witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

zetor    4

fakt faktem że karcher ma marke wyrobioną jak nikt w tej branży


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

firmy to nie zdradzę bo po prostu nie pamiętam ale opiszę sytuację jaka się działa.

w 2007r gdy kopaliśmy buraki w naszym terenie co kilka godzin kombajn z nie znanych nam przyczyn zaklejał się.. i czyszczenie na przykład aby elewator się kręcił trwało blisko godzinę. podsumowując ilość czyszczeń i postój kombajnu przynosiło nie kolosalne straty...

więc zacząłem szukać w necie i nie tylko myjki napędzanej na WOM (Wał Odbioru Mocy w ciągniku) ale nie udało mi się znaleźć takiego produktu to sobie wymyśliłem, że znajdę jakąś pompę do wody i zrobię napęd.. i znalazłem firmę-

http://www.wemaa.pl/

tam kupiłem pompę (nie pamiętam którą), bajpas, pistolet, lancę z dyszą turbokiler, lancę z dyszą płaską, węża 20metrów a kosztowało mnie to jeśli dobrze pamiętam to około 8000zł i teraz oringi do węża i zestaw naprawczy dyszy turbokilera za którego zapłaciłem około 300zł

oczywiście do tego musiałem dorobić napęd od WOM i zastosowałem przekładnię od czeskiego cyklopa. pompa wymagała napędu 1400obr/min i po przeliczeniu wom 540obr/min silnik ciągnika musiał pracować na około 1600obr i powiem że c360 może nie ma ciężko ale czuje że ma obciążenie...

ale wracając do kombajnu to postój w czasie zapchania trwał 10min. i to było głównym sukcesem :)

potem myjka napędzana ciągnikiem okazała się bardzo dobrym i wydajnym urządzeniem do mycia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek5    0

witam, mam Karchera k5.85. Niestety ostatnio zauważyłem, że wąż jest przebity (nowy od Karchera to jakieś 225zł). Mam następujący pomysł na naprawę: chcę uciąć uszkodzony fragment węża i złożyć wszystko spowrotem, ale nie mam pojęcia czy to będzie działać, jeśli ma przeciekać to chyba lepiej kupić nowy wąż. Co byście doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

czy wiecie gdzie naprawic taki wynalazek jak myjkę gerni, bo nigdzie nie chcą się podjąc naprawy, najlepiej w kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LII    0
firmy to nie zdradzę bo po prostu nie pamiętam ale opiszę sytuację jaka się działa.

w 2007r gdy kopaliśmy buraki w naszym terenie co kilka godzin kombajn z nie znanych nam przyczyn zaklejał się.. i czyszczenie na przykład aby elewator się kręcił trwało blisko godzinę. podsumowując ilość czyszczeń i postój kombajnu przynosiło nie kolosalne straty...

więc zacząłem szukać w necie i nie tylko myjki napędzanej na WOM (Wał Odbioru Mocy w ciągniku) ale nie udało mi się znaleźć takiego produktu to sobie wymyśliłem, że znajdę jakąś pompę do wody i zrobię napęd.. i znalazłem firmę-

http://www.wemaa.pl/

tam kupiłem pompę (nie pamiętam którą), bajpas, pistolet, lancę z dyszą turbokiler, lancę z dyszą płaską, węża 20metrów a kosztowało mnie to jeśli dobrze pamiętam to około 8000zł i teraz oringi do węża i zestaw naprawczy dyszy turbokilera za którego zapłaciłem około 300zł

oczywiście do tego musiałem dorobić napęd od WOM i zastosowałem przekładnię od czeskiego cyklopa. pompa wymagała napędu 1400obr/min i po przeliczeniu wom 540obr/min silnik ciągnika musiał pracować na około 1600obr i powiem że c360 może nie ma ciężko ale czuje że ma obciążenie...

ale wracając do kombajnu to postój w czasie zapchania trwał 10min. i to było głównym sukcesem ;)

potem myjka napędzana ciągnikiem okazała się bardzo dobrym i wydajnym urządzeniem do mycia..

nie lepiej było kupić myjkę spalinową karchera 4000zł by wystarczyło na jedną z mocniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

za 4000zł spalinowa napewno nie będzie miała wydajności 20l/min i ciśnienie do 400 bar.

wybacz ale cudów nie ma. 4000zł spalinowa to do myćia rowerów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
nie lepiej było kupić myjkę spalinową karchera 4000zł by wystarczyło na jedną z mocniejszych

 

 

Mi tez sie tak zdaje. Myjka spalinowa z podgrzewaniem wody. Goraca woda swoje zrobi, i nie trzeba az takiego cisnienia.

 

Narazie mamy karchera 140bar

 

To tak jak mycie tlustych garow jezeli masz plyny i zimna wode to nic ci to nie da, a jezeli ciepla wode odkrecisz to tluszcz bez plynu splywa


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

@banan575 wydaje mi się, że tu chodziło o myjki z własnym spalinowym silnikiem a nie z podgrzewaniem wody ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

powyższy mój link przedstawia siłę wody przy 250 barach a ciśnienie można ustawić na maxa do 400bar i przy takim ciśnieniu żaden tłuszcz nie zostaje nawet na starej patelni.. a przy specjalnej dyszy można beton ciąć.. i nigdy nie zmienię tego zestawu do mycia bo wszystkie wynalazki napędzane silnikiem elektrycznym które kiedyś posiadałem, aby osiągnąć taką siłę mycia musiały by mieć ponad 15KW (około20KM) silnik.. i nawet gorąca woda nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

chciałbym kupić myjkę do 1100zł jakiej firmy byście polecili i jak już jaki model. Myjka miała by być do mycia traktorów i maszyn. :D

 

 

 

wstawiłem ten post tutaj bo nigdzie nie pasował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bosh aquatak 110 i jestem jak najbardziej zadowolony z niej jak kupowałem to koszt był rzędu:500zł


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
chciałbym kupić myjkę do 1100zł jakiej firmy byście polecili i jak już jaki model. Myjka miała by być do mycia traktorów i maszyn. :D

 

 

 

wstawiłem ten post tutaj bo nigdzie nie pasował :)

do 1100zł to jakiegoś karchera 135 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Karcher chyba będzie najlepszym rozwiązaniem, może jeszcze Makita albo Bosh. Sprawdź jak bd miał lepiej z serwisem :D.

Może taka: http://allegro.pl/item671173207_k_5_68_kar..._5_20_5_55.html ma juś aluminiową pompę :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

karcher 7.91 będzie kosztował ok 1600 do mycia ciągników bez problemu, do 2 tys możesz sobie nawet lepszą kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

7.85 też jest fajna ale droższa. Zwiany wąż może być przydatny. Ja jak przy swojej myjce mam 20 metrów węża to trochę mnie denerwuje :D


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Też mam 20m węża i uważam że kupno bębna na wąż jest super sprawą. Kilka razy obrócisz i zwinięte a nie wąż pod nogami sie plącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Też żałuję, że nie wziąłem wersji MX z bębnem :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A daje na nią jakąś gwarancje? Za 1600 zł możesz już kupić taką nową :D


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Z tymi gwarancjami na słowo to różnie bywa :D


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj