Zaloguj się, aby obserwować  
krecikT25

Zadanie Domowe

Polecane posty

krecikT25    6

Jeżeli na etykiecie środka chemicznego jest zalecenie użycia 2,25l środka na powierzchnie 1ha A ilosc wody to 500÷750 l/ha. To jaki to ma wpływ na jakość oprysku przy 500l/ha i przy 750l/ha zastosowanej ilości wody? Co jest ważniejsze Stężenie cieszy % czy dawka ilości środka l/ha

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ilość wody zależy od powierzchni liści do pokrycia. Im większe lub bardziej zagęszczone rośliny tym powierzchnia jest większa i ilość wody musi być większa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez modrzew
      Witam, stoję przed wyborem opryskiwacza. Nie mam dużo pola bo ok 12ha ale produkcja ziemniakow i warzyw czyli sporo oprysków. Mam małe działki, ale sporo jest słupów, płotów, czy drzew przy uwrociach i denerwuje mnie ciągle wyskakiwanie z ciągnika. Zastanawiam się nad tomletem xara 600/15m tylko pojawią się pytanie- czy c360 3p poradzi sobie z takim wyzwaniem? udźwig to jedno, ale stabilność? Może jest tu ktoś, kto taki zestaw posiada i się wypowie. I czy ktoś użytkuje komputer alfa 100? Pozdrawiam ;)
    • Przez vatoviec
      Jak w temacie, czy warto interesować się tym pługiem (zabezpieczenie non stop) 3+1 ew. lita 4  do ciągnika 110 i 135km ??? Czy to kółko boczne sprawia problem przy orce i wogule czy jest to maszyna warta uwagi??? (nowa bądź mało używana) .
    • Przez ZCBooster
      Witam.
      Mam zamiar zakupić komputer do opryskiwacza Tadlen, w którym mam elektrozawory Araga, możliwie jak najtaniej. Najbliżej jestem bravo 180s chciałem tylko dopytać się o kilka rzeczy. Po pierwsze: co daje czujnik ciśnienia? Skoro można używać komputera bazując tylko na przepływomierzu bez tego czujnika to czy jest jakiś uzasadniony powód (zwiększenie dokładności czy poprawa szybkości reagowania komputera itp.)  by go dokładać, w końcu 750zł piechotą nie chodzi. Po drugie: Opryskiwacz jest zawieszony i na razie współpracuje z Zetorem 7211, czy uważacie,że instalacja czujnika prędkości na tylnych kołach to dobry pomysł, czy poślizg może być na tyle duży, że może oszukiwać jakoś znacząco? Może lepiej czujnik dać na koła nienapędzane? Po trzecie: Jak jest z awaryjnością i serwisem u Araga? Słyszałem od jednego rolnika, że jak się zdarzy awaria to kilka miesięcy w plecy zanim będzie naprawiony w co trudno mi uwierzyć biorąc pod uwagę jak popularne są ich urządzenia. Po czwarte: Turbinowy czujnik przepływu to mam nadzieję nie jest to jakiś bubel i do zwykłej pracy, nie jakiejś ultra precyzyjnej wystarczy prawda?
      I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio od znajomego usłyszałem o komputerze Meyer Alfa 100. Czy ktoś używa coś takiego albo chociaż spotkał się z nim? Na papierze funkcjonalność ta sama co Araga, pracuje na jego zaworach, ma większy wyświetlacz z większą ilością jednocześnie wyświetlanych parametrów a także wychodzi 500zł taniej. To pytanie gdzie haczyk?
    • Przez vatoviec
      Witam, stoję przed dylematem wyboru hydraulicznie składanej belki polowej aby zamontować do używanego opryskiwacza i waham się nad belką typu X produkcji jednego z krajowych liderów produkcji opryskiwaczy pochodzącego z woj. kujawsko-pomrskiego, i moje pytanie jest takie: czy warto to montować i jak się ona sprawdza w dłuższym użytkowaniu, wady/zalety jakie posiada ?? Czekam na sugestię i uwagi. Dodam że szerokość to 15m, a opryskiwacz który posiadam obecnie też krajowej produkcji, ciągany 1500l, bardzo bliźniaczy do tego z zieloną beczką. Pola mam z różnymi przeszkodami tj. kliny, słupy itp. i irytuje to składanie ręczne belki i chcę sobie usprawnić pracę.
    • Przez mpopis
      Witam. Jakie macie opinie o pompach do opryskiwacza TAD-LEN o wydajności 200 litrów.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj