Polecane posty

Sadek    1123

Mam pytanko czy ktoś z Was wymieniał membrany w pulsatorze od dojarki, lub uzupełniał płyn w pulsatorze???????

 

Bo ja robiłem taką rzecz i powstał problem z cieczą do pulsatora. W sklepie czegoś takiego nie mają ale powiedzieli mi że można wlać wodę lub borygo, ja zastosowałem płyn do spryskiwacza.

Dobrze czy źle.

 

Wypowiedzcie się co o tym myślicie co wy stosujecie?????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Gdzie kupowałeś membramy i w jakiej są cenie. Nie wiem chyba dobrze ten płyn ma za zadanie tłumić (wyrównywać puls) a zimą nie zamarznąć. Dużo go wlałeś jak chodzi pulsator bo mi zaczyna się zacinać i będe musiał go naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Zastanawiam sie czy warto sie w to bawić i samemu wymienić ja zawsze daje do naprawy regeneracja i ustawienie i mam spokój, Prawda jest taka ze elementy do pulsatorów nie są tanie, wiec jaka kolwiek praca wiąże sie z kosztami.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Gdzie kupowałeś membramy i w jakiej są cenie. Nie wiem chyba dobrze ten płyn ma za zadanie tłumić (wyrównywać puls) a zimą nie zamarznąć. Dużo go wlałeś jak chodzi pulsator bo mi zaczyna się zacinać i będe musiał go naprawić.

 

Zgadza się ten płyn ma za zadanie tłumić cykle a zarazem ustalać pulsy, a jeżeli chodzi ile go nalałem to pełno nad przepony. A koszt wymiany membran to ok. 10 zł. Dostępne w sieci sklepów GRENE wszystkie elementy do pulsatorów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Wczoraj mi się zacioł pulsator na stałe. Dzisiaj się bawiłem w regeneracje membran nie kupowałem tylko obciołem je na obrzeżach nożem. Płynu wlałem 20 ml, ale proponuje wlać 22 ml zastosowałem płyn do chłodnic. Płynu do spryskiwaczy nie polecam bo się pieni. Działa!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

No tak działa ale czy ilość cykli jest ok?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja kiedyś wlewałem zwykły olej


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Drodzy koledzy firma delaval posiada specjalny olej do pulsatorów ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego co wiem może być Borygo z lekka rozcieńczone wodą-podstawowy warunek jest taki aby napełniać bez pęcherzyków powietrza więc wrzucamy pulsator do wiaderka wypełnionego tym płynem i wszelkie operacje przeprowadzamy POD powierzchnią płynu (wiadomo mi to wszystko od fachmana który te pulsatory regeneruje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak jak kolega napisał wszystkie operacje przeprowadzałem w wiaderku z płynem, bo inaczej nie wypełnią się w 100% komory membran.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ostatnio nawalił mi pulsator i stałem przed wyborem nowy czy regenerować, no i wybrałem nowy oczywiście. Regeneracja ok 200zł, nowy DeLaval 490. a ja kupiłem jakiś za 280 i jestem z niego jak narazie bardzo zadowolony, zobaczymy jak długo ale widać po nim solidne wykonanie gwarancja jest na rok, nie pamiętam firmy ale jak sprawdzę to napisze.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Wydaje mi się, że taka zabawa w naprawianie nie jest korzystna dla zdrowotności wymion u krów. Przy dodawaniu płynu na "własną rękę" nigdy nie wiadomo czy pulsator będzie chodził prawidłowo. Może mieć niewłaściwy stosunek taktów ssania do masażu, a najgorzej jeśli będą pracowały nierówno tzn. jedna strona dojarki będzie doiła szybciej, druga wolniej wtedy pod koniec doju będziemy mieli tzw. pustodój, który jest bardzo często przyczyną zapaleń wymienia. Osobiście nie polecam więc napraw ani samemu ani regeneracji, bo to lipa za duże pieniądze. Jeśli piszecie, że regeneracja może kosztować aż 80 zł to warto w Greene kupić nowy pulsator pneumatyczny (bo teraz takie produkują) nie koniecznie DeLaval, może być jakiś włoski za 280 zł jak pisze Balzak i też działa (ja taki mam na razie rok i wszystko ok).

Kiedyś mój tata też naprawiał, dolewał oleju, kombinował itd. a jak był przegląd to okazało się, że nie równo pracują. Bo nie oszukujmy się, ale oryginalne pulsatory do dojarek bańkowych jeszcze z epoki Alfa Laval są już stare i zużyte (chyba że doiły cały czas dwie krówki).

I polecam robienie naprawdę solidnych przeglądów raz w roku, tak jak jest to wymagane, bo sprzęt udojowy ma duże znaczenie dla zdrowia wymion.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W moim przypadku jest to 1 krówka, kilkanaście lat do tyłu było ok. 14 ale trzoda wyparła bydło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Jeśli jedna krówka to lepiej się pobawić i naprawić pulsator samemu, aby tylko chodził;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Zabawa w naprawianie pulsatora nie jest dobrym pomysłem co przedmówcy prze de mną potwierdzili. Chce tylko dodać że płynem do wypełniania pulsatorów jest to roztwór gliceryny z wodą w odpowiednim stężeniu. Pomijając częstość pulsacji inne płyny się nie nadają bo są trujące i w razie uszkodzenia membrany zanieczyszczą mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chwila, chwila - człowiek o którym pisałem zajmuje się regeneracją pulsatorów jak również zakładaniem dojarek, wydawaniem atestów etc. - pracuje w tym fachu ileś tam lat - ma cały potrzebny sprzęt do tej zabawy - ustawia wszystko na tip-top (ma naprawdę profesjonalne mierniki) a nie jak niektórzy "atestowcy" którzy potrafią wydać atest "na odległość" :P. Zresztą z dwojga złego wolę mleko z Borygo niż z gliceryną - ponoć lepiej smakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja ostatnio regenerowałem pulsatory 2 i za oba zapłaciłem 80 zł. Wcześniej strasznie szybko doiły a teraz ładnie płynnie chodża krowy spokojne. Myślę że już lepiej zapłacić i mieć spokojna głowę a nie coś w nich ruszać bo możemy zaszkodzić krowom.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

To prawda, ale ja kiedyś dałem do regeneracji i kupowałem też po regeneracji i te pulsatory nie chodziły zbyt długo (może regenerujący to kiepski mechanik) w końcu kupiłem jeden nowy pneumatyczny i nie narzekam. Warto było zapłacić 280 zł, to nie drogo w porównaniu z regeneracją po, której i tak pulsator zostaje stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekrado    0

Jakiś czas temu fachowiec z Alfalaval powiedział mi, że można napełniać roztworem wody z szarym mydłem, oczywiście operacje napełniania przeprowadzić w zanurzeniu w naczyniu z roztworem. Nie wiem jeszcze nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Szare mydło nie zda chyba egzaminu ponieważ jak każde mydła się pieni a to raczej może negatywnie wpłynąć na równomierny puls pulsatora. Dlatego w moim jest płyn do chłodnicy a nie do spryskiwaczy (pieni się). Jeszce jedno woda z mydłem nie zamarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
man6    0

Każdy ma swoje doświadczenia z tym problemem osobiście polecam zawsze kupno nowego pulsatora HP102 wybrałem kiedyś ta opcje i nie żałuje są najlepsze na świecie a kiedy kupuje je po 300 zł to chyba nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli ktoś woli kupić nowy za 300 zł a naprawić za 30 zł to nie widzę problemu. Ale ten nowy będzie tylko droższy o 270 zł od tego naprawionego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

Zepsuł mi się nagle pulsator. Zaczął bardzo szybko chodzić, co mu się stało?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj