robcio3dz

Chcę kupić prase kostke

Polecane posty

Zetor5340    1
prasy claasa są robione z naprawdę dobrego materiału u mnie po 7 latach użytkowania tylko w moim gospodarstwie nie zeszła farba z podbieraka :lol: ;);)

coś mi się nie chce wierzyć...i ząbki wszystkie nie tknięte?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Może być. W mojej sipmie z 1985 roku też farba jest a podbieraczu, ale już u znajomego, który ma prasę z lat 90-tych oblazła kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

na mojej Sipmie (zwijająca), to na ząbkach, na końcach farba odeszła ale tylko na samych końcach...po całości nie...ale prasa dużo robi wiec nie ma sie co dziwić...zwłaszcza jak jest ziemia sucha mocno...

 

Co do Claas'a to nie wiem jak z nią jest i dlatego zapytałem bo nie dowierzałem ze tak długo trzymie... :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
coś mi się nie chce wierzyć...i ząbki wszystkie nie tknięte?

Mówie serio farba nigdzie na podbieraczu nie odeszła :lol: ale pare ząbków chyba poleciło (ząbki są ocynkowane i niemalowane)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ale ja i tak nie uzywam kostkującej, a w swojej sipmie to ząbki wymieniałem ostatnio bo sie pokrzywiły bo pelno kamnieni było na polu takich wiekszych ,a ziemia wyschła jak nic więc pare tam sie wykrzywiło ale zbiera dokładnie i to jest najważniejsze. :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam prasę sipmy z 1998 roku z hydraulicznie podnoszonym podbierakiem i farba też jest nietknięta na podbieraku . nie wymieniałem też żadnego zęba. gdy natrafi na kamień lub koło idzie w bruździe to tylko lekko podbierak do góry i nie drze ziemi. taka jest przewaga nad prasami z ręczną regulacją podbieraka. natomiast w belującej jak nieraz trafi się pokos siana w bruździe to aż ziemie wrzuca do ciągnika, i wtedy ząbki się wyginają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
. natumiast w belującej jak nieraz trafi się pokos siana w bruździe to aż ziemie wrzuca do ciągnika, i wtedy ząbki się wyginają

skąd ja to znam.... ;) :lol: ;)

raz jak mnie zaczęło "bombardować" to jak skończyłem belować to miałem "żużel" na plecach, a zamknąć tylnej szyby nie szło bo upał był niemiłosierny, wszystkie drzwi pootwierane,szyberdach,nawiew a garączka jak na pustyni :o

jednak klima to jest to...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Chciałbym kupi prasę do słomy i siana. Interesuje mnie taka w cenie do 8 000 tys. Posiadam ciągnik ursus c-360-3p

Możecie coś poradzić??

 

Co sądzicie o tych prasach??

 

1. http://www.allegro.pl/item358201764_prasa_...ujaca_fahr.html

 

2. http://www.allegro.pl/item354815909_prasa_...marcant_50.html

 

3. http://www.allegro.pl/item356286806_prasa_kostkujaca_mf.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja bym Ci radził kupić polską sipme. za 8 tys znajdziesz coś względnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Polecał bym ci Sipme ale za 8tyś to raczej nie znajdziesz chyba że do remontu ja mam International posiadam ją już prawie 10lat prasa jest z 1980r to jak na swój wiek to chodzi super w ostatnim sezonie zaczęły się drobne problemy ale już usunięte. Ale polecam polską bo z zachodnimi to najgorzej z częściami ja po nożyk ucinający czy inną część muszę jechać prawe 80km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie kupuj classa będziesz miał same problemy my mieliśmy z 4 lata i same problemy i z 4lata temu kupiliśmy MF i żadnych problemów na 400 snopków przepuści nam z 5.

 

Mieliśmy kupca na nią za 13tyś


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

kup polska nawet stara i zrob remont. ja mam z224 i przede wszystkim smarowanie i usuwanie usterek na bierzaco to podstawa zeby sie nie psula w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja ma prase jd model 336 i wiesz nawet spoko sprzet a posiadam go juz chyba z 10 lat fotki juz nie dlugo :) ale polecam polska sipme bo najpewniej jest z czesciami


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

choć nie bierz prasy na spółkę bo to najgorsze co może być


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Panowie ale chodzi mi o taką która nie będzie się psuła a nie o dostępność części, chociaż to też jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jak bierzesz sam to może ściągnij z Niemiec


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Panowie ale chodzi mi o taką która nie będzie się psuła a nie o dostępność części, chociaż to też jest ważne.

jak chcesz zeby sie nie psula to kup nowa a nie za 8 tys.... :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

teraz to ludzie raczej już =rezygnóją z kostukjących i przechodzą na rolując :) a jak co to bierz polską simpe Z-224/1lub 2 , ale 8 tys. co cieżko będziesz miał dobrą kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Polecam prasę Claas Markant 50, jak dobrze poszperasz to morze znajdziesz niezłą za 8tyś, tylko musi być niezjechana bo jak ktoś kupi zwłoki co narobiła tysiące ha to potem mówi że claas to szrot. Mam takową już ponad 10 lat i zero awarii, powiem więcej tam niema się co popsuć, zaznaczam chyba że zwłoki to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Nie mam nic do polskiego Simpa ale boje sie że ona zrobi mi zwłoki z mojego prekinsa a mam przy nim niezłe wyposażenie i naprawa sprzęgła będzie wymagała bardzo dużo wysiłku i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas jest wiele zestawów 3P, 3512 i Sipma pracuję już wiele lat i nic wujo prasuje 2812 już ponad 10lat i chodzi bardzo dobrze nie ma się czego bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

kolego mam prasę sipme z 87 roku z przeciw wagą chodzi super mam ją od nowości wymieniliśny tylko szynę a nie pamietam czy aparaty też ale chyba nie.

teraz chcę ją sprzedac cenię 13000zł do negocjacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wiecej nie miałem z nią kłopotów naprawdę warto!!!!

polecam Sipme a w niemieckkie prasy bym się nie pchał!!!!!!

wogóle Sipmy sa mało awaryjne

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To wasze Sipmy są dobre bo jest we wsi jedna sipma i masakra co troche trzeba coś robić w niej a chyba ma z 7lat


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Nie słuchaj nikogo kto mówi że claas to dobra firma która robi prasy. u mnie we wsi każdy kto miał tą prase to wyzywa jak nie wiem co i zaraz sprzedaje, Ja mam prase kostkującą Mf 124. Fajnie prasuje i nie puszcza snopków. Jak masz więcej funduszy to polecam sipme ale za 8 tyś to nic nie kupisz w ładnym stanie. Padło z skr-ów. Lata 81 lub 82. Według mnie to prasa massey jest dobra i perkins sobie poradzi bo ma podkręcony wałek 750. Jak ci dobije bala to wideł nie będziesz mógł wbić. Z sipmą tez sobie poradzi bez problemu bo c 330 z nimi chodzą bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doncio    0

Sipma nie jest taka zła jak będziesz o nią dbął, smarował, na bieżąco usuwał wsystkie usterki i pilnował ustawień to Ci chwile pochodzi ja w tym roku kupiłem z-224/1 za 17800zł <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj