Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kuba9711

Waga cielaczka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Waga
Kuba9711    0

Ciekawy jestem ile może ważyć cielaczek rasy BBB w wieku 2 miesięcy Proszę o dokładną wagę i czy porody są aż tak ciężkie i czy doradzacie mi pokryć krowe na 3 wycielenie buhajem BBB czy odradzacie? ;)

pioter    44

jak dla mnie, to pyt jest troche nie bardzo, bo różnica w wadze cielaków w wieku 2m-cy moze wynieść nawet 30kg...podobno czystorasowe cielęta są bardzo duże i w większości kończy się cesarskim cięciem, a w mieszańcach już jest lepiej...

Kuba9711    0

No ale ile może ważyć w przybliżeniu to będzie krzyżówka z HF-em i czy doradzacie tym bykiem zapłodnić czy nie ? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

czarnyyyy    1

2 miesieczny moze wazyc od 100 kg do nawet 160 kg. To zalezy czy krowa jest duza i czy latwo sie cieli. Bo jak sie dobrze ocieli to cielak nawet 50% bedzie pierwsza klasa.

dominik93    12

W styczniu kupiłem 2 tygodniową jałówke blizniaczke 50% H-F 50% BBB, brata kupił znajomy (w tym samym dniu). Jak się urodziła to miała 40 kg, brat też 40 kg, jak kupiłem to miała 50 kg, brat tyle samo. Teraz ma około 145 kg, a byczek 194 kg (był warzony 2 tyg.temu). ;) Gościu od kturego kupowałem powiedział, że krowa się sama ocieliła.

wojtas    73

helo! w styczniu miał dwa tygodnie , no to teraz ile może mieć?

a- pięć miesięcy

b- trzy tygodnie

c-rok i cztery miesiące

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować