yacenty

Łącznik górny jaki wybrać?

Polecane posty

yacenty    3828

Witam,

podpowiedzcie mi jaki łącznik górny - cięgło, czy też inaczej śrubę rzymską wybrać do 100 konnego Zetora, który będzie ciągał pług obracany 3 skibowy Ibis XXL oraz zestaw uprawowo siewny który pusty wg instrukcji waży 1600kg, z ziarnem moze dobic nawet do 2200kg.

Boje się że taka zwykła śruba od 80tki może być za słaba i strach na niej jeździć z tak ciężkim sprzętem.

 

Jakich śrub używacie u siebie w podobnych zestawach?

W katalogu granitu widziałem różne śruby - sa tam takie kategorii 2 przeznaczone do ciężkiego sprzetu na gwincie 36x3

obecna sruba ma gwint bodaj 28mm, wiec takie 36 byłoby duzo lepsze, do tego teraz bym wybrał hak na jabłuszko, tak coby szybciej agregować maszyny.

 

Jak myślicie warto kupić w granicie czy też grene czy lepiej szukać gdzies indziej?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ja kupowałem w grene i mam dwa jedno większe drugie mniejsze i już parę lat latają i w agregacie uprawowo-siewnym i przy pługu i jest ok. jak chcesz to mogę zrobić fotki ale to dopiero jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

mozesz zrobic aczkolwiek wiem jak to wyglada tylko interesuja mnie rozmiary przede wszystkim gwintów bo boje się ze mój jest za słaby a nie chciałbym zeby jadac droga urwał mi sie łącznik:( bo wtedy moze byc nie rześko :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ja bym nie ryzykowal, w tamtym roku mialem przygode, bo spadl mi na droge smaragd 9 :/, na szczescie tej maszynie sie nic nie stalo, a cieglo pospawane i trzyma dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no ja bym nie ryzykowal, w tamtym roku mialem przygode, bo spadl mi na droge smaragd 9 :/, na szczescie tej maszynie sie nic nie stalo, a cieglo pospawane i trzyma dalej :)

Ja w ubiegłym tygodniu miałbym przygodę -C-360 i w opryskiwaczu prawie 600l wody + masa opryskiwacza co daje około 1000kg nacisku na tylną os....

no i w pewnym momencie coś strzeliło jak z fuzji :)

 

oczywiscie sie zabezpieczyłem :) -miałem takie cos no i zatrzymało sie na łańcuchu -nie wyobrażam sobie co by się stało ze zbiornikiem i lancami przy takim wyrwaniu gwintu

 

Teraz chyba kupimy od ,,osiemdziesiątki" :)

 

A ja Jacku myślę ze w zupełności Ci wystarczy ten łącznik, ja zapinam agregat na łączniku takim jak w mtz'ach i wytrzymuje, kiedyś widlakiem próbowaliśmy wziąć 2t, przód sie wspiął a nic sie nie urwało :) -co prawda tylko 450kg obciążenia z przodu jest ale ja na Twoim miejscu nie wbijałbym sie w koszty :)

 

 

Zawsze możesz zabezpieczyć sie łańcuchem :) :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

no ale ile wazy twoj agregat? bo moj wg instrukcji 1600 pusty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

łącznik II kategorii troche lepsze firmy napewno wytrzyma, na chyba że ktos ma ciężka albo za ciężką nogę... :)

 

a teraz nie na temat :)

 

@yacenty dlaczego ibis???Euro jest teraz tak tanie, że nie warto polskich maszyn kupowac...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ibis - hmm, bo ładnie wygladał nie był zuzyty, chodzil wczesniej z mtztem wiec nie dostał w kośc, a dodatkowo brany od rolnika a nie zadnego handlarza.

druga kwestia to ceny czesci zamiennych :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no ale ile wazy twoj agregat? bo moj wg instrukcji 1600 pusty

niecałe 1200kg -tak dzisiaj patrzyłem na nowe łączniki do ,,osiemdziesiątki" i dochodzę do wniosku ze masz racje wymieniając go -agregat 1600kg no i pewnie blisko 400kg wejdzie w niego to moze nie wytrzymać...

 

Jak to mówią ,,lepiej dmuchać na zimne" :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

zbiornik ma 600l wiec biorac srednia 0.8 dla pszenicy to wychodzi 480kg :)

tak wiec chyba dam zarobic przedstawicielom granitu :) tylko ze tam taka sruba z hakiem kat2 kosztuje cos kolo 500zl


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Heh lepiej dołóż troche a kup co lepszego - u nas ojcec rok temu kupił do C-360 (pisałem juz wyżej jak pękła), pochodziła trochę i lipa, dzisiaj chcieliśmy kupic od osiemdziesiątki ale okazało sie ze jest dłuższa, no i pozostało na zwykłej do C-360 -jak wziąłem jedną i drugą w rękę to ta nowa była o 1/3 swej masy ciezsza od tej starej (czyt. podróby)...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,muszę kupić łączik górny do ciągnika 125Km KAT3 Powiedzcie mi czy warto inwestować w ,łącznik hydrauliczny czy to za droga przyjemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ja musze kupić teraz cos na przedni tuz i sie zastanawiam co wybrać, czy moze próbować taki stary, mały od 330, ale z drugiej strony jak przyjdzie mi zapiąć na przód wał cambella o masie około 700kg to raczej moze być słabo, otwarta wiec pozostanie kwestia kat 2 czy 3?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na przedni tuz są specjalne krótsze łączniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przy fabrycznych tuzach zawsze masz takie same rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Ja mam śrubę hydrauliczną walterscheid i jest ok dużą zaletą jest możliwość regulacji poziomu na bieżąco jak na razie spisuje się super..

Niestety zajmuje jedną parę hydr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Witam.
Dołączam się do pytania, jaki łącznik górny wybrać.
Szukam sprawdzonych propozycji kategorii 3 do ciągnika 140KM, który pracuje z zestawem uprawowo-siewnym, pługiem obrotowym, talerzówką, gruberem.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Ja kupiłem włoski hydrauliczny łącznik tej firmy GB RICAMBI solidne wykonanie bierz śmiało 

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj