystko dołożyłbym już do K7 lub K5 w wersji compact na niżej niż 1000 zł. A osprzęt można zawsze dobrać do potrzeb. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Z praktyki wiem że do mycia ciągnika lepsza jest ciepłowodna, może jakaś używka ale za to o lepszych parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Stare myjki były kiedyś super, nie tylko Kranzle, Karcher -owi też nic nie brakowało, ale to było kiedyś i dawno przestało obowiązywać.

Co do gorącej wody - ile takie myjki kosztują? Używana może kosztować więcej niż porządna myjka na zimną wodę, kwestia niech zacznie się psuć. 

Jeśli nie prowadzisz warsztatu, nie zarabiasz na niej kasy, czy nie masz świra na punkcie ciepłolubnej to wystarczy na zimną wodę.

Do takich drobnych prac wystarczy K5 tylko szukaj możliwie tańszej wersji jak Compact ( 2 dysze, regulowana i wirowa w zupełności wystarczy ) no i jak masz dużo kostki do mycia przy domu to kup T-Racer ( tylko nie najtańszą, taka T-Racer 350 to ok 220 zł ) i w zasadzie masz wszystko.

Takie jest moje zdanie. Jeśli chcesz Nilfisk 140 to zobacz taką: http://www.ceneo.pl/20793533#tab=spec masz wszystko co potrzeba ( lub nawet więcej ) za ok 1200 zł.

Jeśli chcesz mocniejszy sprzęt to szukaj K7 lub inne marki o porównywalnych parametrach, ewentualnie porządną używaną tylko tu już pasuje mieć trochę wiedzy lub pewnego sprzedawcę aby nie wsadzić się na minę.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co polecicie dobrego i o większej wydajności niż Karcher HDS 895? Do 12tys.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj