Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Pewno jest za mało oleju. Trzeba dolać kilka kropel (dosłownie kropel)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Ten płyn się wylał z niego wiec z tego co było napisane wcześniej wywnioskowałem ze pękła membrana, wiec kopiłem regenerowany, zakładam nie chodzi, rozebrałem niekompletny zabezpieczenia spadnięte i powykrzywiane. Nie mam czasu go oddać [doje na pożyczonym] ale przejadę się po nich w sklepie-zdajecie sprzedawca dal mi popsuty od kogoś a nie regenerowany, nie było jak dzwoniłem kierownika a facet się wil, jak pojadę oddać to będzie czad.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Odświeżam temat, tym razem mleko dostało się do pulsatora co mogło się stać, niedawno gumy strzykowe wymieniłem, jaka może być inna przyczyna


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Przepełnienie bańki, przechylenie jej, gwałtowne przesunięcie bańką po ziemi w czasie pracy, tak, że zassało do podstawy pulsatora, ew. uszkodzenie kolektora lub gum strzykowych bo inaczej za bardzo nie ma się jak dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nic nie powinno się stać przepłukać i dalej krówki doić (mam na myśli pulsator) gumy mogły się uszkodzić..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Pękła guma strzykwa, kurcze prawie nowa, taki szajs teraz robią.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Jacuś, zainwestuj w silikony są drogie to zupełnie inna robota. od ponad roku doję silikonowymi pięknie to idzie. A wracając do pulsatorów to regenerowane to ścierwo, ostatnio po 3 miesiącach zaczął zasuwać jak szalony. Klęska takie regenerowanie za 85 zł. Jak będę w sklepie to facetowi wepchnę go w gardło.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ile "pyknięć" na minutę powinien wykonywać pulsator? Ostatnio zauważyłem że dwa chodzą trochę szybciej, a drugie dwa trochę wolniej, ale nie wiem czy te 2 szybkie zwolnić, czy wolne przyśpieszyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,a wie ktoś może jak naprawić wyregulować czeski pulsator?Bo pilnie potrzebuje pomocy,a nie chcę zakładać zbędnych tematów. Pulsator chodzi bardzo szybko,często sie zacina i słabo ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio43    0

witam mam pytanie mój pulsator najpierw się zacinał a teraz przestał działać co się stało?

czy temperatura w jakiej jest przechowywany może mieć na to wpływ?

z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

witam dzisiaj zrobiłem 2 pulsatory zalałem je płynem do chłodnic są do pełna nalane jutro je sprawdzę i dam znać czy chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

panowie płynu do pełna dolewamy w pełnym zanurzeniu i chodzi jak nowy narazie. koszt 15 zł płyn do chłodnic na glikolu a nowy pulsator chyba coś koło 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

szlak mnie trafia jak to przeczytałem zdziercy z Gojcowa inkasuja 110 zł a tu tylko tyle trzeba zrobic masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Regeneracja pulsatora (mówię tu o HP102 czy jakoś tak) we własnym zakresie jest bardzo prosta trzeba mieć jedynie troszkę pojęcia, gorzej jak coś pójdzie nie tak, albo nie ma gdzie części dokupić.

 

W związku z tym mam parę pytań:

-czy da się dokupić tą brązową grubą płytkę po której chodzi suwak, bo w sklepie Mleczarni Łowicz mówią że nie mają( co mnie dziwi bo skąd na serwisie mają takie nowe a oni ich nie sprzedają <_< tylko mówią daj to naprawimy, tak tylko za jaką cenę-połowy nowego...), jak da się dokupić to jaki koszt??

-czy da się dokupić samą ramę(surowy korpus) pulsatora?? bo nie trzyma jeden wkręt co przykręca tą brązową płytkę, a nie trzyma bo wykręcając razem z wkrętem wyszło trochę plastiku i wkręt nie ma się czego trzymać-dlatego korpusy powinny byś metalowe.

 

Właśnie ten pulsator sobie sam zregenerowałem, do wymiany były membrany płytka, uszczelka, oś membran, ślizgacze oba, mostek i dolać oleju i przez pół godziny chodził jak nowy ale widocznie niemożliwość mocnego dokręcenia płytki wessała uszczelkę tą pod płytką do środka i pulasator zwolnił i zaczął głośno piszczeć.

Co do płynu o którym tak filozofujecie to jak mam specjalny olej do tych celów stworzony. Jak ktoś by chciał to mogę wysłać zdj. na pw.

 

Oddawałem w tamtym roku jeden pulsator do Serwisu Mleczarni Łowicz i za regenerację zawołali 170zł ale wg. nich było sporo do wymiany i nie powiem dobrze chodzi ale te "paproki" nie wiedząc czemu zakleili klejem cyjano-akrylowym typu superglue mostek z korpusem p[rzez co nie jest możliwe jego zdjęcie w celu np. wymiany trzymaka sprężyny.

 

Jeżeli ktoś woli kupić nowy za 300 zł a naprawić za 30 zł to nie widzę problemu. Ale ten nowy będzie tylko droższy o 270 zł od tego naprawionego.

Części do pulsatorów są drogie i za 30zł to możesz kupić jedną część i jest jeszcze taka kwestia że części zużywają się wszystkie w miarę równo i jak już regenerować to trzeba niekiedy dużo większej gotówki. Inaczej może być np. za krótkie zbijanie podciśnienia po fazie ssania.

 

Ten płyn się wylał z niego wiec z tego co było napisane wcześniej wywnioskowałem ze pękła membrana, wiec kopiłem regenerowany, zakładam nie chodzi, rozebrałem niekompletny zabezpieczenia spadnięte i powykrzywiane. Nie mam czasu go oddać [doje na pożyczonym] ale przejadę się po nich w sklepie-zdajecie sprzedawca dal mi popsuty od kogoś a nie regenerowany, nie było jak dzwoniłem kierownika a facet się wil, jak pojadę oddać to będzie czad.

Wymiana membrany jest prosta jak sznurowanie buta i kosztuje chyba coś ok 20zł jedna.

 

witam dzisiaj zrobiłem 2 pulsatory zalałem je płynem do chłodnic są do pełna nalane jutro je sprawdzę i dam znać czy chodzą

Nie leje się do pełna bo będzie chodził bardzo wolno, czyli nie trzeba składać pod wodą w pełnym zanurzeniu. Ja leję strzykawką przez lekko uchyloną pokrywkę oczywiście bez igły i tak dopasowuję częstotliwość.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zgadza się to jest to ale samego korpusu chyba nie ma :(

edit

Jednak jest http://produkcjamleka.pl/pulsatory-do-dojarek/447-korpus-pulsatora-hp-100.html

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Powiedzcie czym się różni pulsator HP100 od HP101 i HP102, bo mam na oku 101 i 102 po nie drogiej cenie tylko nie wiem czy będą dobre?? Z wyglądu to wiem ale dokładniej, czy lepiej brać hp100??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Mam problem z pulsatorem. Doić doi ale zasysa cały czas, nie puka, co może być przyczyną?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

michal1993

 

u mnie jeden z pulsatorów też się zaciął, zdjęcie dekielka w celu popchnięcia ramienia pomogło, ale po doju wyjąłem go, przedmuchałem i nasmarowałem olejem do pulsatorów.

 

Co do tego hp101 co wcześniej pisałem to już sobie sam odpowiedziałem na to pytanie, kupiłem mało używany za 100zł i jest dużo lepszy od zwykłego hp100, nowy hp101 kosztuje ok 570zł.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No u mnie to nie pomogło. Rozebrałem dziś cały, umyłem, wymieniłem przepony i zalałem petrygo i dalej nic.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Soryy że się wcinam ale mam pytanie mam dojarke konwiowa na jedna bańke i doszło cos krów i chciałbym kupic drugą banke tylko nie wiem czy da rade doic. Dojarke jaka posiadam to alfa-laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To zależy jaką dojarkę masz dokładnie bo z tego co się orientuję to wychodziły jedno i dwu konwiowe.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj