Skocz do zawartości
Jaca303

Wymiana panewek korbowodowych bez szlifu wału?

Polecane posty

Jaca303    0

Witam serdecznie poproszę o poradę w mojej c330 poszła woda do oleju przez oringi na tulejach. Oringi wymienione ale przy demontażu zauważyłem że panewki korbowodowe są zużyte. Wał nie porysowany bez luzów. Niestety nie mam narzędzi zeby dokonać jego pomiaru. Czy złożyć go na starych panewkach czy założyć nowe? Panewki nominał.

Wiadomość z agroFakt.pl

BIZULEK    7

Jeśli nie masz narzędzi , to jak poznałeś bez pomiarów że panewki zużyte ? Gdy było ciśnienie to nie wymieniaj , tylko zakładaj nowe śruby z nakrętkami do korbowodów , będzie ok. Niskiego ciśnienia nie podniesiesz wymianą panewek , w takim przypadku szlifujesz wał i majster dopasuje panewki .

balcerek1    91

Wymień na nowe tylko o takim samym wymiarze możesz sprawdzić też panewki główne.Jak posiadają zarysowania i złoty kolor możesz wymienić.Nigdy to nie zaszkodzi.

Jaca303    0

Panowie dziękuję wszystkim za poświecenie swojego czasu i porady. Raczej założę nowe ze względu na rysy. Mam jeszcze małe pytanko czym czyścicie blok przed montażem głowicy? Jeszcze raz Dziękuje wszystkim za pomoc.

Edytowano przez Jaca303

KULAWA_KOZA    95

Nożem, a potem papierem sciernym a potem umyj rozpuszczalnikiem.Koledzy nie dodali abys kupił panewki z BIMET-u to wazne!!! nie kupuj panewek innych producentów bo długo się nie pocieszysz nimi.

Adi96    1166

Tulejki korbowodowe  panewki główne  czy korbowodowe tylko z Bimetu  on dostarczał na I montaż kiedyś  a pierścienie np na tłoki to tylko z Primy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.