janusz14

czy mf=landini

Polecane posty

janusz14    1

witam. mam okazje kupić ciągnik landini 8550 z 86 roku. nie wiem tylko czy nie będzie czesem problemów z częściami do niego? podobno ten ciągnik ma swojego odpowiednika w masseyach ? czy to prawda że róznią sie tylko napisem na masce a wszystko jest to samo ?

proszę o pomoc pozdrawiam

Arni    1

Tego to nie wiem.

Ale podobno landini i mccormik należą do tego samego koncernu.

Więc nie sadze żeby massey ferguson i landini miały cos wspólnego.

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    237
Ale podobno landini i mccormik należą do tego samego koncernu.

Więc nie sadze żeby massey fergyson i landini miały cos wspólnego.

przeciez pisze kolega post wczesniej ze sa z 86 roku!!!!!!! to nie ma zadnego zwiazku z terazniejszoscia, ja nie posiadam wiedzy na temet landini z tamtego okresu, ale moglo to byc mozliwe

bez kitu poszukalem i znalazlem http://www6.traktorpool.de/suchen/detail.p...asch_id=707820# wyglada podobnie, wiec na pewno byl robiony we wspolpracy z MF, ale nie wiem czy sie sklada z tych samych podzespolow i chyba ciezko bedzie uzyskac informacje w tej kwestii bo u nas to malo popularna marka w XX wieku byla, szukaj w internecie na zagranicznych stronach

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

wojtas    74

u nas gość sprowadza takie statki z zachodu i z wyglądu te dwie marki to to samo jedynie kolor inny. miał takie landini z lat osiemdziesiątych to idento masey

andy    0
witam. mam okazje kupić ciągnik landini 8550 z 86 roku. nie wiem tylko czy nie będzie czesem problemów z częściami do niego? podobno ten ciągnik ma swojego odpowiednika w masseyach ? czy to prawda że róznią sie tylko napisem na masce a wszystko jest to samo ?

proszę o pomoc pozdrawiam

landini 8550 jest dokładnie odpowiednikem MF 294S .Od ponad roku jestem posiadaczem takiego Landini inie widzę żadnego problemu z częściami.

wisper    0

MF-y od roku 1980 do połowy lat 90-tych w całości produkowane były przez LANDINI. Dzis tylko niektóre modele zwłaszcza te małe . Chyba te 75kM. A LANDINI i Mc CORMICK to te same ciągniki tylko opakowanie inne. W przyszłośći chyba mają w całości robić korniki we włoszech poza silnikami

Fenol    4

jezdzilem landini jakies 80KM z roku okolo 93 w Szkocji jak dla mnie to do MF nie ma skoku, w landili wykładziną obita kabina- mala i jakoś dziwnie wyprofilowany dach :D . skrzynia swietna naprawde rewelacjia ale wyla straszliwie, biegi w 3 grupach po prawej, wychodzilem zamroczony z ciagnika, silnik perkis na bank co do reszty to ok bez przeciekow itd (silnik za to przeciekal-sic!) Ciagnik dość "twardy" i robi wrazenie delikatnej maszynki, lepiej sie jezdzi 385A naprawde bardziej komfortowo... Hamulce w przedniej osi (oczywiscie przedni naped), byl z turem i swietnie sobie radzil. Jak dla mnie kabina i silnik od zetora i zlota maszyna, i nawiewy w kabine do d*py straszny kicz-nic nie dawaly. Ja bym nie powiedzial ze mial cos poza silnikeim wspolnego z MF ale gdybym mial wybierac miedzy np 81(2)45 to bez zastanowienia 8245 albo np 7745 generalnie za ta kase to tylko zetor po prostu landini to lipa nigdy nie kupie, ale moze ten model taki był...

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Finek    0

Landini 8550 jak kupiłem taki sam model 90r za 30 tyś i jak narazie jestem z niego zadowolony silnik perkins 85km wszystkie części pasują od mf 675 niczym sie nie różnią oprócz naklejką,kolorem i bakiem z tyłu.

wyglądem to żywcem ze skóry nieciągnięty z MF 698 ciekawe czy pod zespoły takie same ciekawe czy skrzynia i podnośnik problemy lepiej kupić coś popularniejszego części kupisz łatwo bez szukania i większych wydatków proponował bym masse y ferguson chociażby 698 łatwo dostać części i pewnie ceną się nie rożni od Landini POZDRO.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

pawel16    0

Ja mam MF 284 i podchodza części od Landini podobno ale nie miałem okazji jeszcze nic wymieniać i nie mam zamiaru

adamo91    7

ja widziałem że nawet w landini z 80-tych lat na tabliczce pisze landini a pod spodem massey ferguson czyli ze te stare to są to samo co MF

jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wasil10
      Witam forumowiczów! Czy posiada ktoś katalog części zamiennych mf 148 lub pochodnych z synchronizowaną skrzynią? Mianowicie synchronizatory 3 i 4 biegu... Właśnie komplet tych synchronizatorów jest już zamówiony ale potrzebuje jeszcze widełki i wodzik ale nie mam numeru katalogowego a po nazwie nigdzie nie Można tego znaleźć. Pozdrawiam! 
    • Przez jack1234567891
      Witam, mam problem z ciągnikiem MF3340s. rano po odpaleniu nie ma wspomagania kierownicy dopiero jak odpalę jeszcze raz i trochę przegazuję to zaczyna powoli się pojawiać. Czy wiecie może jaka jest przyczyna?
    • Przez kamilb
      Witam od roku czasu jestem posiadaczem ciągnika Massey 7714 z 2017 roku. Ciągnik zakupiłem u Korbanków jesienią 2017 roku jak wiecie z początkiem 2018 firma Korbanek straciła autoryzowany punkt sprzedaży teraz podlegam pod firmę Gravit. Przy przebiegu 240 mth zauważyłem luz poprzeczny osi przedniej na łączniku poziomym i mam pytanie do wszystkich posiadaczy ciągników z tej serii czy mają podobny problem bo z tego co ja wiem w innych ciagnikach jest tak samo. Niedawno byłem przy 7715 z 2018 taki sam problem stuki na przedniej osi.
    • Przez Cineek
      Znalazłem w internecie przydatne katalogi części w języku angielskim do Massey Ferguson'ów takich jak:
      * 275
      * 290
      * 375E
      * 390E
      * 4215 4220
      * 4225 35 40 FR K37009
      * 4225 4235 4240 up to K37008
      * 4233
      * 4243 4253
      * 4245 4255 FR K37009.
      * 4245 4255 up to K37008
      * 4260 4270 FR K37009
      * 4260 4270 up to K37008
      * 4263
      * 4315 4320
      * 4325 4335
      * 4345 4355
      * 4360 4370
      * 6110
      * 6120
      * 6130
      * 6140
      * 6150
      * 6160
      * 6170
      * 6180
      * 6190
      * 6235-45-55
      * 6260
      * 6265
      * 6270-80-90
      * 8110
      * 8120
      * 8130
      * 8140
      * 8150
      * 8160,8170
      * 8160
      * 8180
      * 8210-20
      * 8240.
      * 8250
      * 8260
      * 8270 8280
      * MF6465-75-80
      * MF6485-90
      * MF6495
      * MF7465-75-80
      Strona na której znajdują się katalogi - Katalogi MF
      Myślę że temat przydatny, i na pewno każdy kto będzie miał jakis problem z doborem części skorzysta z nich :lol: Pozdrawiam!
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.