Sadek

Kosa boczna - napęd

Polecane posty

misko    0

Tylko po co nie potrzebnie ryzykować? Zwarcie na kablu koło stołu i pożar gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

ooo widze wszyscy "jadą" na ta elektryczna kose... ;) a ja własnie takiej szukam jak na cos dobrego trafie to w przyszłym roku moze skompletuje... jakby tak miało byc to w ogole kombajnem w pole nie moznabyłoby wyjezdzac... tam jest tyle łożysk ze w kazdejchwili moze sie jakies zapalic... a jak ktos ma niezaizolowane wiszace kable z prądem no to sorry... jak to robił tzw "złota rączka" i po podlacza wyjscia byle jak, do byle czego... tak poza nie ma prawa sie nic zapalic...

Edytowano przez krolikNH
Nie cytujemy poprzedniego postu

DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

myśmy już kosę zrobili koszt to około 300 zł( to już z oblewaniem :( ) silnik od skutera , trochę kabla , trochę blachy na osłonę , sprzęgirełko od jakiejś starej dojarki, dwie sztangi od starj kosiarki, trochę roboty, pomysł i parę elektrod i po sprawie, zobaczymy jak się sprawdzi w rzepakuale tnie nawet grube suche patykii czyli nie powinno być źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

To wrzuć kolego koniecznie fotki tej kosy bom ciekaw niesłychanie - pewno i inni byli by ciekawi .

Ja wrzucę fotki jutro albo w poniedziałek po malowaniu kosy mechanicznej z napędem od kosy dolnej.

 

Edzia:literki mi pouciekali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja u siebie przy Claasie mam dwie kosy hydrauliczne. Jedna jest z 2001r byla razem ze stolem kupiona ale to jeszcze przez Spoldzielnie Produkcyjna od ktorej kupilismy kombajn a druga kosa jest z 2005 r.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja mam od 5 lat stół z kosą elekrtyczną i kosze po 35ha co roku i jestem bardzo zadowolony.Nigdy nie rozładowało akumulatora a co najwyżej wywali czasem bezpiecznik.Prosta do podłączenia bo jeden kabelek.Tylko mocny włącznik trzeba bo słaby to spali.Kolega zrobił stół na wzór polskiego do bizona to ta kosa boczna z napędem od głównej to wytrzymała 7ha i lezy pod płotem .Operator mówił ze nigdy wiecej, albo elektryka albo hydraulika.Przy budowie samodzielnej kosy nie montujcie małych silników elektrycznych którym maże być za cięzko i sie spalą.Zawsze rano trzeba polać kosy olejem by lżej chodziły.Takie moje uwagi , może sie komu przyda.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja kombinowałem z hydrauliczną ale przerobiłem na mechaniczną z napędem od ślimaka tak jak w stołach rolmako jest od kosy głównej nie polecam ponieważ ma za duże obroty i obija mocniej rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Niedługo będę dorabiał stół i niewiem jaki napęd kosy wybrać kiedyś czytałem o napędzie od motowideł i jakie byście polecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam jeden stół do rzepaku Rolmako posiadający dwie kosy boczne, a w drugim jakimś prywaciarskim jedną. W obu przypadkach napędy mam mechaniczne, tyle że w Rolmako kosy chodzą powoli, świetnie, natomiast w tym drugim jest napęd od kosy głównej to strasznie zapierdziela ale też jest super. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mialem od glownej to 2 sztangi poszly :/ chyba za duze obciazenie teraz planuje zrobic sobie kose elektryczna. myslicze ze silniczek od wycieraczek z samochodu pociagnie? :D w koncu rzepak jest kruchy wiec aby dalo rade ruszac kosa ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Niby jest kruchy ale kosa długawa więc opór jest spory aby przeciąć cały łan, my mamy mechaniczną ale będziemy też przerabiali z pasków klinowych na cięgła aby rzepak się nie owijał.

 

Najlepsza próba to kosa w wersji "ręcznej" i w łan wtedy zobaczysz czy zda egzamin, a może pokusić się o prądnice połączoną jako silnik.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luskon    0

Odświeżam temat. Otóż mam problem z kosą boczną elektryczną w moim nh 8060. Po podłączeniu jej na "sucho" wszystko działa, zaś kiedy wjedziemy w łan rzepaku potrafi przestac pracować. Wydaje się tak, jakby brakowało jej mocy do przecięcia rzepaku. Wtedy oczyszczamy kosę z wszelkich łodyg i od nowa zaczyna pracować. Co może być przyczyną takiej sytuacji? (kosa nie jest nowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez maciek916
      Koledzy mam prośbę do użytkowników 514 z przystawką do kukurydzy jak macie rozwiązany napęd jeżeli przystawka posiada napędy z obu stron jeśli jest to możliwe to podeślijcie jakieś fotki

    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj