Skocz do zawartości
Kamil97

Sadzarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlkpmder    6

przed opryskiwaczem daj zbiornik od powietrza z tzw. psykaczem (który bedzie upuszczał nadmiar powietrza ze zbiornika) by wyregulować cisnienie.

marekqaz    0

Mam takie pytanie, a mianowicie ilu zębową muszę mieć zębatkę w sadzarce czeskiej abym na 1 ha zużył 3 tony sadzeniaków przy rozstawie redlin 75cm ? sadzeniak przesortowany z centrali. Proszę o odpowiedź.

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    73

przesortowany to znaczy jaki? Kalibraż jest ważny. Jak 30-40 to ci 1.8 wystarczy a jak 50 to 3 tony będzie mało. Nie ma tak że 3 tony musisz wsadzić

prorok    773

Panowie mam pytanko:

Na jaką szerokość powinny być rozstawione skrzydła obsypników do sadzenia w rozstawie 67,5 przy pracy z Ursusem C-360?

hubert1984    0

Tak rozstaw je aby przykrywało ziemniaki i tyle. Ja mam rozstawione na około 3/4. Skrzydełka skrajne mam nieco mniej wychylone.

pawelec    85

panowie, jaka macie gestosc sadzenia przy rozstawie 75cm?

załóżmy ze mam standardowe sadzeniaki 35-55mm.

pawelec    85

wydaje mi się ze na 75 można i należy sądzić delikatnie geściej niż na 67. Jeżeli wcześniej mieliśmy około 30cm to teraz chyba zagęścimy. Popytam jeszcze znajomych kartoflarzy.

Kupiliśmy Gruse 2 rzędowa z możliwością sadzenia od 62.5 do 75. Cały mechanizm jest taki sam jak w polskich np Kora czy starszy Agromet ale jednak wykonanie dużo solidniejsze.

lukasx21    125

wrzuć fotki tej gruse i napisz ile dałeś jak to nie tajemnica bo na przyszły sezon też taką kupuję bo już mnie wqrwia sadzenie karuzelową.

piotr2691    2

no przydała by sie ta fota sadzarki... my chyba też zmienimy za jakiś czas nasz sprzęt... raz zasypać porządnie i jechać, a nie co pół godziny robota :/

taka fajna 4rzędówka by szła ostro, ale na te 4ha to chyba nieopłacalne ;d ;]

marekqaz    0

Panowie mam pytanie, a mianowicie jaki musi być rozstaw obsypników w sadzarce czeskiej jeżeli szerokość sadzenia mam na 75cm???? Dodam ze przerobiłem sadzarkę na taki właśnie rozstaw ale nie wiem na ile ustawić właśnie obsypniki. Bardzo proszę o odpowiedź

pawelec    85

rozstaw radła z tyłu o taką odległość, o ile rozstawiłes redlice z przodu. uwzględniajac ze redlic jest 2 a radeł 3. to chyba proste :)

marekqaz    0

Tylko ze ja kupiłem tą sadzarkę rozłożoną dlatego nie wiem, a najprościej jakby ktoś zmierzył co ma tak rozstawione albo ktoś kto wie by mi napisał. Bo ja myślę ze od środka do środka radła też powinno być 75 cm ale nie jestem pewien wiec pytam.

marekqaz    0

Dziękuje za odpowiedz. Z tym ze jak w oryginale było na 65cm to teraz skrzydełka obsypników muszą być chyba bardziej otwarte prawda?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki są wady i zalety sadzarek taśmowych i łańcuchowych? Jakie obsypniki są lepsze zwykłe radła czy talerze?

pawelec    85

bobek, przeczytaj ten temat od początku to będziesz wiedział ;) nie chce mi się pisać tego jeszcze raz.

pawelec    85

potrzebuje redlic do dwurzędowej gruse. Z jakich sadzarek podejdzie? Wiem już że od kory nie wchodzi. Może od remprodexa wejdzie? profil który wchodzi do sadzarki musi być max szeroki na 1, 1cm.

UrsusCzesio    304

ja mam naszą polską i zadowolony jestem nie musze jeździć we 2 osoby jak niektórzy piszą. To ktoś nie potrafi ustawać tych palców co wytrząsają. Bo albo za mocno wysunięte albo słabo no i naciąg łańcucha też ważny

ciapek28    0

ja posiadam sadzare akpil i mi wystarcza dużo ludzi odemnie pożycza tą sadzare i są zadowolenni. i jeszcze opsypuje nią ziemniaki :)

pawelol111    712

Kupiłem sadzarkę S 211, do tej pory sadziłem czeską - rozstaw 62,5cm. Mam zamiar poszerzyć ową sadzarkę i sadzić w rozstawie 70cm.

Jaki rozstaw powinien mieć traktor? - mf 255 ma 135cm, teoretycznie powinien mieć 140cm (2x70cm) - czy te 135 cm wystarczy??

Ewentualnie mogę sadzić c 330 ale ta ma 125 cm rozstawu więc odpada...

Czy trzeba poszerzyć Annę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez maciek31
      witam.w zeszłym sezonie kupiłem neptuna.problem w tym że obydwie opony są jakieś inne nie kierunkowe.wiem że kombajn oryginalnie ma opony prążkowane.powiedzcie czy warto je zmieniać na oryginalne czy dać sobie spokój.co myślicie o tych oponach?
    • Przez eddi87
      Witam Ponownie, potrzebuję kupić kopaczka do ziemniaków bo już mnie denerwuje ciągłe co roczne pożyczanie po ludziach. Dla siebie na 20 arów ziemniaka i może cebulę czy trochę marchwi lub pietruszki żeby wykopać. Raczej tej dużej na dwa rzędy nie biorę pod uwagę, skłaniam się ku mniejszej i pytanie do was która będzie lepsza spośród trzech pokazanych na zdjęciach?
      1

2

3

• Przez GRZES1545
      Może macie jakiś prosty sposób na wymianę zębatek napędowych długiej taśmy.
    • Przez mateusz44
      Witam , posiada ktoś z was wuhlmausa 2733? jak on sie sprawuje?