Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mavrik

jak wykonac obejscie połaczenia przedniego napedu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obejscie
mavrik    0

niemam pojecia skod mam wziasc prad aby zalaczyc przedni naped po przez obejscie

corrado    243

A mógł byś szerzej wyjaśnić zaistniałą sytuację? Pomogło by to w tym aby pomóc Tobie.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

mavrik    0

padl mi przedni naped i po sprawdzeniu instalacii doszedlem do wniosku ze z autatronik ukladu scalonego niewychodzi prad na elektrozawur odpowiedzialny za zalaczanie przedniego napedu

czy jest tu ktos kto by sie na tym znal i wie o co chodzi ???? bo niebardzo to widze niestety ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

rafik256    19
czy jest tu ktos kto by sie na tym znal i wie o co chodzi ???? bo niebardzo to widze niestety ;)

Jeżeli nie masz przedniego napędu to to nie jest wina braku prądu. Jak nie ma prądu na elektrozaworze to napęd powinien być włączony. Prąd pojawia się tylko jak wyłączysz napęd i ruszysz ciagnikiem ( na postoju również nie będzie prądu). A do obejścia jak by ktos chciał wiedzeć najlepszy jest przerzutnik ( nie mylic z przekaźnikiem) i wtedy nie trzeba wymieniać włącznika i działa oryginalna kontrolak aod przedniego napędu. Wszystko działa jakby było nowe i nie trzeba żadnych dodatkowych kabli wyciagasz te z kostek i podłączasz do przerzutnika

szczewko    31

Widze ze jestes bardzo niecierpliwy....Ale pomoge jakos.Na krotko mozesz sobie zalanczac przod,bedziesz potrzebował jakis ładny włacznik i kontrolke z zarowka zebys wiedzial ze jest właczony.Poszukaj probówka jakiegos plusa(12V) najlepiej jak poprowadzisz z akumulatora,podłacz go pod włacznik ktory zamontujesz sobie gdzies na konsoli.Szeregowo w obwód zamontuj kontrolke z zarówka i poprowadz to dalej do elektrozaworu.Najprostszy obwod swiata.Wlacznik moze byc wł/wył jak powiesz w jakims Mikro to beda wiedziac i co chodzi,kosztuje od 2 zł,kontrolka z zarowka 5pln max.Mam nadzieje kumasz troche elektroniki i dasz rade to do kupy zmontowac.Max czas wykonania to 15 min.

mavrik    0

tojezeli niema winy prad to co moze miec wine elektro zawor jak to sprawdzic ???

rafik256    19
tojezeli niema winy prad to co moze miec wine elektro zawor jak to sprawdzic ???

Czasami sie bywa także się zacina w czasie przełączania np jak ktos mył filtr oleju zamiast go wymienic i brudy sa w całym filtrze. najprościej jest wyjąc elektrozawór i sprawdzic czy rusza sie zaworek ale jeżeli stało się to w czasie jazdy kiedy naped był włączony dużo wcześniej to raczej nie jest wina elektrozaworu. Zeby sprawdzic samą cekwe wystrczy przyłozyc do niej metalowy przedmiot kiedy jest pod napięciem i powinna go przyciagnąć.

mavrik    0

tak to sie wlasnie stalo podczas jazy i to w dodatku po blocie a olej wymienialem razem z filtrem tak ze niema takiej mozliwosci zeby byly jakies smieci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez TheAgroDawidTv
      Witam w skrzyni w Massey Fergusonie 590 pękł ten wąż i chciałbym sie dowiedzieć czy można go wymienić bez ściągania kabiny bądź odjeżdżania tyłem,bo z jednej strony jest normalnie na gwint a z drugiej prawdopodobnie przytwierdzony do rurki która idzie na tył ciągnika.Jest również problem z biegami-wsteczny i czwórka wyskakują a na polowym zakresie wszystkie (skrzynia 8+2) Co może być przyczyną ? (ciągnik świeżo kupiony)

• Przez Kondzi84
      Witam 
      Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość.Kupilem fergusona 165 r. 1976 maszyna śmiga,ale jest jeden problem a mianowicie gdy jedzie się ciągnikiem z góry  nie trzyma bieg tylko jakby ciągnik był na luzie.czy to może być problem za żółw/zająć.Zauważył em tez ze gdy przelączam tą wajcha to nic sie niezwolnij dzieje.Jaka może byc przyczyna?
    • Przez cyganek
      panowie. od jakiego ciagnika pasuje zwolnica tyl , do mf 698.
    • Przez piotreklp13
      Mam pytanie. Chciałbym kupić ciągnik Messey ferguson 6255. Potrzebuje Waszej  pomocy. Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie tego ciągnika?
    • Przez KrowieBieszczady
      Siemanko
      Tak jak w temacie chciałbym podnieść moc w ciągnikach MF 5410 i 5440 jednak wiem, że elektronicznie jest to nie możliwe, jedynie poprzez ustawienie/modyfikację pompy. Tutaj rodzi się moje pytanie, ma ktoś z was kontakt do osoby bądź firmy, która zajmuje się tym PROFESJONALNIE w południowej Polsce? Najlepiej podkarpackie, ew. sąsiednie województwa