witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

Ja mam starą maszynę serii HD karchera z opcjonalnym frezem wodny i po podłączeniu do zasilania ciepłej wody daje rady. Do okazjonalnego mycia to dobra alternatywa dla maszyn z podgrzewaniem (jeśli ma się duży zasobnik cwu z podgrzewaniem od pieca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Co do temperatury- to słyszałem że lepiej niech ma mniej bar a bedzie na goracą wode niż odwrotnie czyli zimana woda i więcej bar.Napewno nie ma co porownywac mycia na zimno do mycia na gorąco ,kiedyś porzyczałem myjki na goraco wode to spalała 10 litrów ropy na godzine ,dwóch chłopa musiało dobrze się podsadzic żeby zdjąc ją z przyczepki a myłem c 330 do malowania to powiem że ciągnik zostal zgwałcony ,zdieła z niej wszystko do gołego .

 

Z tym się nie zgodzę. Zacznijmy od tego że gorąca woda lepiej zmywa tłuste oleje, smary itp. Ale za to odpowiednim ciśnieniem zerwiesz wszystko, bez żadnego namaczania i podgrzewania. W błocie na gorącej wodzie różnicy żadnej nie będzie. W chlewni nieco lepiej usuwa brud, ale bez minimum 170bar i 800l/h to nie robota. I jak nie ma ciśnienia, to gorąca woda też nie pomoże. Dlatego uważam, że lepsza myjka zimnowodna z większym ciśnieniem i wydatkiem niż ciepłowodna z niższym.

 

j

Właśnie nie wiem, czy na zimną wodę wystarczy, czy lepiej dopłacić do ciepłej wody. To tak jakie parametry powinna mieć myjka żeby konkretnie umyła maszyny? I czy jak będzie taka mocna to nie będzie szkodzić lakierom na samochodach itp? Czy to można regulować jakie chce się mieć moc mycia? A co sądzicie o jakiś dodatkowych płynach?

 

Przy takich samych parametrach myjki, ciepłą wodą zmyjesz silnik łatwiej. Smary schodzą łatwiej w wyższej temperaturze, więc można myć mniejszym ciśnieniem, nie odrywając lakieru. Rotacyjną dyszą ławo zerwać naklejki, listwy na samochodzie czy szpachlę :D Do samochodów płaska dysza, do maszyn rotacyjna. Moc mycia najłatwiej regulować odsuwając dyszę od powierzchni ;) Płyny do myjek są różne, są do zmiękczania organicznych zanieczyszczeń i do mycia silników. Nie polecam puszczania chemii przez pompę, duże zużycie środka, efekt marny, nie wiadomo czy nie wpływa to na trwałość pompy. Lepiej zainwestować w dysze do pianowania, opianować powierzchnię, i po 15min samo schodzi.

 

Ja mam starą maszynę serii HD karchera z opcjonalnym frezem wodny i po podłączeniu do zasilania ciepłej wody daje rady. Do okazjonalnego mycia to dobra alternatywa dla maszyn z podgrzewaniem (jeśli ma się duży zasobnik cwu z podgrzewaniem od pieca).

 

Co to ten frez wodny? Nie słyszałem o czymś takim.

 

Hmm, pomysł ciekawy, lecz chyba na długo taki zasobnik nie wystarczy, skoro myjka pobiera 10-22l/min. Poza tym max temp. wody zasilającej w zimnowodnych myjkach to 60'C.

Na którymś forum spotkałem pomysł, by na kranie zasilającym zamontować elektryczny podgrzewacz przepływowy. Pobiera 18kW, a podgrzewa wodę od 12 do 40'C w tempie 10l/min, do 60'C w tempie 5,5L/min. Moim zdaniem nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frez wodny to u nas potoczna nazwa głowicy rotacyjnej- daje skumulowany strumień wody kierowany po okręgu. U siebie mam dwa zasobniki cwu 300 i 400 litrów, do tego piecyk działający jak kelly kettle (opalany drewnem i dający non stop ciepłą wodę). Do sporadycznym zastosowań wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

w ninfilsk mam podobna lance

http://cezab.pl/upload/image/tmp/c90cd5523c0d7d9f6180cec52ded17a5.jpg

taką jak na zdjęciu to wygląda to w ten sposób ze pokrętłem na górze ustawiasz ile wody ma plynąc przez górna część. Z górnej leci podobnie jak z węża ogrodowego szerokim strumieniem, dolna to dysza obrotowa pod dużym ciśnieniem. Jak więcej dasz na górna to chemię zaczyna pobierać


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Witam,

 

czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany modelem PW1700SPM - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mam taką w piwnicy już ze 3-lata leży nie używana bo do mycia to ona się nie nadaję a raczej tylko do podlewania.

Nie rozbierałem jej ale jest chyba cała z plastiku bo możną ją jednym palcem podnieść.

Kupiłem nowego oryginalnego Karchera za 1tyś i mam spokój.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Mam taką w piwnicy już ze 3-lata leży nie używana bo do mycia to ona się nie nadaję a raczej tylko do podlewania.

Nie rozbierałem jej ale jest chyba cała z plastiku bo możną ją jednym palcem podnieść.

Kupiłem nowego oryginalnego Karchera za 1tyś i mam spokój.

Kolego ta o którą pytam waży prawie 10 kg więc chyba pomyliłeś modele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

10kg to dużo na myjkę? :D


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Może i nie dużo, ale życzę Ci powodzenia w noszeniu jej jednym palcem... :D :lol: Po drugie jak bym miał potrzeby i kasę to nie pytał bym na tym forum tylko kupiłbym Karchera z serii HD... więc kolego jeśli nie masz nic do powiedzenia mądrego to z całym szacunkiem nie pisz nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Czy bosch czy karcher to jest jedno kopyto

 

Za karchera sie placi tylko za marke. Co do serwisu juz nie wspomne, ceny z kosmosu.

 

Czy bosch karcher czy inne bzdety to chodza i dzialaja na takiej samej zasadzie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Witam,

 

czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany modelem PW1700SPM - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.

 

Ja mam myjkę PW1700WB już chyba 6 czy 7 sezon. Może trochę delikatniejsza od Karchera ale i dużo tańsza jak dotąd szwankował mi przełącznik i jedna końcówka coś po tamtej zimie się zastojała ale dało się ją zrobić. Używam ją głównie do mycia ciągników z błota czy maszyn i jak na moje potrzeby jest wystarczająca. Jedyne co denerwuje to to że końcówka do płynów jest dołączana oddzielnie a nie jest wbudowana jakoś w myjkę no i to że te końcówki też tak nie za pewnie się zatrzaskują. No ale jak mówiłem na moje potrzeby jest w sam raz jeśli koś często używa myjki to jednak proponował bym coś z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z przedstawicielem firmy Karcher na temat myjki do gospodarstwa za ok. 1.5tys to on mi odpowiedział że dobre myjki zaczynają się od ceny 2.5tys poniżej tej ceny nie nadają się do dłuższych prac powyżej 30 minut gdyż mogą się spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Myślę, że po prostu chciał Cię naciągnąć - od 2,5 tys to już można kupić podstawowe modele z serii HD czyli seria która jest używana przez firmy do codziennego "męczenia"... Za 1750 zł można kupić model 7.700 z fajnymi parametrami i pompą mosiężną, a to już spokojnie wystarczy na gospodarstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To bzdury ten koles od karchera mowil.Ci co tam w sklepach sa to nie maja nic wspolnego z towarami co sprzedaja, oni maja je tylko wychwalac i jak najdrozsze upychac.

 

Szwagier myjka karchera za 300zl myl cala elewacje domu i zeszlo mu 8 godzin i jakos myjka chodzi.

 

Myjke to moze slak trafic jak na zime zostawisz w niej wode. Wtedy jak przymrozi to rozsadzi.

 

Myjki na czas zimowani powinny byc oproznione z wody i w jakims cieplym miejscu byc.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Albo wodę spuszczać na zime albo w pomieszczeniu powyżej zera.

Ja rozmawiałem z przedstawicielem firmy Karcher na temat myjki do gospodarstwa za ok. 1.5tys to on mi odpowiedział że dobre myjki zaczynają się od ceny 2.5tys poniżej tej ceny nie nadają się do dłuższych prac powyżej 30 minut gdyż mogą się spalić

Gościu miał racje ale nie do końca. O spalenie raczej trudniej za to zacierać się pompy czy uszczelnienia na tłoczkach jak najbardziej. Dodam że w nowszych najniższych modelach HD mnóstwo plastiku, czego próżno szukać w pompach WAP, nifilsk, czy choćby sitihl. Tańsze karchery to natomiast sam plastik, i są nienaprawialne(pompy)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja akurat mam myjke PW 2500slx i kupiłem ją okazyjnie bo za 1000zł. Musisz szukać promocji.a czasami udaje sie naprawdę tanio kupić. Miałem kiedyś myjke jakiejś "tajwańskiej" firmy za 300zł ale 3 lata i odmówiła posłuszeństwa. Częsci do tego nie ma nawet. Rozglądałem sie pół roku za myjką i trafiłem. Zaoszczędziłem 600zł:) i jak na razie jestem zadowolony. Kolega ma właśnie podobną do pw1700 i juz ją ma pare ładnych lat a używa ją bardzo często i sobie ją chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Obecnie mam Karcher k5.2012 I jestem zadowolony ale jeszcze jej nie rozbierałem i nie wiem jak wygląda w śodku.

Zgadza się te tańsze są nie nienaprawialne jak się popsuję to do kosza na śmieci tak samo z piłami, wiertarkami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

witam, przymierzam się do zakupu używanego karchera z linku poniżej lub coś podobnego w tej cenie

http://allegro.pl/myjka-karcher-hds-610-na-400v-ciepla-woda-filtr-i3046303204.html

Jak sprawują się te starsze HDSy?Brał ktoś u nich używkę, jakie są opinie na temat tej firmy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie, nigdy nie miałem styczności z myjkami gorącowodnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawór regulacji ciśnienia, czy wskazówka na manometrze nie drga na różnych ciśnieniach (oprócz maksymalnego), czy działa grzanie wody na różnych zakresach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Rozważ tez inne marki karcher nie jest jedyną firma chodź najpopularniejszą. W podobnej cenie możesz kupić lepsza.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

A jakie marki polecasz oprócz karchera? Daj jakiś link do aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

WAP, Nilfisk-ALTO, KEW, Kranzle, Stihl(to wap tylko w barwach stihla). Jak rozumiem o gorąco wodne Ci chodzi, tak na szybkiego http://allegro.pl/karcher-kew-3040-ha-myjka-cisnieniowa-i3060134000.html cena podobna ciśnienie i wydajność wyższe.

  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj