witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

husqvarna    0

Czesć,

Czy myjka o ciśnieniu ok. 130 bar (np.: Stihl RE 128) da sobie radę z wyczyszczeniem rozrzutnika obornika ?

Czy jest to wystarczające ciśnienie by "wydobyć" pozostałości po oborniku z "zakamarków" przyczepy ?

Takim ciśnieniem można dokładnie usunąć tego rodzaju zabrudzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Spokojnie nawet 100bar już dobrze myje jeszcze jak użyjesz chemi to wszystko schodzi Ja myję ciężarówki tak pomieśiącu jazdy wszystko jest szczególnie na plandekach.Używam Dimera ok 12zł/l do kupienia na cpn tylko nie bezpośrednio do myjki a do opryskiwacza i na suchą powierzchnię poczekać, aż bród zacznie płynąć i go myjką powinno umyć bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Posiadam stihla 160K jednak chciałem zmienić go na jakąś 3 fazową. Waham się między karcherem HD1050 a HD 1000sei Może ktoś mógłby pomóc. Dodam że myślę o jakimś używanym sprzęcie do 1500 pln.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oprócz ceny i parametrów ważny aspektem jest dostęp do części i osprzętu, a najlepiej serwisu.

Tylko KARCHER i STHIL tutaj mogą się popisać.

 

STIHL - spalinówki

 

KARCHER - ciśnieniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja mam karchera k2.02 już 2 lata i jak do mycia ciągników i samochodów to mi wystarcza ciśnienie ok.100 bar-ów a kosztuje coś ok. 260/280zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawin82    0

witam:) chcę zakupić myjkę ciśnieniowa w cenie do 500zł. wiem ze musi mieć aluminiowa pompę a nie plastikową. będę jej oczywiście używał do mycia ciągnika i sprzętu rolniczego (pług, talerzówka, rozrzutnik itd.). powinna przydać się także do mycia podwozia samochodu czy silnika:) nie musi to być profesjonalna myjka, do moich potrzeb wystarczy taka średniej klasy.

co sądzicie o tej myjce:

http://www.allegro.p...wa_wys_24h.html

a może ta (choć nie wiem czy nie ma plastikowej pompy):

http://www.allegro.p...00_bar_f_v.html

co sądzicie o tych dwóch??? czego Wy używacie i czy jesteście zadowoleni w Waszych myjek??? może jeszcze możecie coś polecić w cenie 300-500zł. proszę o Wasze opinie:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

myjka LAVOR w LIDL'u za 500zł. Dostajesz profesjonalny sprzęt 3-4 krotnie taniej niz karcher, bosch, czy kew o tych samych parametrach. Rzucaja kilka razy w roku do sklepow. Mi udalo sie kupic miesiac temu. Od razu byl popyt na nie. Przed zakupem przejrzalem kilka forum na temat myjek i LAVOR to najlepsza opcja w tej cenie. I wiem ze dokonalem dobrego zakupu. Mosiężna pompa i osprzet, solidny wąż 10m, ceramiczna turbodysza - zrywa wszystko:), rozne akcesoria. Sprawuje sie wysmienicie :)

ps. jakosc materialow karchera w cenie od 300 do 1500 jest fatalna. Lavor to klasa wyzej.

 

http://www.lavorwash-france.com/apimg.asp?id=74&champ=imageap&taille=300

 

narciarz!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zdjęcie pod tym linkiem. Kolorystycznie to Karcher, ale ciekawe jak z serwisem i z innymi rzeczami o których się nie myśli przy zakupie. Lidl mi się niezbyt dobrze kojarzy.A może się mylę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis w bydgoszy bo to jak sobie kolego sprawdzisz to Lavor to duża włoska firma robiąca tylko myjki profesjonalne i przemysłowe a to jest najmniejsza z ich oferty i tylko w Lidlu dostępna, ja tez nie robię zakupów w Lidlu ale tą myjkę kupiłem już ponad roku temu, katuję ją może i średnio ale sprawdzą się wyśmienicie i jest naprawdę lepiej wykonana niż Karcher za 1 tyś zł... A nawet droższy...części są dostępne i są w cenie podobnej do tych da karchera, gwarancja na 2 lata, niestety realizowana przez sklep w którym była kupiona. To mankament przyznaję


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Według mnie to tak.Sam mam podobną już parę lat i sprawuje się dobrze ;)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja mam makitę 130 od dwóch lat. Korzystam z niej średnio 1-2 dni w miesiącu ale p ranie konkretne. wszystkie maszyny i samochody bez wyłączania, tak 4-5 godzin bez odpoczynku i muszę przyznać, że jestem zadowolony.

W zimie przymroziło mi ją i puszczała mgiełkę, więc odczekałem do czerwca i zawiozłem do serwisu. Wymienili cały kompresor bo było mikro pękniecie (oczywiście w ramach gwarancji) i śmiga dalej bez zarzutu. Dałem 1050zł, a teraz podobno można taniej kupić.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Witam!

 

Panowie, mam problem z Karcherem HDS 890 (89r.)

56520885.th.jpg

 

Jednak nie podgrzewa on wody, bo pompka nie podaje paliwa.Stało się to z dnia na dzień. To pompa zębata,wygląda tak:

pompa3.th.jpg

Rozebrałem ją, sprawdziłem, jest szczelna i wszystko niby jest ok.

Panowie, teraz pytanie: dlaczego te trybki nie pompują u mnie paliwa?

-elektrozawór działa, nie zacina się,

-filtr czysty

-paliwo dochodzi

-przewody nie pozamieniane

-pompa zalana paliwem

-obroty są zgodne ze strzałką.

 

Czy pompa może być tak zużyta, że nawet paliwo nawet się nie sączy? Powinna dawać 10 barów, a ta zamiast tłoczyć to zasysa powietrze wyjsciem wysokiego ciśnienia. Macie jakieś pomysły?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Czy słyszał ktoś może o myjkach firmy Comet?? Jak się sprawują?? Szczególnie interesują mnie te z podgrzewaniem wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam!

Panowie, mam problem z Karcherem HDS 890 (89r.)

Mam taki sprzęt

Czy silnik pracuje w dobrą stronę, zgodnie ze strzałką na obudowie wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam czy te myjki to sama woda ?? czy mozna tak jak w miescie na samoobslugowej miec pare opcji do wyboru ?? mi zalezy tylko na myciu ciepla woda w plynie i splukiwaniu zwykla woda . czy te myjki sa na plyn ?? jesli tak to jaki do niego lac i ile mniej wiecej kosztuje taki plyn ?? jeszcze mam pytanie czy ta myjka nagrzewa wode ?? i podczas mycia mam ciepla czy taka jaka puscze z kranu taka bede mial ??

chodiz mi o ten model http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k2-04-24m-gwarancji-i1490600896.html

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

daruj sobie ten model. chyba że chcesz kwiatki na balkonie obmyć z kurzu :D

a podgrzewane myjki zaczynają sie od 2-3tys zł (uzywka).


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

@ ansu: Problem już dawno rozwiązany, ale dzięki za zainteresowanie :)

 

Przyczyna była prozaiczna, obroty mimo wszystko były w przeciwnym kierunku. Znajomy pożyczał myjke, i zamiast przerobić swoje gniazdo, zamienił kable we wtyczce. A ja błędnie zasugerowałem się tym, że powietrze z komina dmuchało prawidłowo. Wentylator w tej myjce jest tak skonstruowany, że niezależnie od obrotów tłoczy powietrze w jednym kierunku.

 

No ale przynajmniej zrobiłem przy okazji przegląd generalny :lol:

 

@jopi1991: Myjki z seri HDS są zasilane wodą, podgrzewają ją, mają możliwość podawania mydła (płynu)z wodą. Bardzo skuteczne rozwiązanie. Każde mydło do myjek będzie ok. Do mycia chlewni używam Bio-Solve, skuteczne i biodegradowalne. Do mycia silników istnieją inne płyny.

 

Należy pamiętać też o uzupełnianiu płynu do odkamieniania, jeśli się używa gorącej wody. Zapobiega to osadzaniu kamienia kotłowego w wężownicy. W ostateczności można dolewać octu, ale to raczej doraźne rozwiązanie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kompozyt = plastik, tworzywo sztuczne, itp.

czyli mówiąc wprost - shit.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jakie minimalne ciśnienie powinna mieć myjka, aby w miarę umyć ciągnik i inne maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Miałem już ze 2 modele takich małych myjek karchera i powiem że to jedno wielkie gó.no!

Radze wam zainwestować w coś gorąco-wodnego (bo zimną wodą ciągnika ze smarów nie umyjesz)

Ja z rok temu kupiłem używaną 790c i jestem naprwde zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj