Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo16

Czy waszym zwierzętom grożą wilki

Polecane posty

Pablo16    93

Zakładam ten temat tu ponieważ wiąże się z produkcją zwierzęcą.

 

Czy w waszych regionach są wilki i w jaki sposób wypasacie bydło w istniejącym zagrożeniu zagryzienia przez wilki bydła? Czy są odszkodowania za zagryzione sztuki? Jak sobie radzicie z takim problemem?

 

 

Mój wujek który mieszkał na kurpiach miał łączkę oddaloną od gospodarstwa o 4 km i niestety pewnej nocy wilki zagryzły mu jałówkę. Obecnie nie wypasa tam bydła.

 

Jak jest u Was?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ja wilkow jeszcze u siebie nie widzialem ale jak bylem dzisiaj na polu to bawily sie przed norka 2 male liski jak nas zobaczyly to uciekly do norki


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

U mnie w gminie były rok temu pogłoski że komuś kobyłę zagryzły ale potem całe lato był spokój normalnie bydło na noc można było zastawić.

Ale u mojego wuja na kurpiach to trochę strach ale niedługo go odwiedzę to wypytam jak jest teraz.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas nie ma wilków ale za to lisy są i to dużo ;/

 

Raz jak złapał sie w płepkę którą zrobiliśmy to odgryzł se nogę alby tylko uciec


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Lisów i u nas dużo a przez to zajęcy mało.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Dobrą bo uciekł. Nie wiem czy takie fajne, ale czego nie zrobi zwierzę żeby tylko uciec ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas w najbliższej okolicy nie ma wilków, ale ok 80 km w Pn jest jedna watacha, a jakieś 2 lata temu w sąsiedniej gminie bezpańskie psy zagryzły cielaki bo były same, naszczęście w stadzie są mamki i rozprawią się z każdym intruzem, wiem bo szkoliłem psa na pasterza i nie wyszło, omało mnie jeszcze nie potraktowały ;)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mi z 3 lata remu psy sąsiada pogryzły dwa cielaki jednego lekko a drugiego dość mocno ale wylizał sie cielaki były pierwszy raz wypuszczane i były na łańcuchu tak to pewnie by gdzieś uciekły i byśmy musieli ich szukać.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj