Zaloguj się, aby obserwować  
Fenol

Broń w gospodarstwie

Polecane posty

Fenol    4

Czy macie gnata w domu? dostałem właśnie gospodarstwo i jest ono położone na uboczu a broń - pistolet- czeka na mnie po dziadku, jakie warunki trzeba spełnić aby mieć pozwolenie na broń? gospodarstwo na uboczu bez ogrodzenia złomiarze sie kręcą a tak 2 razy w powietrze i złomiarz daje nogę... z drugiej strony gnat w domu to cholerna odpowiedzialność...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

gnata to nie mam ale wiatrówke owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

wiatrowa ;p i zaden wrobel kombajny nie osra :) a po co ktos ma wiedziec ze masz gnata w domciu :) i jakiest tam wrunki spelniac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My mamy wiatrówkę :) i taki stary pistolet z II Wojny światowej(po dziadku) ale nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My mamy wiatrówkę i straszacz taki mały pistolecik ;]

 

I kupiliśmy procę za 5zł xD na sroki żeby z ciągle z gniazda wylatywała i tak to oziębi jaja i może sie nie wyklują sroki małe


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Przepraszam, ale wydaje mi się że to czy ktoś posiada broń jest zbyt poufną rzeczą i nie powinno się informować o tym na forum internetowym. Nie podejrzewałbym żadnego agrofotowicza o złe zamiary, ale przecież nasze forum mogą oglądać także ludzie niezalogowani a za nich trudno jest już ręczyć w jakikolwiek sposób. Tak samo możnaby założyć temat w stylu "gdzie trzymacie kluczyki od samochodów i ciągników"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

igoras a samo to że pokazuje ktoś swoich nowych maszyn to chyba większa odpowiedzialność niż samo chwalenie się bronią?>

ps. to nie "nasza klasa" że każdy dokładne dane podaje imie nazwisko itd, przecież każdy może sie zalogować podać że jest z województwa z drugiego końca polski itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

To czy będziesz miał broń czy nie to tylko twoja sprawa, a u mnie w okolicy to dużo ludzi ma broń bez zezwolenia


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
igoras a samo to że pokazuje ktoś swoich nowych maszyn to chyba większa odpowiedzialność niż samo chwalenie się bronią?>

ps. to nie "nasza klasa" że każdy dokładne dane podaje imie nazwisko itd, przecież każdy może sie zalogować podać że jest z województwa z drugiego końca polski itd

tak.. masz racje, AF to nie nasza klasa ze ludzie podają swoje dokładne dane.. ale jest jedno "ale".. mianowicie większość userów podała linki na AF do swoich kont na naszej klasie, fotce itp..itd... a tu już droga lekka.

 

No i żeby nie robić całkowitego OT to powiem ze mój dziadek ma jakąś tam wiatrówke, nawet dobrze daje, dostał ją jak pracował jako stróż nocny w jednej z firm budowlanych znajdujących się na uboczu miasta,[super okazja do skoku :)] no a później jak skończył robote to szefu mu odstąpił sprzęt bo kupował coś nowszego.

Fajna zabawka, tak sobie postrzelać do puszek a i jak jaki kto niemile widziany wejdzie na teren gospodary to pare strzałów w powietrze i ucieka taki ktoś... hehe

A znam pare osób co mają prawdziwe gnaty i bez zadnego zezwolenia, jeden jak mi kiedyś pokazywał to juz nie taki kozak byłem jak z wiatrówką, hehe łapy mi drżały bo jakby wypaliło coś nie tak to ho ho...ale ogólnie pozytywne wrażenia. :) hehe


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ale na wiatrówkę nie trzeba zezwolenia to w czym problem ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Ale na wiatrówkę nie trzeba zezwolenia to w czym problem ?

Nie wiem... oni coś tam narzekają ze to nie powinno sie na forum pisać itd.. dziadek ma bez zezwolenia i jest git... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

E.. tam nie powinno u mnie we wsi każdy ma wiatrówkę nawet na te wróble

 

Mieliśmy przez tydzień wiatrówkę która miała 30lat i chyba z 20lat temu trzeba było nawet rejestrować ją i opłacać ale skubana jak na tyle lat to nieźle sie trzymała ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radar    0

U mnie w chacie są 2 wiatrówki- długa i krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus    0

ja tam nie mam broni. czasem wystarczy poprostu gruby kij albo widły i sprawa rozwiązana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My na psy używamy straszaka i żaden pies nie wybiegnie na drogę :)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Na wiatrowke o energi pocisku do 17J nie trzeba miec zezwolen, ale juz z wygladu taka sama wiatrowka o energi pocisku powyzej 17J zwana jest Bronia pneumatyczna i trzeba miec na nia zezwolenie.

A żeby otrzymać zezwolenie trzeba przejść przez jakieś badania psychologiczne czy aby jak ci nie odbije to nie wezmiesz gnata i zaczniesz strzelac. I jakies tam jeszcze inne testy i tesciki.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Na wiatrowke o energi pocisku do 17J nie trzeba miec zezwolen, ale juz z wygladu taka sama wiatrowka o energi pocisku powyzej 17J zwana jest Bronia pneumatyczna i trzeba miec na nia zezwolenie.

A żeby otrzymać zezwolenie trzeba przejść przez jakieś badania psychologiczne czy aby jak ci nie odbije to nie wezmiesz gnata i zaczniesz strzelac. I jakies tam jeszcze inne testy i tesciki.

ciekawe jakie są badania na tym teście.. tzn.. co trzeba tam robić hehe. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
Na wiatrowke o energi pocisku do 17J nie trzeba miec zezwolen, ale juz z wygladu taka sama wiatrowka o energi pocisku powyzej 17J zwana jest Bronia pneumatyczna i trzeba miec na nia zezwolenie.

A żeby otrzymać zezwolenie trzeba przejść przez jakieś badania psychologiczne czy aby jak ci nie odbije to nie wezmiesz gnata i zaczniesz strzelac. I jakies tam jeszcze inne testy i tesciki.

 

Chyba zapomniałeś dodać że broni z lufą gwintowaną też bez pozwolenia nie można posiadać . Ja mam startą wiatrówkę z gwintowaną lufą i ma wygar że tacie jak raz źle ułożył ją na ramieniu to mu bark przestawiła , ja miałem podobną sytuację , teką wiatrówkę można podlasować zakładając dorabianą sprężynę i każdy stęka przy jej naciąganiu , a te nowe to jak sąsiad kupił to ją odesłał , bo miała dolny naciąg i wajcha dwa razy krótsza od naszej łamanej i jest taka słaba sprężyna , że dwu letnie dziecko by ją naciągneło , więc nie kupujcie nowych wiatrówek , bo to jest szmelc ,jak to mój tata określił . Tych nowych nie można podlasować bo nie wytrzymuje konstrukcyjnie , lepiej odłożyć trochę kasy i kupić używanego łucznika (firma) i ją podlasować i wiatrówka jak mażenie . Ale się rospisałem ! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

endrju00711,masz fantazje takie bajki ze wiatrówka bark przestawila to możesz opowiadać dzieciom w podstawówce :):):) musze ci powiedzieć ze nawet dubeltówka ani sztucerem nie przestawisz barku wiec nie opowiadaj bzdetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Ja jedynie "gnata " mam w spodniach :)

:)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj