TomekPL

Czy ktoś uprawia groch siewny

Polecane posty

TomekPL    3

Pytanie tak jak w temacie oczywiście chodzi mi tu o groch uprawiany w czystym siewie?


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no my uprawiamy groch w czystym siewie - a chodzi ci o jdalny czy paszowy (peluszke)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

To jest groch jadalny ale przeznaczony na pasze dla trzody chlewnej. Jakie opryski stosujesz herbicydy?


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

usze spytać - bo to akurat ni moja działka - w tygodniu dam ci znać


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

uprawiam groch siewny co rok w tym roku milwa na chwasty stosuje afalon od razu po siewie,to na dwuliścienne a co do perzu to staram się zwalczać jesienią bo jest taniej


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

Ja ma odmiane Santana. W tym roku groch zasiałem po poplonie i nie wyszło mi to na dobre. Afalon nie przyniósł oczekiwanych efektów, stosujesz może takie herbicydy jak Command 480 EC i Barox SL?


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

My akurat mamy kilka odmian - Milwa, Marych, Merlin, Medal to tyle co pamietam - ale jeśli chodzi o chwasty to wszystkie pryskamy Basagranem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3
My akurat mamy kilka odmian - Milwa, Marych, Merlin, Medal to tyle co pamietam - ale jeśli chodzi o chwasty to wszystkie pryskamy Basagranem

Niestety basagran został już wycofany i nigdzie nie mogę go znaleść.


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marion    0

czesc

pytanie do forumowiczów uprawiających groch

czy zaprawiacie nasiona przed siewem ??

Jeśli tak to jak to robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wam tez ten groch lezy i trzeba heder pchac po ziemi . ja raz posialem ale byl tak wylozony i nie sialem juz wiecej

sasiad jeszcze sieje ale koszenie to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A może siać groch z owsem tak z 50kg aby utrzymał groch stojący.Odczyścic to niema problemu puzniej, część kombajnem a reszte zwykłym młynkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

Niestety basagran został już wycofany i nigdzie nie mogę go znaleść.

Od stycznia Basagran jest już do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Witam ja uprawiam około 2 ha grochu siewnego i 1,5 ha peluszki. Odmiana grochu którą sieję (Piast) nie wylega ponieważ jest to odmiana bezlistna, i ma silnie wykształcone wąsy które zawiązują się między sobą przez co groch nie wylega, aczkolwiek w ubiegłym roku kiedy nie mogliśmy kupić Basagramu przytulia doprowadziła do tego że groch wyległ i bardzo ciężko się młóciło :) . Uprawiam ten groch już prawie 3 lata i wykorzystujemy go na paszę, aczkolwiek grochówka z niego też jest dobra :) .


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

sebek741 ale ci sprzedał groch !!!! to jest na 100 procent łubin ale nie wiem czy żółty czy wąskolistny. opisz te nasiona co kupiłeś i jesli mozna to napisz ile za to płaciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to jest na 1000 000% łubin w dodatku wąskolistny - nieźle sie dałeś w konia zrobić


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

haha, dlatego lepiej sie pytac co maja, a nie o konkretna rzecz:D Pozatym calkiem calkiem te lubinek.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Też mi się wydaje ze to łubin (mniejszy plon ale za to więcej białka w ziarnie;)

Ja też sieje groch i wydaje mi sie ze cos go zaczyna jeść w tym roku. czy moze to już być strąkowiec??? Jest sporo takich małych żuczków i wydaje mi sie ze to jest chyba ten strąkowiec. Jakim srodkami owadobujczymi kropicie groch i czy wogóle kropicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja siałem groch Tarchalska i łubin Kalif i dobrze że worki były inne bo nieszło tego odróznić.Także na bazarze można sie szybko naciąć.Co dziwnego łubin po tygodniu wszystko był na wierzchu a groch ani jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj