Zaloguj się, aby obserwować  
Arek

co wybrac 150-180km max 3 lata

Polecane posty

Arek    218

jaki traktor wybrac o mocy 150-180km, max do 3 lat, cena do 250k pln. spodobal mi sie NH TM175 dobre to? ale chyba jednak wolalbym jakiegos fendta lub deutzha inne raczej odpadaja chyba ze ktos poda jakis sensowny argument za. aha i jak wyglada spalanie w tych traktorach? tm175 niby ma 210 g/kWh czyli powinien palic mniej niz zetor 12145 ktory ma dawke 240?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

no mniej raczej niebedzie palil to musisz jeszcze pomnozyc przez moc ciagnika podana w kW :) wiec sobie oblicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ktos tu sie chwalil nowym jd, popokazowaym 6920s za 295tys :) a ta bestia ma chyba 170km o ile dobrze pamietam

jesli szukalbym dla siebie to w takiej kolejce:

fendt, jd, df


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja osobiście wybrał bym Fendta np. 716 Vario, chyba że jest ci potrzebny nieco masywniejszy ciągniczek o podobnej mocy. Ktoś wcześniej na forum podawał link do strony z danymi technicznymi ciągników i kombajnów. Na tej stronce przy każdym modelu Fendta jest podane zużycie paliwa przy jakich obrotach i moment obrotowy. A i jak by nie patrzec to Fendt jest chyba najekonomiczniejszym ciągnikiem jeśli chodzi o zużycie paliwa, czego potwierdzeniem są wyniki wszelakich testów w których to zwycięża Fendt albo John Deere.

http://www.konedata.net/Traktorit/fendt711.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

716 Vario tez mi sie bardzo podoba. glownie to ma chodzic w plugu obracalnum uni 4x50cm z zabezpieczeniem nonstop + 2m Campbell. teraz 3x50 + Cambell chodzi z zetorem 12145 jest ciezko ale daje rade wiec takie 160km chyba nie bedzie mialo najmniejszego problemu nawet w ciezkich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

tak ja mam jd6920s maszyna super...co do spalania nie powiem ci za wiele bo mam go dwa tyg i jedyne co nim robił to uprawiłem 18ha pod kukurydze na jesieni jakies dokładniejsze dane przedstawie...ale maszyna spox polecam


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja mam TM 165 zrobiłem, nim 600 godzin i jestem zdowolony.Spala mi w płogu(Kverneland 5x41) ok 17-19 litrów-a w ciągu godziny orzę nim przeciętnie 1,3 ha. Na razie sprawuj się dobrze i dlatego kupiłem jeszcze TS100a-trochę się zawiodłem bo przy pełnym obciążeniu w polu(włoka 5m metalowa ciężka +5 bron po 70kg każda i prędkości 10-11 km/h spalał ok 15l to jest duzo. Ale jakl potem sobie to przeliczyłem to i tak wyszło mnie taniej niż bym bronował Ursusem 1224(spala ok. 12l i zrobi znacznie mniej).Polecam NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

To 1224 nie pociągnie tych bron na 2 szosowej ?????????

 

To jak mój MF 110 kM pali 16-17 na mth na pełnym gazie w orce to nie jest aż tak źle :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Tak pociągnie ale na dwójce szosowej nie jedzie w polu 10 czy 11 na godzine góra 9 a przy calym dniu to robi wieklką róznicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

a moze zastanowisz sie nad valtra, np T 160 lub 170. a podstawowym sensownym argumentem jest fakt ze sa bardzo ekonomiczne - bedac na jakims pokazie przedstawiciel powiedzial mi ze T 160 spala w orce 13 l/ha wiec mysle ze to niezly wynik:D dodatkowo sa calkiem dobrze wyposazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

John Deere ponad wszystko.

 

Ktoś pisał, że 6920S ma 170 KM, otóż standardowo ma 150KM, przy czym należy uwzględnić fakt, iż można zwiększyć jego moc o 30%, czyli nawet do 180 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
a moze zastanowisz sie nad valtra, np T 160 lub 170. a podstawowym sensownym argumentem jest fakt ze sa bardzo ekonomiczne - bedac na jakims pokazie przedstawiciel powiedzial mi ze T 160 spala w orce 13 l/ha wiec mysle ze to niezly wynik:D dodatkowo sa calkiem dobrze wyposazone

e tam 13l/ha to nic przy mojego znajomego zetorze- jemu pali 7l/ha :) tylko ze u mnie przez miedze juz wychodzi jakos 16-18l/ha (ziemia jest dosc ciezka)

ja juz nie wierze dilerom, mi korbanki tez mowili ze MF 4270 bedzie malo palil, ale tak mowia tylko wtedy jak jeszcze tego ciagnika nie kupiles - zeby swoje zrobic musi wziasc z baku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To tak jak u moich sąsiadów (co prawda posiadaczy Ursusów ,Farmtraców)-tylko dlaczego wszyscy kupują paliwo beczkami a nie kanistrami?-wysoce zastanawiające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

fergusona nie kupie napewno, jakos nie podchodza mi te ciagniki, i napewno nie bez powodu uzywki s apolowe tansze od innych podobnych ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
fergusona nie kupie napewno, jakos nie podchodza mi te ciagniki, i napewno nie bez powodu uzywki s apolowe tansze od innych podobnych ciagnikow

 

 

noto kup se Deere`a 6920S 160KM skrzynia AutoPowr wpełni elektronicznie sterowana skrzynia przekładniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jestem ciekaw gdzie ty widziałeś mf połową tańszego od reszty. Z takiego podejścia korzystają pośrednicy i za ciągniki które są faktycznie kupą złomu żądają nie wiadomo ile. No ale w końcu marka się liczy hehe. A że starsze mf są tańsze to moim zdaniem przemawia za tym fakt że jest ich po prostu najwięcej i trudniej jest je sprzedac. Na twoim miejscu nie kierował bym się marką tylko stanem technicznym, no ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj