Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku?

Polecane posty

Ferdek07    75

Ile ceni sie za ziemie na inne cele niż rolnicze w dobrym położeniu pod kopalnie żółtego piachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W mojej okolicy przeciętnie 80 tys/ha za żwir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaka jest okolica jest dużo takich gruntów nadających się na żwirownie? czy tylko niewiele?

 

W mojej okolicy przeciętnie 80 tys/ha za żwir

za żwirownię z koncesją itd czy za samą działke rolna na której możliwe było by wydobycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he he to koleś oferował 20 tyś, a czarował jeszcze z dzierżawą, że wykopie ze 2 m piachu i wyrówna i sobie będzie można dalej uprawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

pare lat temu to po 7 tys za ha gosc kupowal,niedawno podniosl na 10 tys ale chetnych brak i zamknal biznes


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ja napisze o żwirze typu na wiosce sprzedawał 1przyczepe(5t) żwiru za 16zł.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
pare lat temu to po 7 tys za ha gosc kupowal,niedawno podniosl na 10 tys ale chetnych brak i zamknal biznes

kupował i kopał na tym piach tak? to cienko płacił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ferdek07: jesli Ty masz do sprzedania taką ziemię pod kopalnię to nie daj się w balona zrobic, zależy jeszcze kto chce to kupic.

Nieruchomości nie tylko gruntowe zresztą wycenia się w dwóch podejściach:

1. podejście dochodowe

2. podejście odtworzeniowe (to akurat tyczy sie raczej budynków)

 

Oznacza to, że to jest zupełnie inny przelicznik, bo wartośc tej ziemi należy określic jako "jakiś" procent od tego co zarobi kupujący na eksploataowaniu tego kruszywa. A argumenty o tym, że 20 tyś za gruny VI klasy to dużo, to może sobie w buty wsadzic!!!

U nas też są tacy naciągacze, kupują ziemię pod przemysł (dobrze prosperujący) i oferują po 20 tys za hektar i mówią że to przeciez dużo za taką słabą ziemię. Ode mnie tez chcieli kupuic po 20 tyś to im powiedziałem, żeby ze mnie idioty nie robili. Ciekawe czy ja szybciej poradze sobię bez 20 tyś. w kieszeni czy oni bez hektara ziemi, który jest im potrzebny jak woda do picia, bo coraz bardziej zaostarzją wymogi ochrony środowiska.

 

Pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam działke o powierzchni 1, 70 ha w okolicy 10km. od budowanej autostrady A4 kraków tarnów. Działka ta posiada zasoby żwiru. W poblizu jest juz żwirownia i od pewnego czasu wykupywane sa tereny wokół mojej działki. Skontaktowal sie ze mna przedstawiciel jakiejś tam firmy i propanował mi cene 20 tys. za 1 ha. Gdy sie nie zgodziłam na ta cene zaproponował mi dzierzawę. Nie jestem zorientowana jaka cene moge uzyskac za hektar i czy opłacalna jest dzierżawa , z tego co czytałam cena 20 tys. za hektar to niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Jestem w podobnej sytuacji co panibufetowa tylko inna okolica i działka ok.0,5 ha Zapytałem znajomego ,który pracuje w branży budowniczej (mosty ) on się zorientował i powiedział że mogę zaczynać negocjacje od 50 tys. Zastanawiam się czy to realne ale licząc że ma mojej działce można pozyskać 25000 metrów sześć. piasku tuż obok budowy (odpada koszt transportu) to wychodzi tylko 2 zł za metr więc chyba atrakcyjnie Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Oswiezam temat, mam 2h ziemi gdzie moge wydobywac zwir. wokół niej otwieraja sie juz zwirownie. Ile teraz mozna by było dostac za taka ziemie pod zwirownie? skoro w mojej okolicy cena ziemi rolnej to nawet po 120tys za h chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tyle ile ktoś może zapłacić, tylko zależy od kupującego jak dasz wygórowaną stawkę to nie sprzedasz, a będziesz tylko mówił że chcesz sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zależy jaki żwir, jak głęboko ten żwir, jest dużo czynników które wpływają na cenę złoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Oswiezam temat, mam 2h ziemi gdzie moge wydobywac zwir. wokół niej otwieraja sie juz zwirownie. Ile teraz mozna by było dostac za taka ziemie pod zwirownie? skoro w mojej okolicy cena ziemi rolnej to nawet po 120tys za h chodzi..

 

Te 120k to cena jaką ktoś zapłacił, czy cena jaką chcą sprzedajacy a chętnych do kupna po tyle brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj